/ juuli 15, 2017/ Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Eelmisel kuul, juunikuus, kui sai sõidetud ringi mööda Eestit ja Armsakesega Tallinnas Mustamäe haiglas rinnakasvaja kontrollis käidud, sõitsime Kuressaarde tagasi laupäeval, 17.juunil, sest just sel päeval tähistas ansambel Terminaator oma kolmekümnendat juubelit Kuressaare Lossihoovis vägeva kontserdiga, kus olid kaasa tegevad 2006.aastal Tallinnas arvatavasti Silver Laasi poolt kokku pandud poistepunt Traffic, kellel 10 aasta jooksul ilmunud mitmeid raadiohitte, ning tänaseks päevaks mitmel korral parima meessaatejuhi ning sel aastal koos sõber ja võitluskaaslase Teet Margnaga parima meelelahutaja auhinna võitnud Kristjan Jõekalda 1996.aastal TV3 ekraanil televaatajaid lõbustanud särav karakter Ice Dog M (IDM).
Esmalt, just enne Trafficu esinemist küttis pileti ostnud ja end kohale vedanud publiku kuumaks IDM ning siis, kui õhtujuhi eestvedamisel kogu publik hüüdis: “TRA-FFIC! TRA-FFIC! TRA-FFIC!”tuli Terminaatorit oodata veel vähemalt tund aega, sest sünnipäevalist tuli kell 20 soojendama Traffic.

Ja siis, kui tiksusid sekundid ja minutid, oli käes selle õhtu tipphetk, mille tõttu ilmselt suurem osa publikust Kuressaare Lossihoovi end üldse kohale vedas – Terminaator.
“TER-MI-NAATOR! TER-MI-NAATOR! TER-MI-NAATOR” ning IDM juhtimisel nii mitu korda seni, kuni ta ise karjus: “TERMINAATOR!”. Ja show algas! :plaks: :practise: :music: :music2: .
Kasutati ansamblile, kes oli kohale tarinud 1997.aasta Eesti Eurovisiooni loo “Keelatud Maa”, mida esitas Dublinis Maarja-Liis Ilus, autori ning Termika kunagise klahvimehe Harmo Kallaste, kohaselt tuleshowd, kuigi eriefektidega vürtsitatud kontserti “Tuli ja jää” (2010) ma näinud pole :( , tunniajase pausi järel heideti IDM ja Jaagupiga pilk kirevasse, põnevasse ning tegude- ja muusikarohkesse viimase 30 aasta bändi ajalukku. On nad ju andnud välja rohkem kui kümme muusikaalbumit, kirjutanud ja esitanud suures koguses hitte ja mitu muusikali.
Möll ja trall ja suur rockikontsert kestis enam kui kaks tundi. Selle aja jooksul mängiti ansambli tuntumaid lugusid läbi aegade (“Juulikuu Lumi 2007”, “Muinasjutu Mets”, “Romula”, “See Ei Ole Saladus”, “Torm”, “Ingli Puudutus”,”Aja Teenija”), kuid oli ka vanemaid ja kindlasti osade kuulajate jaoks unustatud lugusid: “Head Uudised”, “Klaustrofoobia”, “Millest On Tehtud Väikesed Tüdrukud?” ning mõned uuemad lood praegusest ja mõne aasta tagusest ajast: “13 Sammu”, “Armasta Mind Aeglaselt”. Peaaegu kõiki lugusid saab vaadata-kuulata ja naudita alloolevast videopleierist;
 
