/ juuli 6, 2014/ 100 blogipäeva, Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

James Bond

Üle viiekümne aasta televisioonis tegutsev Ian Flemingi loodud Briti Salaluure Agent James Bond koodnimega 007, on aastate jooksul aastaid TV 3-e kanalil lahutanud märuli filmide suuri austajaid.
Ent täna on minu õnneks ja kahjuks kellegi teise mitte nii suureks rõõmuks TV 3-s tagasi Bondi vanemad filmiklassikad, kus peaosi mängisid erinevad staaristaatusega näitlejad: Sean Connery (pildil vasakult esimene), kelle repertuaari kuulub 7 Bondi aegumatut actionit täis seiklusi, ja Roger Moore (pildid vasakult kolmas), kelle nimistusse kuulub samuti 7 erinevat Bondi-saagat ja kes on Bondi filmidega seotud 12 aastat jutti. Hilisemad Bondid, keda kehastanud ka Pierce Brosnan (paremalt teine), George Lazenby (vasakult teine), Timothy Dalton (paremalt kolmas), Daniel Craig (paremalt esimene) ja teised, ei ole mulle eriti vastuvõetavad.
Kõige paremad Bondid on minu jaoks siiani ja jäävad alatiseks Connery ja Moore. Kahjuks ei oska ma öeldagi täpset põhjust miks, kuid nemad on tõelised ja isegi erilised Bondid. See, kuidas nad Bondi kehastasid, kuidas nendega filmi tehti, kuidas mängiti välja suurepärased tagaajamisstseenid autode ja paatidega, kaklusstseenid, mis nõudsid tõesti head võitlusstseenide konstruktorit. See on vapustav! Olen üritanud vaadata ka teisi filme, kuid paraku need ei ole mind kuidagi mõjutanud.
Connery ja Moore, kes on tuntud ka ETV seriaalist “Kelmid ja pühakud”, mis on samuti Moore’i üks parimaid telesarju, on ja jäävad minu jaoks igavesteks Bondideks, kes tegid Bondist selle mehe, kellena mina teda austan… Ja neid kaht näitlejat on selle mehe rollis praktiliselt võimatu üle lüüa.
Ja täna sätin end igal juhul TV 3 ekraani ette, et nautida aegumatut Bondi Sean Connery esituses põnevikus “007 ja Armastusega Venemaalt”.
Oleksin ülimalt õnnelik, kui telekanal näitaks uuesti kõiki Connery ja Moore’i kehastatud Bondi filme alates algusest.

Mida aga arvate erinevatest Bondi kehastajatest teie? On teil mõni oma lemmik?

Jagage postitust

Kommenteeri