/ august 13, 2016/ Loodus, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Orissaare jaanituliOh sa, kus eelmisel nädalal (loe: umbes nädal enne jaanipäeva) oli alles päev, kus udu oli nii palju, et isegi merd, mis on minust saja meetri kaugusel ja Sõrve majakas paarisaja meetri kaugusel, ei näe. Tõesti vahva vaatepilt. Olen elu jooksul näinud palju udu, hommikuti ja õhtuti, kuid esmakordne nähtus minu jaoks, et peaaegu terve päev on udu paksem ja tihedam kui Palivere mets. Ja natukene tuult ka. Aga ega see ilm üldiselt parem polnud, ent päev hiljem oli ikka väga kena, päikesepaiste ning põhimõtteliselt tuulevaikne ilm, nagu see laul – “Tuulevaikne Öö”( tohutult kena ilm, kahjuks ei ole tuult, mis kohati teeb olemise nadiks :( ). Õnneks päeva peale muudab Päike asukohta ning siis tuleb ka varjulisi kohti, kuhu ümmarguse kollaste kiirtega olevuse eest peitu pugeda. Huvitav on see, et jaaniajaks lubatud 30 kraadine soojus tõepoolest tulemata ei jäänud. Mitte mingit vihma (kuigi õhtul mõned korrad tibutas), ainult meeletu palavus! Enamuselt ta nii ka oli, mõned piisad muidugi tulid, aga Võidupüha (Võidupühaga tähistatakse Eesti võitu Landeswehri üle Võnnu lahingus) tähistamist rahvas ilmselt nautis. Nii ma tuttavaga Orissaarde Erich Kriegerit kuulama läksime, kes lisaks vanadele ja veel vanematele minu jaoks võõrastele lugudele laulis ka tuntumaid lugusid, nende seas “Petlik Õnn”,”Põgene, vaba laps!” ning muidugi üks tema tuntumaid laule – “Sõbra Laul”.
Ilm oli hea, lõke väidetavalt süüdati põlema esimese korraga, Erich esines, inimesed said kohapeal burksi, lapsed möllasid ja tantsisid Kriegeri muusika saatel. Pärast läksime veel linna jaanitulepeole, kus esines minu jaoks võõras noortebänd esitades teiste lauljate ja bändide muusikat, kusjuures see bänd sakkis täiega. Ei tahaks küll sitasti öelda, aga minu meelest ei oska tüübid mängida, ja mulle nad ei meeldinud. Võib-olla oleks neil rohkem lööki ja meeldiksid rohkem rahvale, kui neil oleks laulja, mitte ei esitaks instrumentaalmuusikat. Täiega jama oli :(
Aga Kriegeri esitus oli nauditav ning koos Sõrve udu videoklipiga, mis kahjuks, nagu pildid ja videod ikka, ei anna edasi seda, mida mina oma silmaga nägin, on allpool video Kriegeri valitud esitustest :yes: :wink: .
Videot, kui see all pleieris nähtav pole, saab vaadata sellelt lingilt: https://www.youtube.com/watch?v=PK7G38m0auQ

Jagage postitust

Kommenteeri