/ november 18, 2010/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

“Top Dog” (1995)

“Super koer” (“Top Dog”) on 1995aastal toodetud komöödia- ja märulifilm, mille peaosas särab enim “Walker, Texase korravavalvuri” osatäitjana kuulsust kogunud Chuck Norris. Filmi režissöör ja üks stsenaristidest on Chuck’i vend Aaron Norris.

Kui esmakordselt selle filmi nime nägin, eeldasin, et tegemist on vendade Norriste järjekordse sõjalaadse märulifilmiga, kus halastamatutele nahaalidele Chuck ühe korralikku keretäie annab. Kuid ei, õnneks eksisin. Tegemist on hoopiski komöödiafilmiga, mis räägib veteran politseinikest Renost (koer) ja tema paarimehest (ühtlasi ka peremehest), kes leiavad sadamast laevast relvi. Seejärel neid tulistatakse ja visatakse vette, kuid koer jääb elama.
Koera uueks partneriks saab töölt kõrvaldatud detektiiv Jake Wilder (Chuck Norris). Koos hakkavad nad otsima Reno peremehe tapjat.

Nagu mainitud, on tegemist ühest vaateküljest action-filmiga, teisalt aga komöödiaga. Ja nii see ka on. Muidugi ei saa seal nii palju nalja kui Rowan Atkinsoni või Jim Carreyt vaadates, kuid siiski saab naerda. Filmis on veidi huumorit, tulistamisi, plahvatusi ja otse loomulikult legendaarset Chuck Norrise käsivõitlust, mis mehe filmidest oleks patt sellised stseenid välja jätta. Ent erinevalt enamus karatekalase filmidest, ei olegi siin kaklust nii palju kui mõnes Norrise sõjafilmis või Walker’is. Siiski on üks tähelepanuväärne, ehk isegi vapustav kaklusstseen, kus Jake teeb trenni umbes 20 mehe peal.
Samuti peab politseiüksus päästma äärmiselt tähtsaid riigitegelasi, kes peaksid saama autoga õhkulendamise au osaliseks. Kuid ei – ka siin rikub politseiüksus kurjamite plaanid ära. Lõpus aga on Nero sooviks pureda tema peremehe tapja tükkideks…

Kui seda filmi esimest korda üleeile vaatasin, oli mulje hea. Jääb siiamaani heaks. Samuti oli heaks vahelduseks näha Norrist komöödiafilmis, kus kaklust, plahvatusi, vähekene tulistamist ja huumorit, mis iga filmi juures natukene peaks olema. Seda siin oli. Nii mõnelegi Norrise austajale võib see film meeldida.
Arvestades toredat nalja, plahvatusi ja tulistamist ning võitlussteene, eriti stseeni Norrise kaklust nii 20 mehe vastu, samuti ka targa koera Nero etteastet terve filmi vältel, oleks minu hinnang 6/10.
Selleks, et veenduda või mitte veenduda koera ja Norrise huumorlikus filmis, tuleks see ise ära vaadata, mida saab teha siin. Kui filmi ei näe, nagu mina ei näinud, lae see arvutisse (soovitusena soovitan allalaadimiseks kasutada mõnd Torrendi failide allalaadimiseks mõeldud tarkvara, saab kiiremini vaatama asuda, ma kasutan BitCometit) ja vaata mõne oma multimeediatarkvaraga (nt. WMP)

Treiler

Jagage postitust

Kommenteeri