/ juuni 19, 2015/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

INFPOh mind küll :blush: Jälle on vahele jäänud mõned päevad postitamisest. Mis seal ikka, täna taaskord täidan selle eesmärgi. Nimelt täitsin veebilehel isiksus.planet.ee 156 küsimusest koosneva testi, mille põhjal annab süsteem põhjaliku tulemuse inimese käitumise, elu ja muude mustrite kohta.
Noppisin kogu tulemusest, milleks oli tüüp INFP (Iintrovertne-intuitiivne-tundeinimene-kohaneja) välja 9 punkti, mis mulle mingil põhjusel silma jäid ning mida soovin omalt poolt kommenteerida.
Nüüd aga kirja pandud punktidest täpsemalt.

1. Suhtlemises kerge ja positiivne, võib ta olla otsene ja isegi kategooriline, kui ta ideaal või üks tema elulistest väärtustest on ohus

Jah, lause esimese poolega, mis jääb esimese koma ette, nõustun täielikult. Olen üldse kerge inimestega suhtlema ja leian enamusega ka ühise keele ja teemad, millest kõneleda, siiski kuulun mina suuremalt jaolt ka nende isikute hulka, kes kõigiga ei klapi, seega on selliste inimestega isegi teretamine, rääkimata pikemast vestlusest, absoluutselt välistatud.
Lause teine pool on aga veidi keerulisem. Tõepoolest, VÕIN olla otsekohene, siiski juhtub seda harva. Kui mind ikka korralikult välja pole vihastatud ja marru aetud, ma otsekohene ei ole. Sellisel kujul on isegi tööl väga keeruline, aga vajadusel olen end kokku võtta üritanud ja olla ka otsene ja isegi kategooriline. Täielikult ei saa nõustuda, et hakkaksin vaidlema ja otsene olema, kui mu ideaal või 1 mu elulistest väärtustest ohus on. Ei, seda üldjuhul ei ole.

2. Sõltumata töötasust soovib ta selle taga näha töö mõtet ja eesmärki. Kui teeb midagi niisugust, millest ta väga hoolib, on tema täiuslikkuse taotleja

Just nii ongi. Muidugi on raha ka tähtis, sest see on eluks vajalik vahend, milleta kuidagi ei saaks, kuid töö, mida inimene teeb, peab meeldima. Kui inimesele töö meeldib või on lausa ka tema hobiks, siis alati ei ole esmasel kohal raha. Olenemata palgast, olgu see siis või miinimum, teeb inimene tööd hästi ja väärikalt. Ja mõte ongi ju selles, et töö meeldib ning eesmärk – sisustan oma vaba aega meeldiva töö või hobiga ja saan selle eest mõned kopikad ka. Miks mitte?
Minu kohta kehtib see alati. Muidugi jah, alla teatud summasid ei ole ma nõus tegema ka meeldivat tööd, kui just muud väljapääsu pole.

3. Igapäevastes asjades ning tööl on salliv, lahtise peaga, mõistev ja paindlik

Bingo! Inimeste, kes minuga käituvad ilusti ja kellega robleeme pole, nende suhtes olen tõepoolest salliv ja tolerantne, suhtlen nendega kenasti. Alati üritan olla mõistev, olgu olukord missugune tahes. Paindlik? Jah, kahjuks liigagi palju. Raske on seda loomust endas muuta, sest see on minusse sisse kodeeritud ja seda šifreerida ma kahjuks ka ei oska :(

4. INFP tüüp ei kaldu laskuma kõnelustesse, kuid väljendab siiski oskuslikult oma mõtteid. Tema kirjakeel on selge ja täpne ja tal on luuletaja oskus, kui tuleb kõnelda armastusest ja suhete teistest külgedest

Jällegi alutan lause esimesest poolest, mis jääb koma ette: see on nagu vorst. Ühest küljest ma ei kaldu kõnelustesse, siiski võin seda teha täiesti vabalt. Isegi võõraga. Siin oleneb kõik täielikult olukorrast.
Jah, ma ei oskagi kohe öelda, kas ma luuletaja oskusega saan nõustuda, kuid luuletused, mida olen kirjutada üritanud, räägivad suurem osa armastusest ja suhetest ning need enam jaolt on suunatud ja kirjutatud ühte kindlat tüdrukut silmas pidades.

5. Nagu ka teised introverdid, INFP tüüp ei avalda meeleldi oma vajadusi ja kiindumusi. Kuid tal on sügav tundelisus. Kui ta omandab suuremat eneseväljenduse vabadust, siis seks ja lähedus võivad osutuda omakasupüüdmatuteks eneseandumuse hetkedeks
Jah, olen üsnagi tagasihoidliku loomuga inimene ning oma kiindumusi ma ei jaga. Vajaduste puhul oleneb olukorrast. Kui ikka on vaja midagi kindlat ja hädasti, siis tuleb julgus kokku võtta, häbist üle saada ja lihtsalt oma soov kindla vajaduse järele välja öelda.
Mis aga puudutab suuremat eneseväljendust, siis see on mul tegelikult olemas. Võisin küll valesti tõlgendada lauset, minu meelest ja minu jaoks ei ole eneseväljenduse vabadus ja seks mitte mingil moel seotud, küll aga võivad lauses esimene variant ja lähedus omavahel väga tugevalt seotud olla. Kui vastassoost isik on suhtlemisaldis ja suudab suhtlustasandil väidelda, siis tõepoolest – naudin selliseid hetki. Eriti inimesega, kellega sobin kokku iseloomu poolest, aga siiski on teatud asjades erinevad arvamused ja üksteisest teistsugune ja sõltumatu maailmapilt.

6. Nagu ka teistes valdkondades, võib ta alahinnata oma võimeid ja oskusi, kuid siiski osutuda väga kompetentseks

Jah, see punkt kuulub minu meelest minu jaoks rohkem töövaldkonda, kus on vaja rakendada oskusi ja võimeid, mis tegelikult näitab ka kompetentsi. Kui suudad mõne probleemi, sellise väiksema probleemi, mis takistab automaadil korralikult töötamast, lahendada, siis ongi see kompetentsus, sest suutsin automaadi tööle panna enda oskustega.

8. Oma idealismi tõttu elab INFP tüüp raskustega üle suhete katkemise. Enam, kui paljude teiste tüüpide esindajad, tunnetab ta tugevat ebausku endasse, on kalduvusega enesepiinamisele ja enesepiitsutamisele. Reeglina, kõik see pole adekvaatne põhjustele, mis on suhteid nurja ajanud

Tegelikult, kuigi selline mulje on paljudele lugejatele arvatavasti vanemaid postitusi lugedes jäänud, ma ei ela alati suhete katkestamisi raskelt üle. Minu kõige raskem lahkuminek oligi lugejatele teada olevalt sellest tundmatust tüdrukust, kellest on selles blogis palju kirjutatud. See tüdruk on mu sees endiselt nagu takjas ja lahti ma temast ei saa. On saanud kindlaks, et see neiu jääb mu hinge ja südamesse kuni mu surmani. Seega ei saa otseselt nõustuda väitega, et kaldun enesepiinamisele ja -piitsutamisele, pigem teeb seda miski või keegi muu. Mina olen lihtsalt isik, kes selle kõigega päevast päeva elab.
Ebausk, kui see on seotud naistega, ei ole seotud konkreetselt selle tüdrukuga, vaid selle olen kaasa saanud põhikoolist, mis oli kaua kaua aega tagasi.

Vat sellised punktid siis ja sellised argumendid minu poolt. Soovi korral saad testi täita siin: isiksus.planet.ee

Jagage postitust

Kommenteeri