/ aprill 7, 2022/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Üleeile (tegelikult aja järgi üleüleeile :D ;D :eek: ), kui ilm oli nadi, tõesti nadi, sest sadas vihma ja nädal enne seda kestnud kevad oli nagu peoga pühitud, teavitas postiljon SMS-i teel mulle saabunud tähitud saadetisest. Kuna olin tööl ja vastata ei saanud, helistasin pausi ajal tagasi ning saime rõõmsalt kokkuleppele, et toob selle mulle töö juurde.
Töölt viiest koju jõudes vaatasin andmed üle – mitte midagi ei jaga. Seal on kunagi keemias õpitud lühendid, kuid kes kurat neid enam peale kooli mäletab :blush: :hmm2: . Teiseks see, et puhtalt meditsiinitermineid tundvale inimesele ütlevad need andmed palju. Minusugusele võhikule aga mätte mõmmigi… Seega esimese ja teise lõpparuande lehega pole mul midagi peale hakata :( .
Seevastu teistega, kus on tabelina ning minusugusele uhuule! kõik arusaadav, on järge ajada lihtsam. Ja nagu eelmises postituses maisin – mu tulemused pole üldse head.
Allolevatel dokumentidel on näha enamus tulemusi, mis on koostatud minu esitatud toidupäeviku alusel.

Jah… algselt plaanisin uuringus osalemise teostada märtsikuu alguses. Aga see jäi koroonapositiivsuse tulemuse tõttu ära ja just sellepärast täitsin toidupäevikut ja samuti kogusin labori jaoks 24h uriini (minul tuli kogumisel 0,9l ja kogu kestuseks 18h) peaaegu 2 nädalat hiljem.
Toidupäevikust ei kajastu, ja seda ma siia üles ei lae, et tegelikult olen suur austaja erinevatele salatitele (kartuli- ja progandisalat, kapsa- ja kõrvitsasalat, jne.) ja soe toit on minu jaoks äärmiselt tähtsad, samas ma pole karsklane ja aeg-ajalt komistan mõne õllepudeli otsa ja/või eksin oma vabapäeva tuuriga veinipudelipõhja, seega ma pole ideaalne inimene (samas – kes meist oleks :hmm: ). Tarbin peaaegu kõike (kusjuures mulle ei meeldi kala, seda ma ei tarbi): piim ja keefir, pett ja jogurt, erinevad salatid ja kõike muud, mida inimaju suudab inimese fantaasiatesse luua.

Ülalolevalt aruandest nähtub, et praktiliselt kõik mu näidud, nagu eelmises postituses mainisin, on alla igasugu arvestust. Ainus, mis oli mitte positiivne, vaid suisa positiivsuse laest ülespoole, olid rasvad ja rasvhapped (minu krõpsude ja magusaarmastust, aga ka veidi kangema kraami tarvitamise harjumust arvestades ei tohiks see olla kuigi suur uudis isegi mitte tänapäeva Delfile). Isiklikult minu jaoks ei ole see üllatus, sest juba eos olin teadlik, et minu teatud korrapärastumata toitumiste ja joogitarbimiste (siinkohal pean silmas mahlasid ja limonaade, aga ka alkoholi) seisukohast võttes olen alla igasugu arvestust: aeg-ajalt kaanin paar-kolm pudelit õltsi, veini või GIN-i. Või siidrit, nagu enamus; suur on armastus erinevate maiustuste (šokolaadid, küpsised, erinevad kommid, jms.) vastu. Samas ma liigun enda arust ringi piisavalt palju kondimootoril, s.h. kasutan peaaegu igapäevaselt jalgratast, millega lisaks jalutamisele liikumine väga meeldib.

Siiski siiski – see on liigtegemine nendele mulgilastele, kes tarvitavad soola – mina seda praktiliselt ei tee. Jah, muidugi, supi sisse lisan, aga näiteks praemuna praadides ma soola ei lisa ja terve elu pole mulle maitsenud kala, kuigi neist viimane on väidetavalt (see on kirjas ka soolatarbimiseuuringu aruandest) äärmiselt kasulik inimese tervisele ja üldiselt organismile ja seedeelundkondadele.

Lõpetuseks toitudest: ma naudin sooja toitu ja selle kõrvale söödavat salatit. Ilmselt on see peamine põhjus, miks mul hemoglobiin heal tasemel on. Ainus toit, mida ei tarbi, on kala (iseenesest kalasupp mulle meeldib, ka kalapulgad).
Erinevad juur-, köögi- ja puuviljad kuuluvad samuti minule meeldivasse nimekirja. Sealhulgas eksootilised ja tsitruselised viljad. Nendest saab kena annuse vitamiine ja erinevaid mineraale.
Jookidest ei ütle ära peaaegu millestki: tarbin keefiri ja petti, piima ja jogurtit, vett ja limonaadi, mahlasid jne.
Võiksin seda nimekirja pikalt jätkata, aga ei näe selleks vajadust.

Põhiline on, et uuringus osalemine on minu meeleheaks läbitud ja tulemused teada.

Jagage postitust

Kommenteeri