/ august 7, 2010/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus, Tehnika/ 0 kommentaari

Pole juba tükk aega midagi kirjutanud. Eks inspiratsiooni vähe olnud, teisalt ei ole ka viitsinud. Nüüd aga teen teoks oma mitu päeva plaanitud postituse staarautodest ehk postitus maailma kuulsamatest autodest. Esialgu, ma usun, piisab täiesti 9 masinast.

Volkswagen Beetle (1963)

Volkswagen Beetle

See masin, millel sünniaastaks 1963aasta Saksamaa, peaks olema tuntud paljudele eestlastele kahe punase ja kahe sinise triibu, maalitud kapuutsi, ukse, pagasiruumi ning number 53 numbri all paljudele ralliässadele ohtralt peavalu valmistanud intelligentne Herbie, kes igas erinevas filmis tekitas toredaid ja naljakaid hetki ja lõbusaid seiklusi oma omanikele, keda mänginud nii Helen Hayes, Dean Jones, Lindsay Lohan ja teised. Lisaks Herbie omanikele oli igas filmis keegi kurjus, kes mingil või vähemal määral soovis Herbie’t kui konkurenti kõrvaldada, aga neidki, kes iga hinna eest autot omale soovisid.
Ma olen veendunud, et see on üks kuulsamaid Volkswageneid.

Pontiac Firebird Trans Am (1977)

Pontiac Firebird Trans Am

Seegi masin peaks olema paljudele eestlastele tuttav mitmeid kordi TV3-st jooksnud oma aja hittfilmidest “Smokey ja Bandiit”, kus Burt Reynolds just selle sama autoga võlus paljusid naisi, eriti Carriet (Sally Field), aga tekitas suuri muresid politseile, eriti sheriff Buford T. Justice’ile (Jackie Gleason), keda tuli Smokey (Jerry Reed) juhitud veokist iga hinna eest eemal hoida. Enamasti see ka õnnestus, seda aga alati ohte ja suurt kiirust trööstides;
Hmm, kas see ei olnud mitte üks avanenud ustest Reynoldsile filmitööstusesse?; Masin on 6,6-liitrine, 200-hj, toodetud 1970-1981.

Pontiac Firebird Trans Am (1982)

Pontiac Firebird Trans Am

Järjekordne ehk Pontiaci kolmas väljalase aastal 1982. Just see Pontiac peaks olema üks kuulsamaid masinaid, mille debüüt oli 1982-1986 kultussarjas “Knight Rider”.
Sarja peategelane Michael Knight, keda kehastas “Rannavalve” staar David Hasselhoff, on 20.sajandi Robin Hood, aidates ja kaitstes kaitsetuid ja jõuetuid kurjategijate eest, kes tegutsevad seadusest kõrgemal. Aga üksiku rüütli võitlused oleksid asjatud, kui teda ei aitaks nimetatud Pontiac – superauto, mis tulistab, räägib ja päästab nii mõnigi kord peremehe plindrist.
Hulgaliste arvutite, sensorite, kaamerate ja muude superfunktsioonidega varustatud Knight Industries Two Thousandehk lühendatult K.I.T.T., kelle peamiseks eesmärgiks on kaitsta igal võimalikult moel inimelu, oleks valedes kätes äärmiselt ohtlik surmarelv.

Mini Cooper 1000

Mini Cooper 1000

Mini Cooper on saanud kultuuriikooniks. Ja kindlasti on sel oma osa Briti telekomöödiasarjal “Mr. Bean”, mis Rowan Atkinsonile tõi üleöise kuulsuse, kui mängis nimiosa Mr. Bean’i.
Mees praktiliselt ei räägigi, aga sõnu ei ole vajagi, kuna tema nägu ja teod ütlevad kõik. Ta on täisealine mees, kes käitub kui laps. Piinlikud situatsioonid ja hullumeelne käitumine saadavad teda kõikjal. Asja muudab hullemaks see, et Mr. Bean leiab igale olukorrale pöörase ja tervet mõistust eirava lahenduse. Ometi võib tema näost lugeda ülimat rahulolu, kui ta järjekordset “ideed” innukalt teostama tõttab. Ka kõige lootusetumas situatsioonis ilmutab ta äärmuslikku järjekindlust ja tulemuseks on alati täielik kaos. Ringi liikus ta just kollase Mini Cooper 1000-ga; Alati kusagil Minit liikumas nähes, tuleb mulle meelde Mr. Bean. On ka juhuseid olnud, kus minust nooremad lapsed, ütleme nii 13aastased ehk, hõiskavad sõpradele “näe, Mr. Bean läheb!”, kui keegi neist sõpsidest peaks Minit silmama. Koom kuulda seda :)

Cadillac Miller-Meteor Ambulance (1959)

Cadillac Miller-Meteor Ambulance

Järjekordne suurfilm 80-ndatest. 1959.aastal valminud Cadillac Miller-Meteor Ambulance’i kasutati Dan Aykroyd’i ja Harold Ramise kirjutatud komöödiafilmis “Tondipüüdjad”, kus neli meest otsustavad hakata võitlema ja pühenduda end täielikult tontide püüdmisele. Film iseenesest on hea, aga masin mulle eriti ei meeldi. Lisasin ta siia eelkõige seepärast, et ta on sellise coolivälimusega ning sireen on omapärase heliga. Lisaks ei saa ma jätta kommenteerimata Tondipüüdjate logo, mis ka pildil autouksel näha on – leian, et igati lahe. Juba see embleem ütleb ära, millega tegu.

Postituse teine osa – Staarautod (2/2)

Jagage postitust

Kommenteeri