/ september 25, 2017/ Inimesed & ühiskond/ 2 kommentaari

Allikas/autor: www.nullkulu.ee

Eelmisel, 2016.aastal esimese blogijate vahelise jõululoosi idee autor ja selle ellu viia Maryliis, kelle blogi aadressiks on nullkulu.ee, tänavu, 2017.aastal seda enam korraldada ei saanud või ei tahtnud :( .
Ent selleks, et sellist toredat üritust, mis reaalselt annab blogijatele võimaluse leida uusi lemmikuid, saada uusi tutvusi ning paneb aju täistuuridel tööle, mida ikkagi kinkida :hmm: :hmm2: , mitte raisku lasta, otsustas Mul ei ole blogi selle korraldamise enda peale võtta :) :ok: .
Idee on siis selles, et peale registeerimise lõppu pannakse kõik osalevad blogid nimekirja ning igale blogijale loositakse juhuslikult välja blogija, kes teisele veebipäeviku pidajale jõulupaki tegema peab. Nii peaksid kõik osalevad blogijad saama paki ja tegema seda ka ise isikule, kes talle loosi tahtel sattus;
Eelmise aasta loos tundus olevat ülipõnev. Pakke oodati päevi ja nädalaid ning mõned suisa mitmeid kuid ning paki saabumisel oli selle kättesaamise rõõm kõigil üüratu :dancing: :megahappy: . Nende seas olin minagi, kelle süda peale pakiteatise saamist paar lööki vahele jättis, kuna ootus tasus end ära. Oli põnev oodata ja paki kättesaamisel teada saada, kuidas teine, eriti võõras inimene sind blogitekste lugedes tundma õppis, mis mulje talle endast jätsid, ning mida reaalselt kingipakki lisati. Siiski leidus veebipäeviku pidajaid, kes ei viitsinud või ei saanud pakki kuidagi tehtud ega teele pandud, mistõttu leidub üksikuid pakisaajaid, kes tänase päevani oma kinki kätte saanud ei ole :( :hmm2: . Sellega seoses on uueks esimeseks reegliks, et Eesti-sisesed pakid peavad olema jõudnud sihtkohta hiljemalt 7.jaanuaril 2018 ning kui peaks (loositahtel) juhtuma, et mõni pakk saadetakse Eestisse välismaalt või vastupidi, siis nendele kehtib 14.jaanuari piirang, v.a. juhul, kui saatja annab korraldajale koheselt teada umbkaudselt paki saabumise ajast. Ülejäänud – kes selle tähtaja ületavad või pakki üldse välja ei saada, need tuleval aastal osaleda ei tohi ega saa! Väga loodan, et sel aastal kõik osalejad oma pakid kätte saavad;
Samaks jääb kingipaki summa reegel: mullu oli see minu mäletamist mööda 10 eurot. Sel aastal on miinimumsummaks 15. Ning kes soovib, võib nimetatud summa ületada. See on igaühe enda vaba valik ja voli.
Samuti oli mullu probleeme sellega, et osad blogijad sulgesid lehe, tegid selle privaatseks või suisa kustutasid, siis loodetavasti välistab selle teine uus reegel – osaleda sooviv blogi peab olema avalik, seda ei tohi kogu jõululoosi toimumise ajal sulgeda ega teha privaatseks, veebipäevikus peab olema vähemalt 15 postitust. Loosis osaleda ei saa, kui postitusi on peale registreerumise lõppu vähem kui 15. Samuti jätan endale õiguse eemaldada loosinimekirjast saidi, mis kustutatakse või tehakse privaatseks kogu jõululoosi toimumise aja jooksul (november, detsember, jaanuar).
Endiselt on igal inimesel vaba valik, kas teeb paki anonüümselt või mitte ning kas teeb blogisse pakist postituse või mitte. Kas saadetakse postiga või antakse käest kätte, nagu juhtus eelmisel aastal ühel-paaril üksikul korral;
Rääkides lõpetuseks loosimisest, kes kellele paki tegema peab, siis siin tuleb appi Armsake, kes novembri alguses, kui registreerunud blogid üle vaadatud on, loosimise läbi viib. Point, miks tema ja mitte mina, on seepärast, et kuna Armsake on blogidest väga kauge inimene, siis on igati aus, et loosimise viib läbi inimene, kes selle maailmaga kursis ei ole. Nii on loosimine minu meelest igati ausam ning kindlasti ka põnevam. Kes kellele paki ikkagi tegema peab?

Praeguseks aga kiirelt tehtud postitusest tadaa ja aidaa. Ärgem siis unustage, et selle aastasele blogijate jõululoosile registreerumine algab 1.oktoobril 2017 ja lõppeb 31.oktoobril kell 23.59 ning seda saab teha nimetatud kuupäeval avalikustatud lehel: blogijate jõululoos 2017 registratuur

Vastake, head lugejad, ka allolevale küsimusele: kas osalete või plaanite või vähemalt mõtlete või olete mõelnud sel aastal blogijate jõululoosis osalemiseks?

Kas osaled sel aastal blogijate jõululoosis?

  • Jah (68%, 27 Votes)
  • Ei (33%, 13 Votes)

Vastanuid: 40

Jagage postitust

2 kommentaari

  1. Osaleks aga ei tohi osaleda nimetatud reeglite põhjal :(

  2. Aga nüüd saad ju osaleda, sest muutsin veidi reegleid :wink: – piisab 15 blogipostitusest ning saadki osaleda :ok:

Kommenteeri