/ juuni 28, 2010/ Arvutid, Internet & muu elektroonika/ 0 kommentaari

5. juuli on kõikidele .ee domeeni soovijatele äärmiselt kurb päev, kuna sellest kuupäevast muutub kasutajate jaoks nii mõndagi, natukene heas ja suhteliselt palju halvas olekus.
Heaks küljeks oleks .ee domeeni kättesaadavus kõikidele soovijatele, ka eraisikutele, kes saavad omada vastavaid domeenilaiendiga aadresse, palju nad soovivad. Ainus asi, mis häirib mind kogu selle jama juures, on nimetatud domeenide regamisõigus välismaalastel. Mina seda ei teeks! .EE domeen on siiski viide Eestile ja see peaks nii ka jääma.
Halbadeks omadusteks oleksid:

1. Üüratult suur aastamaks – koguni rohkem kui 300 krooni, kusjuures isegi .net aastamaks ei ole nii suur. See kõigub tavaliselt 150 ja 200 krooni vahel.
2. Sellega (loe: aastamaksuga) kindlustab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kas domeenide kolimise välismaale või sootuks internetimaastikult kadumise, mis oleks ääretult kahju.
3. Samuti ei teki niipea (kui üldse tekib) uusi .ee laiendiga domeene (.ee, .pri.ee), mis oleks äärmiselt suur internetikogukonna hävitamine, mida ei saa enam (kunagi nii kergelt) taastada.

Ja tõsi ta on – nii karm maksustamine muudab Eesti tuleviku halvima poole :( ;

sisalik.dragon.ee/pikett (seal ka kõigest täpsemalt) lehekülg on algatanud piketi .pri.ee vabaks jätmise poolt. Kui keegi selle artikli lugejatest vähegi hoolib .pri.ee vabaks jätmise poolt, saate anda selle poolt oma hääle aadressil petitsioon.ee/prii-ee. Lisa ka oma veebilehele banner teavitamaks aktsioonist ka oma sõpru, tuttavaid, kõiki keda tead… ja ei tea. Muidugi võid jagada aktsiooni ka Facebooki kaudu, kasutades seda linki. Teistel lehekülgedel info avaldamiseks jaga seda artiklit, kasutades paremal pool olevat veebiaadressite nuppe

Jagage postitust

Kommenteeri