Isiklikust seisukohast rääkides jäin mina kontserdiga rahule. Olen ennegi Terminaatori kontserditel käinud ning seegi kord oli kõhklemata arusaada, et kavaga on põhjalikult vaeva nähtud, korralikult läbi mõeldud. Kõik kuidagi läks nii veatult ja korrektselt. Tõepoolest hästi! :ok: . Ja muidugi Jaagupi energia – see on endiselt alles, nagu talle kohane :yes: .
Siiski ei meeldinud mulle üks asi: nimelt ühe kunagise superhiti “Carmeni” ning Trafficu “Elekter” kokkumiksis, kui lauldi mitte elektrist ega ainult klubides ja pubides hängivast tšikist nimega Carmen, vaid suisa Carmen Elektrast, Silver Laasi esitus, kuna tema häält ega suust pudenevaid sõnu ja lauseid lihtsalt ei kuulnud, sest tema hääl ei võimendunud ka mikrofoni abil instrumentidest üle :( ;
Huvitavaks faktiks on seegi, et paar-kolm nädalat enne Kuressaare tuuri otsustasin Jaagupile kirjutada soovist kuulda live-esituses Termika üht alahinnatumat lugu, mis nii suureks hitiks ei saanud, kui oleks võinud (huvitav miks? :hmm: :hmm2: ) – “Raudteejaam”.
Kuna mulle suure hämmastusega Jaagup vastas, saatsin loodetavasti bändi lahkel loal veel 10+5 lugu, mida tõepoolest esitada võiks, kuna osasid ei mängita kontsertidel praktiliselt üldse ja publik ei pruugi enam neid mäletada. Teinekord tuleb inimesi veidi raputada! Samas ei tohiks unustada 2000aasta lugusid.
Minu soovitus oli järgmine:
(* märgitud lood esitati)
1. “Armasta Mind Aeglaselt”*
2. “Ingli Puudutus”*
3. “Tänapäeva Muinaslugu”
4. “13 Sammu”*
5. “Raudteejaam”
6. “Muinasjutu Mets”*
7. “Vastasmaja Aknad”
8. “Head Uudised”*
9. “Enne Oli Nii”
10. “Alcohol”
11. “Inetu”
12. “See Ei Ole Saladus”*
13. “Meeletu Maailm”
14. “Millest On Tehtud Väikesed Tüdrukud?”*
15. “Tee” või “Klaustrofoobia”*
 
Muidugi olin kurb ja pettunud, et “Raudteejaam” ei kõlanud :cry: , see on üks ilusamaid armastusest rääkiv rockiballaad. Samuti “Vastasmaja Aknad”, “Klaustrofoobia” ja “Inetu”, mis arvatavasti kirjutatud tuntud muinasjutu ainetel või vähemalt sealt võetud põhi, on lood, mida kontsertidel ei esitata :( , siiski esitati palju lugusid, mis mulle paljudest-paljudest meelde jäänud on. Eriti tasuks ära mainimist “Ingli Puudutus”, “Muinasjutu Mets”, “Millest On Tehtud Väikesed Tüdrukud?” ning samanimeliselt albumilt üks parimaid just meloodia poolest – “Head Uudised”. Rõõmustasin selle üle, et nendest midagi vähemalt mängiti :megahappy: ;
Ja no muidugi Kristjan Jõekalda aka Ice Dog M, kellel oli kanda suur roll – teha pulli nii, et maa must. Kuid naljamehi, kes reaalselt ka nalja mistahes moel või viisil teha oskavad ja sellest ise aru saavad, tulebki selleks kasutusele võtta. IDM sai sellega kenasti hakkama. Tubli viis :ok3: ;
Ahjaa, enne kui meelest läheb, vastuseks pealkirjas tõstatatud küsimusele, mida Termikas teeb, on vastus lihtne – muusikat hinge ja südamega rahva poole! Vähemalt selline on minu nägemus;
Peale fantasticot oli pildistamise ja autogrammide jagamise aeg. Sai Armsake pildi ja sain mina pildi. Jälle! :megahappy: Kahjuks otsustasid Jõekalda ja meile üllatuseks lava taga kohal olnud Sepo Seeman, kellega Armsake samuti pildi sai, jeehat teha, kui mina fotojäädvustust nendega teha soovisin :( ;
Allpool videogalerii (videosid saab vaadata ka mu YouTube lehelt Terminaatori 30 playlistist) Terminaatori ning Trafficu esitatud lugudest. Eespool TR omad esitamise järjekorras ülevalt alla liikudes.

Jagage postitust

Kommenteeri