/ mai 10, 2011/ Filmid & sarjad, Inimesed & ühiskond, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

(Pilt viitab minu näitleja-ankeedile)

Nagu kõigile teada mu veidi rohkem kui nädala vanusest postitusest, osalesin Filmitalgud.ee filminäitleja koolitusel, mis toimus 30.aprillil 2011 Kuressaare Ametikoolis. Koolitusel edukalt käidud, omandatud juurde uusi teadmisi ja proovitud mängida nõia stseeni Evelini (mängis Brendat) ja Enega (mängis nõida), siis nüüd on esitatud kandidatuur proovida saada mõni äge roll uues rahvafilmis, kuhu otsitakse (amatöör)näitlejad üle Eesti. Kuna mina elan endale teadaolevalt Eestis, ei olnud minagi erand ja saatsin teele täidetud näitleja ankeedi, sooviga osaleda rahvafilmis.
Kuna aus promo on lubatud, mitte üldsegi ei ole keelatud, siis leidsin, et selleks, et inimestel oleks lihtsam mulle rolle soovitada, kui üldse soovitatakse, otsustasin lisada ühe postituse, kus rollide kohta pikemalt kirjutan, just enda vaatepunktist, mis mulle sobiks, mis ei sobiks, et aidata inimestel leida mulle sobiv roll.
Kuna kahjuks saan osaleda ainult Saaremaal rahvafilmi võtetel, olen kirja pannud Saaremaal filmitavad rollid, mis võiksid mulle sobida, kuigi soovitada võib kõike. Tegelastega võimalik tutvuda tegelaste ja tegevuskohtade leheküljel.

Reportereid otsitakse lisaks Saaremaale ka Hiiumaale, Jõgevamaale, üht maausuliste juurde.
Saades osaleda ainult Saaremaa võtetel, sobiks reporteritest mulle enim variant A, kuna olen väga energiline (lausa nii energiline, et ei püsi purgiski paigal :)) ja piisavalt ambitsioonikas ja mis kindlasti vähe tähtsam ei ole – sooviga saada reporteri alal tipptegijaks, olles veidi crazy ja omapärane, mis ma kindlasti olen, jõudes nende omadustega igale poole. Oma enegilisusega jõuaksin filmis reporteri ametit pidades olla vägagi usutav (tõetruu), suudaksin luua midagi uut, midagi, mida enne pärisreporterites nähtud ei ole. Suudaksin mängida reporterit, keda niipea ei unustata!
Muidugi võib sobida ka variant B, aga see ei oleks tõenäoliselt reaalne, kuna ma ei ole eriline jutuvestja (kui ma just purjakil ei ole), kuigi ma suudaksin sellist tegelinskit mängida. Variant A sobiks minule rohkem eelkõige reporterile ettenähtud energilisuse ja ambitsioonikusega ning sooviga saada reporteri alal tipptegijaks, olles veidi crazy ja omapärane, mis ma kindlasti olen, jõudes nende omadustega igale poole, kuhu vaja.

Teadlane 1, kes kindlalt usub, et maiadel on õigus ja maailm on omadega täiesti perses ehk siis maailmahuku äärel ning kes stsenaariumi järgi peaks olema kärsitu tüüp, kes on küll riigitruu karjerist, kuid kes igal võimalikul moel ja võimalusel räägiks teistest üle, isegi kui see peaks tähendama rääkimist nii kõvasti, mis ei ole enam rääkimine, vaid karjumine ning mis kostaks ka Aafrikast kaugemale.
Njah, riigitruu karjerist ma ei ole, ka teistest ma üle tavaliselt või reeglina ei räägi (kuigi on olnud erandeid), kuid usun, et minus oleva energilisuse ja kärsitusega, mis minus tegelikult tõepoolest olemas on, suudaksin luua tegelase, kes just kärsitust ja energilisust kokku pannes suudaks teistest üle rääkides tekitada koomilisi/naljakaid situatsioone, mis pakuks head meelelahutuslikku nalja paljudele filmi vaatajatele, ehk isegi filmi tegijatele, ehk isegi minule. Ja usun, et heast huumorist või paarist koomilisest situatsioonist ei ütleks ära ühegi filmi režissöör ega operaatorid, eriti kui see peaks (ideaalselt või osaliselt) kokku sobima filmiga ning vastava stseeniga.

