/ oktoober 25, 2011/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Nüüdseks vist ei ole keegi enam imestunud, et mulle meeldib öösiti netist filme ja/või telesarju vaadata. Nii kestab see juba vähemalt aasta, kui alustuseks vaatasin aasta tagasi “Sõpru”. Siis olen vaadanud üsna mitmeid mängufilme, nende seas isegi Walt Disney “7 pöialpoissi ja Lumivalguke”. Sarjadest olen vaadanud juba nimetatud “Sõbrad”, “A-Rühm”, “Tuvikesed” ja 15.oktoobri hommikul vaatasin “MacGyveri” kaks esimest jagu, enne mida võtsin peaaegu kaks tundi vabaaega ning vaatasin ära komöödiafilmi “Agent Cody Banks”. Ja siis – nagu välguna pilvedega taevast, avastasin Angie Harmoni uue telesarja “Rizzoli & Isles”, mis vändatud kirjaniku Tess Gerritseni loomingu põhjal.
Raamatuseeria põhjal valminud sari räägib uurija Jane Rizzolist, keda kehastab Angie Harmon, kelle David Hasselhoff 1995aastal lennukist avastas, ja meditsiini/(kohtu)arsti haridusega Maura Isles’st (Sasha Alexander), kes koos hakavad Bostoni tänavatel korda lööma. Muidugi ei ole naised üksi tänapäeva kurja maailma jäetud ning kuritegevuse vastu võitlemises on neil kolleegid Vince Korsak (“MacGyveri” Jackina tuntud Bruce McGill), Rizzoli endine partner, detektiiv Barry Frost, Frankie Rizzoli Jr., Jane’i vend, samuti teeb Jane’i ja Frankie ema – Angie Rizzoli rollis kaasa “Sopranode” täht Lorraine Bracco.

Minu plaan vaadata sarja pilooti läks veidi nihu, sest peale episoodi vaatamist avastasin, et ma ei vaatagi pilootosa, vaid teise hooaja kümnendat episoodi, kus naisdetektiividel tuleb lahendada vangis toimunud mõrv. Juhtum võtab pöörde, kui vangla haiglatiivas on ravil psühhopaat, kellega Rizzolil on olnud kohtumine, mida ta heameelega ei mäletaks. Juurdluse käigus lähevad tükid paika ning üsna pea on ka selge, kes vangi maha lõi. Lõpp kisub üsna põnevaks, kui Rizzoli ja Isles lähevad vastamisi ravil oleva psühhopaadiga ning valvuriga, kes esimesega mestis on. Isles pannakse magama ning Rizzolit hakkab tema kauaaegne vihavaenlane vaikselt lõikuma, alusates kaelast ja lõpetades mitte millegagi. kuna Rizzoli suudab anda vastulöögi. Seejärel lööb vangivalvurit ning siis teda ründavat piinajat, kelle naine lõpuks tapab. Just sel hetkel tormavad uksest sisse naiste kolleegid, nende seas Korsak, kes Rizzoli kaitseks laseb maha vangivalvuri, kelle eesmärgiks on naisuurijat selja tagant rünnata.

Hea sari. Ei saa kurta. Esialgu oli küll veidi imelik vaadata, kuna eks paljud teavad missugune on hääl Angie Harmonil. Ma ei ole sellega siiani harjunud. Aga see kindlasti kasulik, kuna oma häälega jääb ta silma. Tal ei ole sellist häält, nagu paljudel teistel isikutel. Aga näitlejana on hea. Kahjuks “Rannavalve öödest” ma teda ei mäleta, aga mäletan selgelt “Lindpriist”, kus ta kehastas Reno naise õde, samuti on tal suur roll “Agent Cody Banksi” esimeses filmis, minu kahjuks aga mitte teises.
Nii et soovitan vaadata kõigil, kel huvi näha, kuidas lahendavad kuritegusid Bostoni tänavatel naised :yes: :wink:

Jagage postitust

Kommenteeri