/ august 2, 2021/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Järjekordne postitus filmi- ja teleseriaali maailmast, kus omavahel on edukalt põimitud filmikunst ja muusika. Ja nende žanrite kõige säravamad tähed kõige paremas võtmes. Nii nagu näeb ette klassika :wink:
Kuid seekord on see postitus võrreldes eelmistega erilisem, sest kaasahaaravas muusikamaailmas leiab tunnuspalasid lisaks televisiooni pärusmaalt koguni arvutimängudest.

  • “H20 – merinetsid” (“H20: Just add water”)

Austraalia telesari kolmest neiust, kes elavad teismeeas tavalist noorte elu oma rõõmude ja probleemidega, kuid ühe ebahariliku vimkaga – mõned sekundid peale kokkupuudet veega muutuvad nad merineitsideks, kes üleloomulike võimetena omavad jõudu vee üle.
Sarja tunnusloo pealkirjaga “No Ordinary Girl” on kirjutanud Austraalia lauljanna Kate Alexa, kelle tuntus sai alguse sarjast “Kodus ja võõrsil”, kus neiu kirjutatud pala “Always There” paaris episoodis kasutati.
Selle noortele suunatud sarja juures on huvitavaks faktoriks veel seegi, et alguses mainitud pala laulavad kolm eri lauljannat – esimesel hooajal Ellie Henderson ja kolmandal hooajal Indiana Evans. Kate Alexa esitas seda teises hooajas. Ja just tema versioon meeldib mulle enim. See on mõnusalt hoogne, tempokas lugu. Ja tema hääl on nii ilus. Selline tugev ja jõuline.

  • “Terviseks!” (“Cheers”)

Komöödiasari, mis hoobilt tegi tuntuks pesapalluri ja baarmeni Sam Malone’i kehastanud näitleja Ted Dansoni. Sari ja Ted on nomineeritud mitmeid kordi erinevatele auhindadale ja on neid ka võitnud. Sari oli üks vaadatuimaid komöödiasarju maailmas.
Tunnusloo “Where Everybody Knows Your Name” autoriteks on Judy Hart Angelo ja Gary Portnoy, kes pala ka sisse on laulnud.

  • “Võhivõõrad” (“Perfect Strangers”)

“Nothing’s Gonna Stop Me Now”, mille on kirjutanud Jesse Frederick ja Bennett Salvay ning linti laulnud David Pomeranz (lisaks esitab seda vist ka Kitsch and Camp), on Ameerika teleseriaali “Võhivõõrad” tunnuslugu. Sari räägib kahe sugulase omavahelisest sõprusest.

  • “Monk”

Kes ei teaks kõike ja kõiki kartvat, kohati argpükslikku ja koomiliselt käituvat, samas aga geniaalset detektiivi Adrian Monki. Peale mehe südamest armastatud naise Trudy tapmist saab mees närvivapustuse ja temas süveneb obsessiiv-kompulsiivne häire. Otsides endiselt Trudy tapjat aitab ta politseil lahendada kuritegusid, mis teistele ametivõimudele üle jõu käivad.
Sarjal on kaks tunnuslugu – esimese on kirjutanud Jeff Beal ja esitanud kitarrist Grant Geissman. Teise autoriks on Randy Newman ja pala pealkirjaks “It’s a Jungle Out There”.
Mõlemad tunnuslood on kenad, omamoodi huvituvad ja üksteisest täiesti erinevad, siiski Jeff Beali oma meeldib mulle veidikene rohkem. Linkisin YouTube’st aga mõlemad palad.

Jeff Beal

Randy Newman – “It’s A Jungle Out There”

  • “Hitman: Blood money – A house of cards”

Kes ei teaks maailma kardetuimat, ohtlikumat ja surmavaimat palgamõrvarit, kes eales kuritegelikku maailma pahadest puhastanud on. Üle 20aasta jätiseid nottinud Agent 47 seiklusi on saatnud Jesper Kyd’i müstilise meloodiaga tunnuslood.
Mängutriloogia põhjal on valminud kaks filmi – 2007aastal Timothy Olyphant’ga peaosas, mis mulle meeldis kõige rohkem oma tempokuse ja actionliku stiiliga, ja teine 2015aastal, kui põhitegelast kehastas Rupert Friend;
Kuid üks Jesper Kyd’i näide on “Hitman – Blood money” missioonidest, mis leiab aset Ameerika Ühendriikide Nevada osariigis meelelahutuspealinnas Las Vegases. Müstiline pala kannab nime “Vegas”.

  • “Simpsonid” (“The Simpsons”)

Maailma televisiooni ajaloo kõige kauem eetris olnud animasari “Simpsonid” on televaatajaid lõbustanud juba üle 3aasta kümne ja jätkavad sama rada vägagi jõudsalt.
“Simpsonite” tunnusloo on komponeerinud Danny Elfman, kes on alates 90-ndate algusest loonud üle 100 muusikateose filmidele.
See on helilooja kõige populaarsem muusikateos kogu tema karjääri jooksul.

  • “Lembelaev” (“The Love Boat”)

Näitleja ja muusiku Jack Jones’i esitatud “Lembelaeva” tunnuslugu on muusikapala sarjale, mis jooksis eetris mitukümmend aastat tagasi ning mind üldse ei üllataks, kui see oleks eetris tänaspäevani.
Pala autoriteks on Charles Fox ja Paul Williams.

  • “Politseiakadeemia” (“Police academy”)

“Politseiakadeemia” on taas kord sattunud listi ning seekord mitte Roberti Folki suurepärase töö tõttu filmiseeriale, vaid au saab omale Jack Mack ja tema bänd The Heart Attack ning nende filmile kirjutatud tunnusmeloodia “I’m Gonna Be Somebody”.
Kas olete kuulnud seda? On ju vahva lugu?

  • “Sõjaprintsess Xena” (“Xena: Warrior princess”)

Kõigile “Heraklesest” alguse saanud tuntud tegelane, karakter, kellest vaatajate seas suure populaarsuse osaliseks saanud Lucy Lawlessi kehastatud sõjaprintsess Xenast tehti eespool mainitud sarjast eraldiseisev teleseriaal.
Helilooja tööd tegi sama mees, kes teinud soundtracki “Heraklesele” – Joseph LoDuca.

  • “NYPD Blue”

Üks aegade kuulsaimaid politseiseriaale 12 hooajaga ja 261 episoodiga. Seriaali, aga ka näitlejapõhistelt (Dennis Franz, David Caruso, Gordon Clapp, jt.) on sari võitnud mitmekümneid mainekaid auhindu.
Sarjas osalisemise tõttu said kuulsaks David Caruso John Kelly rollis, kes hiljem sai peaosa sarjas “CSI: Miami”, ja Dennis Franz Andy Sipowicz karakterina.
Ja nagu tavaliselt on sarja tunnusmeloodia autoriks “A-Rühma”, “Lindprii”, “Ajahüppe”, “Rockfordi failide” ja paljude teiste aegumatute klassikaliste sarjade helilooja Mike Post.

Jagage postitust

Kommenteeri