Teadlane 2 on vastand esimesele teadlasele – tema on rahulik, kannatleja ja isemõtlev. Järelikult, ma eeldan, ei ole sellel tegelasel eriti filmis midagi teha. Ei ole teksti ega praktiliselt ühtegi tegevust. Istub kuskil õues, heinalakas, ja ootab uue tsükli algust.
Usun, et ma ei sobiks sellesse rolli kindlasti kohe mitte, sest tal ei ole tegevust. Ma sooviksin siiski midagi teha. Sellel karakteril ei ole vaja energilisust, ambitsioonikust, eelnevatel seevastu on, mis mulle sobiks tunduvalt rohkem.

Poliitik-valetajat oleks kindlasti eht mängida, kuid sellele karakterile ma ennast soovitada ei oska, ma ei tea täpselt, mis ta tegema peab või mida tegema ei pea. Valetab nagunii, aga mida veel? On tal tegevust filmis, on teda näha, on tal teksti? Täielik mõistatus. Seega ei oska midagi arvata ega soovitada. Pigem leian, et see roll vist siiski ei ole roll, mida sooviksin.

Seksikad põllumehed oleks küll põnev. See võiks samuti olla üks favoriite rollide soovitamisel, kuna inimesed on erinevad, nendel on erinev mõtlemine, erinev käitumisviis igas olukorras, erinevad välimused. Ja mängida näiteks edevat või ärivaistuga põllumeest, kes oleks veidi uhuuu!!!! ja kes samuti võib korda saata midagi erakordset või naljakat. Roll võiks sobida, aga see oleneb suuresti ka sellest, mida põllumehed täpselt tegema peavad.

Konkursi žürii (liige) Eesti Miss 2010 konkursil oleks igati vahva. Esimese põhjusena saaks umbes aimu, missugune on siis žüriis olla ja kuidas käituda, kuidas hinnata. Ja kui hinnata tuleb kauneid Eesti naisi, lausa Eesti Misse, siis on see pakkumine, millest ei saa keelduda. Miks ta aga võib-olla ei sobiks mulle, võib olla veidi vähe tegevust. Taaskord oleneb kõik stsenaariumist.

Konkursi konferensjee oleks samuti see, mida kindlasti ei sooviks mängida. Eriti kui puudub tekst või tegevus. Võib-olla isegi ei ole kaadris näha. See oleks kurb :( Seega seda rolli ma kindlasti ei sooviks

Teadustaja Põllumehekonkursi reklaamis oleks ka omamoodi vahva ja huvitav. Mängida filmis näitlejana näitlejat oleks, ma usun, pingutamist väärt. Nii saaks teada ka oma võimed: mida suudan ja mida ei suudaks välja mängida. Ülakeha ma paljastada ei karda, ma arvan vähemalt nii, usun, et olen selleks liiga edev :)

Aga et oleks lihtsam otsustada, kas anda mulle poolt hääli, kas soovitada mind mõnda Saaremaal filmitavasse rolli või mitte, tutvuge esmalt filmitalgud.ee lehel minu näitleja-ankeediga, kus olemas ka link tutvustusvideole, mida muidugi on võimalik vaadata ka selle teksti alt, või kui video hakib, siis kasutage vaatamisvõimalust YouTubes lantimine 2011 kontolt või siis minu kontolt

Minu poolt on praeguseks kõik ja loodan, et kõik, kes seda artikllit loevad ja videot vaatavad, leiavad mõne, kasvõi üheainsa põhjuse, miks anda poole hääl ja soovitada mind ühte neist eespool üles loetletud rollidesse.

Minu poolt suurimad tänud!

 

Jagage postitust

Kommenteeri