/ november 20, 2016/ Mupsiku Õhtuköök/ 0 kommentaari

Sel ajal, kui mina eile rauda manustasin ja pealejoogiks Saku Pilsnerit võtsin :blush: , sest muidu poleks ma eilset postitust teha suutnud :( , otsustas uhkelt Armsake, et ta proovib teha kartuli-kapsahautist, mida ta tolle hetkeni veel teinud ei olnud :( . Kõik vajalikud vahendid olemas kooris ja pesi kartulid puhtaks ning pani keema, peale mida tükeldas ära küüslaugu ja kapsapea, millest muidugi mina, vana paharett, kaks taldrikutäit omale napsasin, sest mulle tohutult meeldib kapsast niisama süüa. Kui kapsapea tükeldatud ja mulle keeld peale pandi, et vaat’, kurat, et sa enam kapsast ei võta :angry2: , lõikus Armsake tükkideks küüslaugu, mis andis toidule huvitava meki. Siis tuli ära praadida hakkliha. Lõhnad olid head! Plika ootas huviga, rääkimata Crennast, kes koerale kohaselt soovis hakkliha omale. Ega teda see ei huvitanud, et see toidu sisse läheb.
Järgmine etapp oli tükeldatud kapsapea ja küüslaugu ning praetud hakkliha kokku segamine potti, millesse eelnevalt oli pandud vett nii palju, et veega oleks kaetud poti põhi. Ja siis potitäis kola keema, muidugi pidevalt segades, sest Armsakese meelest pikendas see protsessi ja teiseks kõik osad said keeda võrdselt. Segamise ajal lisas veidi toidutegemise üht peamist maitseainet – peenikest soola.
Ja saigi valmis! Kuum pott kuumaalusele tõstetud ja kartulid samuti valmis toodi välja meie pere üks lemmikjookidest – piim, mis meie maja taga Konsumis (Coopis) soodukana maksis 0,21€ liitrine Farmi piim. Ja lasime kõik head maitsta! Mina sõin ja Armsake sõi, Kelli sõi ja isegi Crenna, kes tavaliselt iga asjaga pirtsutab, nautis kartuli-kapsahautist hakkliha ja küüslauguga.


3 from 1 reviews
Kartuli-kapsahautis hakkliha ja küüslauguga
 
Ettevalmistusaeg
Küpsetusaeg
Kogu aeg
 
Peakokk:
Koostis
 • Sool
 • Vesi
 • 3 küüslauku
 • (vähemalt) 500 g hakkliha
 • Farmi piim
 • Kartulid
 • 1 kapsapea
Valmistamise juhend
 1. Esmalt koori kartulid ja pane keema
 2. Sel ajal, kui kartul keeb tükelda kapsapea ja küüslauk, prae hakkliha
 3. Nüüd pane potti vett nii, et põhi oleks kaetud veega. Sinna lisa tükkideks lõigatud kapsas ja küüslauk ja praetud hakkliha ning pane keema. Keeda senikaua, kuni kapsas on pehme
 4. Peale seda serveeri ja jooge kõrvale Farmi piima

 

Jagage postitust

Kommenteeri