/ juuli 2, 2014/ 100 blogipäeva, Tehnika/ 1 kommentaari

Micro SIM kaart

Allikas: http://plazilla.com/page/4295105674/simkaart-knippen-gewone-sim-naar-microsim

Sain eile taaskord järjekordse kogemuse võrra rikkamaks ja fakti võrra targemaks. Juhtus nimelt selline lugu, et oli vaja tavapärase SIM-kaardi, mille mõõtmed on 15mm x 25mm, asemel uut micro-SIM kaarti (12mm x 15mm). Eeldan, et EMT-s tuleks rahakoti raskust üsnagi märgatavalt kergendada, seetõttu saigi tavalise suurusega SIM-kaardist välja lõigatud micro-SIM kaart.
Enamus on sellega arvatavasti juba tuttav, kuid neid, kel sellega veel kokku ei ole vaja olnud puutuda või kes hetkel ongi reaalselt olukorras, kus jääb hätta tavalise SIM kaardi lõikamisega micro-SIM kaardiks, siis siinkohal jagan oma isiklikku õpetust mina, muidugi nii, nagu mina seda tegin.
Esmalt soovitaksin alla laadida micro-SIM template’i, mille abil saate oma kaardi õigetes mõõtudes välja lõigatud.
Seejärel printige terve PDF fail ning lõigake kääridega välja ainult template osa.
Nüüd tuleb veidi raskem osa, sest põhimõtteliselt on kaardi õigetesse mõõtmetesse lõikamine võimalik ühe korra, kui just mitut kaarti käepärast pole. Soovitatakse kasutada liimi või kahepoolset teipi kaardi kindlaks kinnitumiseks täpselt paberikaardi kohale. Erinevalt õpetusest mina liimi ega kahepoolset teipi ei kasutanud, vaid tugevalt hoidsin vasaku käega kaarti tugevalt paberi peal ja ettevaatlikult suure võimsa roheliste kääridega hakkasin ääri mööda lõikama, jälgides hoolega etteantud jooni. Vastasel juhul oleksin lõiganud liiga palju ja suure tõenäosusega oleks kahjustanud kiipi. Peale suurema töö tegemist sai veel hoolega ääri lihvitud ja mõlemast ülemisest äärest sai veel tiba maha lõigatud, sest too ei mahtunud SIM kaardi pessa. Ärge unustage maha lõigata viltust äärt, nii nagu juhendil näidatud.

Ja nii ma selle valmis saingi. Ja töötas. Telefon võttis kaardi omaks, viskas levi põhja. Tegin sõbrale ka kontrollkõne, kas ikka vunkab korralikult. Kõik töötas, kõik korras nagu Andorras. Siiamaani ilma probleemideta.
Tegelikult on seda lihtne lõigata, lihtsalt tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, et ei kahjustaks kaardi kiipi, vastasel juhul ei jää üle muud, kui osta uus. Kes aga ise lõigata ei viitsi ja on piisavalt jõukas, et seda omale lubata, siis tuleks minna EMT-sse või mõnda teise poodi, kus seda müüakse, ja kaart sealt osta.

Lisaks veel niipalju, et mina ei võta vastustust mis tahes tekkivate kahjustuste eest!

Jagage postitust

1 kommentaar

  1. Esinduses see ümberlõikamine ei maksa mitte midagi

Kommenteeri