/ november 6, 2021/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Allikas: IMDB

Olen täiesti jahmunud, millega järjekordselt ja kohe pika puuga trumbati üle TV6 ning isiklikult minu jaoks tegi ägedat 80-ndatesse suundunud ajalugu telekanal Duo5 (varem Kanal12).
Nimelt, kui varem on kanal toonud teleekraanile palju häid klassikalisi teleseriaale, nende seas “Komissar Rexi”, kus esimest peaosa kehastas Saksamaal üks enim hinnatuimaid teatrinäitlejaid Tobias Moretti ning peale teda üks tuntumaid Saksa näitlejaid Gedeon Burkhard, kes ka antud seriaalis Brandterit kehastatuna kuulsaks sai, siis nüüd, kus olen selle sarja Eesti teleekraanile jõudmist väga pikka aega oodanud, suutis üks telekanal täita seda, mida ükski teine kanal pole teha tahtnud – tõid Eesti televaatajateni “Knight Rideri”, “Miami Vice’i”, “A-Rühma” jt. kultussarjade hulgast Tom Sellecki staariks teinud retrosarja “Magnum P.I.”.
Sari pärineb “Airwolfi” ja “Ajahüppe” looja Donald P. Bellisario ning “Knight Rideri” ja “Lahingulaev Galaktika” looja Glen A. Larsoni sulest.

Sarja põhiroll on Tom Sellecki karakteril eradetektiiv Thomas Magnumil, kellel kuritegevusest lokkaval Hawaiil Oahul (ja Waikiki ümbruses) tööst puudu ei tule. Mees abistab erineva taustaga inimesi, otsib kadunuks jäänuid, uurib mõrvasid ja röövimisi ning teeb kõik endast oleneva, et Hawaiil toime pandud kuritegude autorid oma tegude eest karistatud saaks, suutes sealjuures jääda džentelmeniks. Ja kõikidele televisiooni kangelastele omastel on temal samuti pisikene nõrkus ilusate naiste vastu, kellega ta aeg-ajalt semmib.

Enne “Magnumit” oli Tomil mitmeid pilootosi ja mängis mitmes erinevas teleseriaalis, ka pakuti talle Indiana Jonesi rolli, millest mees pidi just selle sarja tõttu loobuma, ent kõige suurema tuntuse ja tähe Hollywood Walk Of Fame’i tõigi see detektiivisari.
Üheks kuulsamaks TV-ajaloo ikooniks tänaseni on Sellecki vuntsid, mis garanteeris koha International Mustache Hall Of Fame’i ning sarjas “Sõbrad”, kus ta kehastas Monica peikat, imiteerisid Joey ja Chandler Sellecki Richardi tegelaskuju ning tema vuntse.

Ka on retroks muutunud punane Ferrari 308 GTS, millega iga jumala osas Magnum sõitis. On teada tuntud, et Ferrari on kallis bränd ning tänapäeval maksaks 308 GTS vähemalt 50 000 – 100 000 dollarit.

Sarja tuntuma tunnusloo, mis on välja toodud ka teemalugude III postituses, on kirjutanud televisioonimuusika legendid – Mike Post ja Pete Carpenter.
Intro (täispikka lugu kuula siit)

Treilerid (allikas: IMDB)

 

Jagage postitust

Kommenteeri