/ juuli 24, 2011/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

See nädal on olnud üsna tihe nädal. Kaks päeva – kolmapäev ja neljapäev olid tööpäevad ning üleeile, reedel, 22. juulil sai Rando ja Evelini rõdul koos nende, Aivi ja Kairiga veedetud üks tore õhtupoolik juues šampust, veidi siidrit, tehes ja süües grilli ning magustoiduks oli maasika tort, sest 21. juulil oli Mupsikul sünnipäev, kui sain piisavalt vanaks, et olla vaba lind vabal maal. Ettevalmistused reedeks kella seitsmeks algasid aga juba varem. Erinevalt eelmisest aastast, kui kolasin tordi leidmise sooviga läbi enamus Kuressaare suuremad kaubandusettevõtted, otsustasin sel aastal sammuda otse Saaremaa Tarbijate Ühistusse, valida kindlasti välja tort ja võib-olla midagi lisakski, ning tellida tort sealt. Nii sai ka tehtud. Sai tellitud pooleteist kilone maasikatort, mille Rando reede õhtul peale mingit Ladina-Ameerika seeparit Madise ja viimase kolmanda seeria sinise arvatavalt E46 bemariga järgi käis. Samuti lisasin tellimuse juurde kilo teeküpsiseid, mis esialgu oli plaanis samuti peolauale panna. Aga neljapäeva õhtul ma enam poodi enda arust ei oleks jõudnud, mistõttu võtsin Evelini juurest küpsisekoti ja tulin kodu poole. Rae poe juures kella vaadates oli mul isegi paar minti aega, mistõttu jõudsin poodi napilt. Õnneks :megahappy: Suitsud olid otsa korral, ja maa’p ometi viitsinud ju hiljem tipa-tapa sammuga tanklasse sammuda.
Reede päeval käisime Rando ja Eveliniga Kihelkonna Säästumarketis oasalati jaoks vajalikke lisandeid toomas, nende seas porrulauk, uba, hernes, tomat, hapukoor, ning veel muid vajalikke vahendeid.
Õhtu poole, seitsme ajal sai Martaga poes käidud, võtsime kaks šampust, 3 pudelit siidrit ja nii oligi meie poeskäik lõpetatud. M & M olid sel aastal kahjuks kodus, minu sünnapeole nad ei jõudnud, kuna Madisel olid külalised. Mina suundusin poest aga Rando ja Evelini rõdule, jäädes ligikaudu 40 minti hiljaks, sest Tooma poes olid kaks ainust töötavat kassat meeletu pika järjekorraga, samas kui teised olid kohal õigel ajal. Kai olevat kohal olnud umbes pool tundi enne algusaega – pool seitse.
Umbes kell kaheksa pani Rando grilli sooja, ja varsti saigi grillima hakatud. Rando oli grillimise peagrillmeister, enamus töö tegi just tema ära, muidugi sain minagi grillkoka mängitud. Nii me seal grillisime, tegime suitsu, sõime-jõime, ajasime juttu… Kõige lõpuks sai lahti lõigatud nimetatud maasika tort, mis kõikidele meeldis. Ainus, kes võis pirtsutada (kuigi ma ei teagi nii täpselt, kas ta oli pipar või ei), võis olla Kairi, sest tema on loodud pirtsutaja. Kui eelmisel aastal sai Kairile siirupit ostetud, ja kuna ta minu tehtud siirupiga mullu rahul ei olnud, siis sel aastal otsustasin talle osta mitte midagi. Ma ei näe vajadust talle siirupit, limonaadi või mis tahes muud jooki osta, kui talle nagunii ei sobi. Ja nii see oligi. Jõi ta vett või midagi muud, ei tea. Ning ausalt öeldes – ega eriti ei huvita ka. Muidugi ei ole see minu poolt kõige parem suhtumine, vist ebaviisakus just Kai suunas, aga selline on minu arvamus.
Üks asi on siiski sama, mis eelmisel aastal – keegi meist ei joonud end nii purju, nagu seda aastaringselt iga päev teeb Martin Trapets. Tegelikult ei olnud purjus mitte keegi meist. Meie seltskonnal ei ole tavaliselt eesmärgiks end pildituks juua, vaid nautida seltskonda, ilma, toitu. Kui suudetakse niimoodi pidutseda, on see minu meelest kõige parem pidu.
Ja reedene sünnipäeva pidu oli samuti igati tore, kahjuks puudusid sel aastal peolt M & M, aga mis seal ikka. Järgmine aasta jälle.
Et siis, vat, selline päev oli reede, 22. juuli. Tore ja rahulik päev. All mõned pildid reedesest päevast. Ja allpool üks  klassikaline sünnipäevalaul ansamblilt JAM, kelle loole on keegi Tiina teinud superhea video :ok2: Väga hea kokkumiks :ok:

Jagage postitust

Kommenteeri