/ jaanuar 30, 2022/ Mupsiku Õhtuköök/ 0 kommentaari

MakaronipadaOlen pikka aega olnud blogindusest eemal, oma mitu head kuud, ent nüüd olen taaskord tagasi ja erinevalt novembrikuust, kus väljendasin oma rõõmu “Magnumi” naasmisele (esimest korda näitas sarja umbes 20-25aastat tagasi TV3), mis sel aastal asendus pettumusega, kuna Duo5 otsustas, et ei näita teleserja kõiki osi, vaid hoopis kordavad algusest peale, siis seekordne teema on hoopiski Mupsiku köögist… Sellesse rubriiki postitamisest on möödas oi-oi kui palju aastaid. Kas ehk 4? Seekordne toit on kõigile teada ja tuntud, samas väga lihtsalt valmistatav – makaronid. Kuid erinevalt traditsioonist, kus reeglina lisatakse makaronile hakkliha, siis mina lisasin juurde veel mõned komponendid.

Kuidas teha? No seda on imelihtne valmistada. 1-2-3 ja valmis ta ongi :ok3: .
Esmalt tuleb keeta makaronid pehmeks. Vastavalt pere suurusele vajalik kogus makarone (kuna ma lapsega kahekesi, siis piisas 2 pakist). Kasutasin Presto pastarone (nii nimetan pasta makarone mina). Peale pehmeks keetmist kurnata ja segada läbi külmas vees. Külm vesi ära valada (kurnata).
Siis tuleb kõige tähtsam osa – erinevate koostisosade praadimine. Esimeses etapis praadida pruunikale tasemele hakkliha, kasutades võimalikult vähe õli. Siis lisada juurde juustuvorsti tükid, sulatatud suitsujuustu tükid ning hot dogi vorstikeste tükid ja praadida läbi koos hakklihaga seni, kuni hakkliha (ja vorstid) on ilusad kuldpruunikad. Lõppfaasis raputada peale tilli, segada korraks komponendid omavahel laiali ning siis valada kokku pastaronidega. Ja kes on suur õlikasutamise fänn, siis pannile jäänud väike kogus õli samuti valada makaronidele. Kindlasti segada. Lisa üks puljongikuubik, näiteks kana, nagu tegin mina, ning segage uuesti. Ja ongi valmis!
Kõrvaljoogiks näiteks keefir :drinkinginparty:

Head isu!

Makaronipada
 
Ettevalmistusaeg
Küpsetusaeg
Kogu aeg
 
Makaronipada hakkliha, juustuvorsti, sulatatud suitsujuustu, hotdogi vorstikestega kanalihast
Peakokk:
Koostis
 • Presto pastamakarone 2 pakki
 • Tilli
 • Üks puljongikuubik
 • Hot dogi vorstikesi kanalihaga
 • Sulatatud suitsujuustu
 • Soovi korral 2-3 muna
 • Hakkliha
 • Valla juustuvorsti
Valmistamise juhend
 1. Keeda makaronid pehmeks
 2. Peale pehmeks keetmist kurna vesi ja sega makaronid külmas vees, kurna taas
 3. Prae hakkliha seni, kuni on õrnalt pruunikas
 4. Seejärel lisa vorst, juust, hot dogi vorstikesed ja prae kõiki seguna seni, kuni kõik komponendid on korralikult läbi praetud. Raputa õrnalt peale tilli
 5. Nüüd segage omavahel kokku kõik koostisosad. Lisage üks puljongikuubik ja segage veel korra
 6. Nautige!
Märkmed
Kui soovite, keetke ja tükeldage munad. Ärge praadige! Lisage koos teiste komponentidega makaronidele

 

Jagage postitust

Kommenteeri