Meem: jätka juttu” on ühe ilukirjandusliku interneti krimiromaani rännak terve Eesti internetiavarustes leiduvates avalikes blogides. Kitsamalt öeldes on tegemist blogiromaaniga.
Jutt saab alguse sellest blogist. Peale jutu esimese episoodi valmimist ja avaldamist Muleioleblogi.net lehel, valin välja endale meelepärase blogija, kes järgmist episoodi edasi kirjutada võiks, saates blogijale kutse meili teel või lisan blogisse kommentaari jutu jätkamiseks lingiga eelmisele episoodile. Kui väljavalitu on nõustunud juttu jätkama, peab ta jutu kirjutamist jätkama sealt, kust eelmine episood lõppes. Peale valmimist ning avalikustamist peab omakorda tema valima välja blogija, kes juttu jätkata võiks. Kui esimene väljavalitu jutu jätkamisest keeldub, valib autor järgmise sobiva blogija ja esitab kutse meemis osalemiseks.
Osa võivad võtta ka avalike blogide omanikud, kellele jutu jätkamiseks ettepanekut tehtud ei ole, andes enda soovist märku isikule, kelle käes parajasti jutu kirjutamise järg on. Kui kirjutaja soovib jutu jätkamiseks temale meeldivat blogiinimest, kes ise soovi avaldanute seas ei ole, tuleb koos teatega edastada blogijad, kes saatsid osalemissoovi, koos blogide aadressitega blogijale, kellele osalemiskutse saadeti.

Reeglid:

 1. Meemi reeglid ja pealkirja krimiromaanile annab alguses Muleioleblogi.net autor ja omanik, kuid teose valmimisel võib selle ühiselt ka ümber muuta või küsida gallupi või muu variandi kaudu rahva arvamust. Samuti võib iga episoodi autor nimetada teose enda episoodi jaoks ümber. Seda tehes peab pealkiri olema kujul: Zeldis: Sinu pealkiri või 24 tundi: Sinu pealkiri;
  Mulle ja juba osalenud autoritele tuleb alati anda teada uue episoodi aadress!
 2. Võttes vastu kutse meemis osalemiseks peab blogija avaldama oma ajaveebis osalemise kinnituse blogiromaanis vähemalt 5 päeva jooksul kutse vastuvõtmisest.
  PS! Olles aktsepteerinud kutse ja võtnud vastu väljakutse episoodi kirjutamiseks, siis sellest enam keelduda ei tohi! Episood tuleb valmis kirjutada!
 3. Meemis osalemiseks peab osalejal olema avalik blogi wordpress.com, blogspot.com, blogger.com, isehostitud blogis või mõnes muus avalikku blogi teenust pakkuval saidil. Parooliga kaitstud või suletud blogid osaleda ei tohi!
 4. Kui on täidetud eelmine punkt, valib blogija temale meelepärase blogija, kellele saadab osalemiskutse. Iga inimene/autor/blogija saab osaleda ühe korra, olenemata temale kuuluvatest blogide arvust!
  Blogija, kes on avaldanud enam kui ühe episoodi, võetakse arvesse kõige esimesena avaldatud episood.
 5. Jutu jätkamise nõustumisel, andes kutse saatjale sellest kindlasti teada, tuleb jutt avaldada hiljemalt ühe kuu jooksul peale kutse saamist ja sellega nõustumist. Kui aga jutu jätkamisest keeldutakse, tuleks ka sellest kindlasti saatjale teada anda. Seejärel peaks teadaandja välja valima uue autori, kellele pakutakse võimalust juttu jätkata.
 6. Nõustumise korral ja jutu avaldamisel tuleb luua blogisse uus lehekülg reeglite, teose info ja meemi infoga ehk sama tekstiga, mida hetkel loete. Samuti tuleb leheküljele juurde märkida eelmiste osade aadressid, alustades viimasest ja lõpetades esimesega.
 7. Vastava episoodi autor võib, kuid ei ole kohustatud tema poolt väljavalitud autorile, kes oli nõus meemis osalema ja juttu jätkama, andma lisakohustuse mõningate sõnade (näiteks uue tegelase nime(de)) kasutamises või tegevuse (tegevuste ) lisamise teoses, mis väljavalitul tuleb täita.
 8. Jutu valmimiseks peaks osa võtma umbes või vähemalt 100 avaliku blogi autorit, kuid see arv ei ole piiratud. Teost kirjutatakse seni, kuni lõpp paistma hakkab. Mida rohkem autoreid ja enim teksti, seda pikem ja huvitavam tuleb blogide omanike ühine krimiromaan.
 9. Iga blogi omanik kirjutab teosele ühe episoodi, mis järgneb sealt, kust eelmine autor pooleli jäi. Ühe episoodi minimaalne pikkus on 1 A4 lehekülg, maksimaalne aga 3 A4 lehekülge.
 10. Lugejatele tuleb anda võimalus episoodi kommenteerida.
 11. Peale jutu avaldamist ei tohi teoses teha parandusi!
 12. Jutu kirjutamise alustamisel tuleb enne episoodi algust või episoodi lõppu kirja panna eelmise autori poolt antud lisaülesanne/ülesanded (kui ei antud, tuleb ka see kirja panna!), et lugejad ja teised autorid oleksid teadlikud muudatustest ja oleks näha, kuidas autor talle antud lisaülesande või ülesanded lahendab või välja/esile toob.
 13. Peale nõustumist ja jutu avaldamist ei tohi blogi sulgeda ega kustutada!
 14. Iga autor võib avaldada kirjutatud episoodi päris- või varjunime all.
 15. Jutul võib olla enam kui üks silt, kuid neist üks peab kindlasti olema meem-blogiromaan. Sotsiaalmeedias kasutada hashtagi #jatkajuttu. Samuti tuleb postituse pealkirjas või postituse lõpus ära mainida, mitmenda osa/episoodiga tegemist on.

Peale valmimist peaks sellest teosest saama Eesti (kui isegi mitte maailma) esimene avalike blogide omanike ühine krimiromaan!

Teosest:

Teos, mille lõin detektiiv Rene Žapecki eeskujul, räägib detektiiv Zeldisest, kes läheb appi rikkale sõbrale, kelle tütar rööviti.
Teose nimi: 24 tundi või Zeldis: 24 tundi (võib peale teose valmimist muutuda)
Minimaalne pikkus: 200 lk.
Maksimaalne pikkus: määramata

Proovime ja vaatame, mis meie ühisest blogiromaanist välja tuleb!

Eelmised episoodid:

1. episood (autor: Ailar)

Jagage lehekülge

Kommenteeri