/ november 9, 2011/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus, Tehnika/ 0 kommentaari

GMC Vandura G-1500 (1983)

GMC Vandura G-1500

Laitmatu actioni, romantika ja lakkamatu huumoriga vürtsitatud aegamatu klassika, 80-ndate kultussari “A-Rühm” räägib neljast mehest, kes peale range režiimiga vanglast põgenemist elatavad end palgasõdureina, aidates endast nõrgemaid, abituimaid, jõuetuimaid, paljastades kuritegelikke jõuke ning takistades kurikaeltel oma plaane teostamast. Just selles sarjas kasutati GMC Vandurat A-Rühma bussina, mis kuulub rühma halva käitumisega B.A.-le, kes armastab seda autot ülekõige ja tema viha on meeletu, kui see peaks viga saama. Sõidukist on tehtud ka mudelautosid.
Mis teeb selle masina minu jaoks eriliseks, on masin ise. Muidugi katusel olevad neli tuld, kaitsevõre, punane triip masina mõlemal poolel ja punased rattad lisada veel omapära.

Ford Gran Torino (1974)

Ford Gran Torino

“Triibuline tomat”, nii nagu seda kutsutakse, on eht masin, mis tehtud 1974.aastal ühe kauem tegutsenud autotootja – Fordi poolt. Selline mõnus. “Starsky & Hutch” teleseriaal on hea sari, teinekord lõbus vaadata, aga film, kus peaosades olid Owen Wilson ja Ben Stiller, ei olegi nii hea. Muidugi vaadatav, aga mitte see, mis sari. Nu igatahes, kaks California detektiivi lahendavad igasuguseid juhtumeid päevast päeva ja ei ole juhtumit, kus seda masinat sõiduvahendina ei kasutata. Lisaks on sellele masinale meisterdanud keegi ideaalselt sobiva vilkuri, mis undab ehk isegi paremini kui Tondipüüdjate masina vilkurid, ent selle hääl on siiski päris huvitav. Lisaks veel niipalju, et selle sarja üks peategelastest – Paul Michael Glaser, on selles sarjas peaaegu nagu A-Rühmas Hannibal – peaagu alati rahulik, kuigi ei käitu eriti koomiliselt, aga piisavalt huvitavalt, et sari oleks… huvitavam. Ahjaa, sarja põhjal loodud arvuti- ja vist ka videomäng on samuti hea. Kahju et ta, raisk, Vistal ei tööta :(

Ferrari 308 GTS (1979)

Ferrari 308 GTS

Magnum P.I. samuti hea sari. Vaatasin esimesel korral ja vaataksin taas, kui TV3 või mõni teine Eesti kanal selle ekraanile tooks.
Minu ajendus just see Ferrari siia lisada oli fakt, et mulle meeldivad Ferrarid. Kahjuks ei ole küll ühtegi oma päris kahe silmaga näinud, kuigi tahaks, aga Ferrarisid olen alati huvitavaks pidanud. Just taolisi Ferrarisid. Tema kuulsus seisneb siis selles, et sellega kimas ringi eradetektiiv Magnum, keda kehastas Tom Selleck ja kes minu meelest sobis väga hästi sellesse rolli, kuigi tema näitlemise juures antud seriaalis mulle miski ei meeldinud. Võib-olla jäi näitemäng Sellecki poolt veidi kehvaks, ei tea… :blush: :hmm: Muideks, sel masinal on 255-hj, masinal oli (ehk siiani?) suur populaarsus ja 80-ndatel algas Ferrari müük lausa hoovusena. Võimas!

Dodge Ram

Dodge Ram

Walker – Texase korravalvuri osa täitnud Chuck Norris sõitis esimesel hooajal 1990.aasta väljalase GMC Sierra 1500 SLE-ga. Alates teisest hooajast kuni sarja lõpuni asendas esimese Dodge Ram. GMC Sierra mulle ei meeldi eriti, seega ma siia ei lisa seda, kuid Dodge Ram’iga on vastupidised lood. Eriti hakkas see mulle meeldima veel rohkem, kui seda mingi aeg tagasi Kuressaare Postkontori ees seismas nägin (nüüdseks mingi veidi rohkem kui aasta möödas), erinevuseks ainult värv, mis minu nähtul oli must, kui (ikka) õieti mäletan. Suurt sümpaatsust lisab kast, mis alati heaks abimeheks, kui midagi vaja. Ja muidugi masina esiosa, mis on omalaadse kujunduse või sellisega. Veel ehtsam oleks, kui näeks päriselt sellega Norrist sõitmas, tuled vilkudes. Öösel oleks vaatepilt absoluutselt huvitavam;

Fotod, mõlemas postituses kasutatud fotod pärit Google Pildi kataloogist;
Sorry, Miami Vice fännid. Otsustasin selle sarja massinat siia mitte lisada, kuigi seegi on ehtu massina. Selleks muideks on Ferrari 365 GTS/4 1972.aasta pesast väljasaanud auto.
Kuna millegipärast ei soovinud mu blogger originaalpostituse sisu näidata, otsustasin jagada postituse kaheks osaks, mille esimene sissekanne asub siin: – Staarautod (1/2)

Jagage postitust

Kommenteeri