Eile (14.12.09), kui Kairi hakkas eesti keele tunni jaoks tegema kodust ülesannet, milleks oli muinasjutu kirjutamine väga paljude ja täpsete nõudmistega, otsustasin isegi ühe teha. Viimati kirjutasin muinasjutte umbkaudu 10aastat tagasi.
 
Elas kord kuningapere, kuhu kuuluvad poeg Ailar, kes on lühikest kasvu, valgete juuste ja hallide silmadega. Pereisa Rando, kes on keskmist kasvu, pruunide juuste ning hallide silmadega. Ja pereema Evelin, kes on Randoga ühte kasvu, siniste silmadega ja valgete juustega.
Nad elavad õnnelikult suures 50-ne toaga lossis, millest 3 on piljardisaalid, 10 elutuba, 5 külalistetuba, 2 mängutuba ning ülejäänud magamistoad.
Ailar käib koolis, lõbutseb sõpradega. Ta saab nendega kenasti läbi, ent ta parimad sõbrad on naabritüdruk Kairi, kes on poisiga peaaegu ühe pikkune, ja koer Kudi, kes Ailarit ja Kairit oma energilisusega  lõbustab.
Kaugel eemal aga elab pikka kasvu Kuri Nõid ja ta Koletis Pätu, kelle ainukesteks nõrkusteks on mistahes tuli; siiani ei ole Nõid aru saanud, miks Pätu alati “TV 3 Uudiseid” vaatab;
Nõia suurimaks võimeks on muuta mistahes inimkuju hiireks, seaks, kärbseks, maoks või kassiks.
Nõid ja Pätu on juba kuid ihunud hammast kuningapere lossile ning nende hiigelvarandusele.
Järgmisel päeval, kui Ailar Kairit koju saadab, muutub poiss äkitselt kassiks. Ta üritas neiule öelda, et ta läheks poisi vanemate juurde ja seletaks, et Kuri Nõid ja Pätu on tegustema hakanud. Paraku ei saanud neiu poisi jutust essugi aru, sest Ailari ainukesteks sõnadeks olid “mjäu, mjäu!”
Äkitselt, kui Kairi poisile kogemata silma vaatas, muutus kuninga poeg tagasi inimeseks, kallistas neiut, kes ei saanud juhtunust midagi aru, võttis tal käest kinni ja jooksid päästma poisi vanemaid.
Kuri Nõid, kelle seljataga on põlevad küünlad, mida ta Pätuga meelega ei vaadanud, hakkas Ailari vanemaid hiirteks muutma. Järsku tormasid uksest sisse lapsed ja jooksid otsa põlevatele küünaldele, mis Nõia ja Pätu jalge ette kukkusid,
Tasapisi hakkasid nad sulama. Aina sulasid ja sulasid. Kuni lõpuks olid nad nii sulanud, et lapsed panid sulanud pahategijad plekkpurkidesse, keerasid kaaned tugevalt kinni ja heitsid need jääkülma põlevate küünaldega ümbritsetud vangikongi.
Kairi ja kuningapere lühike põnev seiklus lõppes hästi.
Kuri Nõid ja Pätu on mitmesajaks aastaks pandud luku taha.
Kõik lõppes hästi ja nad elavad õnnelikult elu lõpuni.

Jagage lehekülge

Kommenteeri