/ aprill 21, 2022/ Pehmed & karvased/ 0 kommentaari

Ekraanitõmmis videost, kus Crenna ulub

Reede hommikul peale seitset ja enne poolt kaheksat üles ärgates sain positiivselt ägeda üllatuse – nimelt hakkas mulle imestunult Crenna, kes minu mäletamist mööda pole kunagi seda teinud, raadiost kuuldud Stingi ühe tuntuima 80-ndatest pärit loo – “Englishman In New York” – saatel ulguma. Ehmatas täitsa ära :uskumatu: . Peale tööpäeva otsustasin proovida, kas sama juhtub lastes pala arvutist. Ei olnud nii jõuline ja häälitsev kui raadiost kuuldule, kuid siiski reageeris: ulgus mitmel korral ja isegi haugatas mõned korrad. Siis jäingi mõtlema, miks nad uluvad? Miks uluvad ühe loo saatel?
Selleks, et saada tekkinud kõsimustele vastust, otsustasin abi küsida Postimehe rubriigist “Lugeja küsib”:

Eile, kui esimene pool mõistlikust päikesepaistelisest päevast oli Kuressaare peal lapsega ringi tuiates läbi ja teine pool päevast oli juba tiksumas tööpäeva lõpu poole oli meilikasti laekunud kiri vastustega teadustoimetuse reporter-toimetaja Mariliisilt link minu esitatud küsimustele:

Crenna ulgumise vastus Postimehelt

Isiklikult ootasin vastust mõnelt teiselt eksperdilt, kes on koerte hingeelu ja üldiselt koertega rohkem kursis kui mina ja Gerlin Gil, kuigi ma ei väida, et tema poleks ekspert. Kindlasti on, lihtsalt tema vastus mind sajaprotsendiliselt ei rahulda.
Jah, välja toodud on mitmeid punkte, aspekte, kuid isiklikult minu jaoks midagi uut teada ei saa, kuna kuulmissageduste ja huntide eellusest olin teadlik. Kõiki välja toodut võiks isegi loogika abil eeldada.
Olin ootusärevusest, et tuleb väga head infot, mis ka mind koerte osas targemaks teeks, kahjuks ei tulnud :( .
Aga siiski on heameel, et vastati. Aitäh Postimehele!

Siin ekraanitõmmised Crennast, keda peale tööd Stingi lugu lastes filmisin

Artiklit saab lugeda siit: https://teadus.postimees.ee/7504045/miks-koerad-muusikale-kaasa-laulavad

Jagage postitust

Kommenteeri