/ oktoober 2, 2013/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Kuna vahepeal olen olnud meeletult laisk, siis ei ole ma viitsinud lõpetada mustandite kaustas tolmu koguvaid postitusi. Kuid eile sain hoo sisse ja seega saigi lõpetatud ja tehtud viimased korrektuurid ja viimistlused täna töö juures siiani avaldamata postitustele;
Leidsin eelmisel kuul ühe lihtsa tavalise teksti kuskilt blogist (kahjuks ei mäleta, kust :( :blush: ) ja otsustasin oma väikeste ajukäärdudega, mis nagu labürindid, et teen selle ka enda kohta. Punktid, mis minu kohta käivad, tegin paksemaks ja tumedamaks, kui ülejäänud tekst on. Ning nagu kohane mulle ja mu stiilile, olen postituse lõppu osade punktide kohta lisanud täpsustavaid vahemärkusi.

• lõpetanud keskkooli
suitsetanud
kalal käinud
• midagi tobedat kogunud
rokk-kontserdil käinud
kedagi omakasupüüdmatult aidanud
ühe päevaga vähemalt kolme filmi vaadanud
üle 36 h magamata olnud
kellelegi valetanud
• kokaiini teinud
mõnes aines läbi kukkunud
• tornaadot näinud
• keemilisi narkootikume teinud
matustel käinud
• end ära põletanud
• suusareisil käinud
• lennukiga lennanud
• vangis olnud
arreteeritud olnud
• koolist poppi teinud
• vaimuhaiglas olnud
• kõiki “harrypottereid” vaadanud
kasiinos mänginud
• valedetektori testi teinud
• delfiinidega ujunud
• lugenud rohkem kui 20 raamatut aastas
Euroopas käinud
• pärast 12 eluaastat värviraamatut värvinud
operatsioonil käinud
• hamstrit omanud
• surfanud
juukseid värvinud
• end tätoveerinud
• raamatukogust raamatu(id) varastanud

Vot neid asju, mis tumeda ja jämedama kirjaga, olen mina elus läbi teinud.
Suitsetanud. Nojaa, siiamaani teen seda. Eks ta üks halb pahe ole, ei vaidle sellele sugugi vastu, kuid ta meeldib mulle. Ja maha jätta ka ei taha. Vähemalt veel mitte. Selleks, et pläru maha jätaksin, on minul vaja mingit põhjust. Ja see põhjus saab olla ainult vastassoost isik.
Kalal käinud olen ka. Elu jooksul mitmel korral ja olen ka midagi saanud. Aga pean tõdema ausalt, et see kuulub kõige igavamate tegevuste hulka maailmas. Mina ei viitsi passida ühte kala mitu tundi lootuses, et ehk näkkab. Et jah, kalal ma ei käi.
Rokk-kontserdil käimise kohta ma ei oskagi nii sulaselgelt vastata. Vist ikkagi olen, sest Terminaator, Smilers ja The Sun on ju rokk-bändid, kes teevad rock’n’rolli. Aga kas need ikkagi on rokkkontserdid? Ma ei tea, ma ei oska vastata sellele küsimusele. Ei, tegelikult oskan küll vastata – on küll rokk-kontserdid olnud; Viimane külastatud kontsert toimus 2010-aastal Kuressaare Lossihoovis, kus lihtsal tasuta kontserdil toimus tõeline staarisadu. Ent aastate jooksul olen käinud üsna mitmel kontserdil.
Kedagi omakasupüüdmatult aidanud olen samuti. Need muidugi sellised tühised aitamised, aga kui nüüd kasutada ühe tuttava sõnastust kohvijoomise kohta, mida kasutan nüüd omakasupüüdmatult abistamise kohta, siis – jälle linnuke kirjas :yes:
Ühe päevaga kolme filmi vaadanud olen ka. Korra vist isegi ühe võrra rohkem. Aga sellest on möödas aastaid, siis kui oli veel Eesti krooni loetud nädalad.
Üle 36h tunni magamata samuti tehtud. Siis sai üleval oldud järjest 56h, kui jooksin kahe töö vahet.
Kellelegi valetame me kõik. Õige ta muidugi ei ole, olenemata siis põhjustest. Lihtsalt teinekord on vajadus hädavale järele.
Mõnes aines, milleks oli põhikooli ajal matemaatika, olen kolinal läbi kukkunud. Eks ole ka paar teist ainet olnud, kuid nendest suutsin siiski end välja rabeleda ja selle õige koolipoisi hinde, kolme, kätte saada :blush: Mataga oli asi tunduvalt keerulisem :angry3:
Arreteeritud ma vist otseselt olnud ei ole, kuigi märgitud sai sel kindlal põhjusel, et kokkupuude korrakaitsjatega on olnud. See oli aastaid, aastaid tagasi, kui sai alksi libistatud rohkem, kui oleks tohtinud :blush: Nii siis sattusingi mundrimeeste abil tasuta mugavustega korterisse (see jällegi oleks põhjus märgistada variant “vangis olnud”, aga see ei oleks õige. Ta ei olnud vangla, mitte otseselt).
Vaadanud kõiki Harry Potteri filme ei ole. Sellel on ka lihtne põhjendus – mulle ei meeldi Harry Potteri raamatud. Olen küll paari filmi näinud, kuid needki ei ole minu jaoks midagi erilist. Igasugune huvi puudub.
Kasiinos mänginud olen ka. Õigem sõnastus oleks tegelikult mitte mänginud, vaid mängida üritanud. Ma ei tunne ega oska neid kasiinomänge, ei kaardi- ega automaadimänge. Kuid niipalju kui proovinud olen, need üksikud korrad viimase 7aasta jooksul on olnud edukad. Olen enamus kordadest võitnud. Viimane kord, aasta algus või lõpp vist, käisin viiekaga proovimas ja naasin tagasi viieteistkümnega. Minu puhul on eeliseks see, et mul ei ole tekkinud sõltuvust. Aasta-kahe jooksul käin korra ja ongi kõik. Siis isu täis.
Euroopas käinud olen ka, teatud määral. Sai käidud Soomes, Rootsis, Taanis ja mõni aasta tagasi ka Lätis, mis oli kogemus omaette.
Operatsioonil käisin väiksena, kui olin 3.-5.aastane, käeluu tõttu, mis oli puru kolmest kohast. On üsna ime, et mu vasak käsi üldse peale sellist kukkumist veel vunkab.
End tätoveerinud pole, aga huvi on suur. Kui kunagi selline võimalus avaneb, siis kindlasti üritan seda kasutada.
Hamstrit omanud ei ole, kuigi see võib vahva olla. Mul on olnud hamstri asemel kaks merisiga, Juss ja Poiss, kusjuures viimane sai nime seetõttu, et millegipärast, kui ta mulle kingiti, hakkasin teda hüüdma Poisiks. Miks? Ei tea täpselt, kuid tean, et see tuli loomulikul teel. Niipalju tean veel, et mingi aeg plaanin võtta kolmanda merisea. Mis nimeks tema saab, seda praegu küll ei tea :)

Jagage postitust

Kommenteeri