/ jaanuar 3, 2011/ Mupsiku Õhtuköök/ 0 kommentaari

Lisasin eilsest, teisest jaanuarist oma blogisse uue rubriigi Mupsiku Õhtuköök, mille ülemrubriigiks on Mupsiku katsetused. Ja täna on aeg lisada uude rubriiki esimene postitus sellest, kuidas mina omale poes müüdavatest pizzapõhjadest pizzat tegin. Jälle :D
Vajalikud toorained muretsesin omale küll eelmisel aastal, kuid valmis sai see alles eile. Minnes aga valmistamise juurde, siis poest sai spetsiaalselt pizza jaoks ostetud tomatipastat, šampinjone, sibulat, hakkliha, Vot! laste keeduvorsti, riivjuustu ja kaks pizzapõhja.
Alustasin muidugi tomatipastaga, mis on üheks peamiseks pizza osaks (oli vist tomatipasta :hmm: Või eksin :blush: ). Pizzapõhjal segasin tomatipasta lusikaga ühtaselt laiali. Kas just filigraarselt ühtaselt, aga vähemalt üritasin. Seejärel, kui tomatipasta peale kantud, lisasin tomatipasta peale poest ostetud riivjuustu, mis samuti minu väikeste hallide ajurakukeste järgi üheks pizza peamiseks koostisosaks on. Kui see tehtud, võib igaüks kaunistada oma pizzat nii nagu tema soovib ja tahab. Mina kasutasin selleks šampinjone, sibulat, hakkliha ning keeduvorsti. Kusjuures igaüks otsustab oma äranägemise järgi, mis järjekorras ta koostisosi lisab. Mina esimese pizza peale panin vorsti, šampinjone, sibulat  ja kõige viimaseks hakkliha, mille enne pannil ära praadisin. Teisel muutsin veidi järjestust, lisades esimesena šampinjone, siis hakkliha, seejärel sibula ja viimaseks vorsti. Ning siis, kui ahi oli parajalt kuum, lausa tulikuum, panin pizzad panni või plaadiga, kuidas keegi sõnastab, ahju ja jäin ootama seda jumalikku hetke, kui saan need ahjust välja võtta ning taldrikule panna jahtuma, lõigates mõlemad kaheks (osad inimesed lõikavad minu teada neljaks).
Lasin veidi aega jahtuda, panin laua peale küünla põlema, kustutasin laetule ära, tegin piimapaki lahti, mille üleeile Rae poest ostsin, ja asusin esimest pizzat sööma, juues kõrvale piima.

Muidugi ei tulnud mu õhtune toit nii välja kui tavaliselt, kui oleksin ise soovinud, kuid minu jaoks siiski hea ja söödav. Ütleks, et isegi maitsev oli. Esimesena sõin ära teisena valmistatud pizza, kus oma hea maitse lisasid kindlasti sibul ja šampinjonid. Esimesel pizzal, mille täna, kui linnast enne nelja tulin, ära sõin, ma eriti üht-kaht maitset ei tundud – tõenäoliselt oli igat asja peale pandud võrdselt, erinevalt teisest, kus arvatavasti läks šampinjone ja sibulat tiba rohkem. Aga head, muidugi minu jaoks, olid mõlemad. Seega on teisel korral taaskord põhjust pizza valmistamine ette võtta.

Rääkides aga rubriigist Mupsiku Õhtuköök, siis siiamaani on see ainus rubriik, mille nimel veidi vaeva nägin. Täpsemalt kirjeldusega, mille lisasin .html’is ja mida saab lugeda siit. Väga sooviksin teada, mida arvate teie sellisest kirjeldusest, mille enne, umbes 10 minutit peale kuut, selle artikli kirjutamist valmis suutsin mõelda ja kirja panna. Võite arvamust avaldada kommentaariumis.

Jagage postitust

Kommenteeri