/ veebruar 17, 2022/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Vähem kui aasta on möödas “A-Rühma” kolmanda intro kokkumiksimisest, mis minu meelest on selle sarja kolmest erinevast videokollektsioonist see kõige-kõigem.
Nüüd, juhuuu! :megahappy: , olen sama tegevusega tagasi pildis ning seekord valisin ümbermeisterdamiseks 90-ndate teises pooles USA-s Steven Williamsi ning Wolf Larsoniga peaosades valminud action-sarja “L.A. Heat” (sarja tunnuslugu on väljatoodud ka veel avaldamata teleseriaalide tunnuslugude viiendas postituses), mille videotöötlust olen plaaninud oma ajurakukeste abiga mitmeid kuid.

Nagu tavaliselt, nii ka sel korral tuli alustada videode otsimisega. Muud moodi lihtsalt pole võimalik.
Võrreldes mõne teise teleseriaaliga, olgu ta nii kustumatu või retrokas kui tahes, YouTubest neid niisama naljalt juba ei leia. Ka mujalt mitte. Ent sellega oli lihtne, sest YouTubes on võimalik peaaegu kõiki osi täismahus vaadata (link I hooajale ja II hooajale). Ja vaatasin. Mitte kõike, põhiliselt hetkel ainult esimese hooaja. Seega on intros kasutatud klipid ainult sarja esimesest hooajast.

Videotöötlusprogramm kuvas kasutatud materjalide kogumahuks kokku peaaegu 5 tundi. See on saavutatavat aega – üks minut :shocked: – arvestades megasuur kogus.. Kellel ettekujutus puudub, ei oska ilmselgelt ettegi kujutada, kui suuremahuline on 5 tunni videosid kokku panna üheks minutiks. Kes aga asja natigi jagab, kujutab ette küll.
Olles sarja näinud juba 20aastat tagasi, kui seda Eestis presenteeris enda pildiekraanil Kanal 2, oli selle võrra lihtsam materjali koguda. Samuti oli paar stseeni, mida kindlasti kasutada oleksin soovinud. Kahjuks on sarja tootja teinud algustiitri video nii, et lisatud klipp sarjas ise on tagasivaateefekti puudumise tõttu lühem (klipp ise on muidu pilootosas). Kuna originaalintros on juba tekst peale kirjutatud, siis soovi täita ei saanud :( . Ja sellest on äärmiselt kahju :( . See oleks ideaalselt sobinud minu visuaaliga. Aga midagi pole teha. Mida pole, seda lihtsalt pole.

Kuna juba alustamise hetkel teadsin, et soovin natukene teistsugust kirjastiili, mis oleks ilus ja stiilipuhas, siis otsustasin kasutada Molde Expanded, Ultra-Expanded fonti. Introde tegemisel on kena annus pilditöötlusprogrammi (minul GIMP) kasutamist, et erinevad tekstid ja nimed mulle sobivalt lühivideosse jäädvustatud saaks. Seega minu videodes on iga tekst (ka pildid, näiteks blogi logo), s.h. nimed tegelikult tavaline läbipaistva taustaga (transparent .png) pilt, mis omakorda on Windows Movie Makeris kasutamiseks programmikaustadesse lisatud .xml fail koodiga.
Kokkumikserdamine võttis ligikaudu aega 24 tundi, siia hulka ei kuulu puhkamisaeg.

Aga mis siin enam. Lühikirjeldus kirjas. Allpool kaks linki, kust saab vaadata lisaks sellele introle veel teisigi. Ja kuidas siis muidu, kui uue algustiitri pesentatsioonivideo, peakülaline “L.A. Heat”, esmatutvustus on nüüd valmis ja vaadatav.

Head vaatamist!

Jagage postitust

Kommenteeri