/ märts 13, 2022/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Allikas: www.kliinik.ee/

Mõned, nii umbkaudu kolm-neli päeva tagasi tõbiseks jäädes olid sümptomiteks päeva peale mitmed aevastused, mis oma olemuselt on niivõrd suure võnkega, et lõõb tasakaalust välja; tuleb kasvõi läbi tule ja vee ning vajadusel isegi läbi kümne sentimeetrise ussimunni, sellel endiselt nimeks kurjakuulutav Nohu, mis kuni neljaks päevaks mu silme ette täieliku blackouti tekitab. Ja blackouti all pean silmas sõna otseses mõttes pimedust. Pimeduse põhjuseks on nina limaskesta põletik. Kui allergiaravimiga, milleks minul on Nasometin, suudan alla viia või paar koda varasemalt põletiku tekkimise ära hoida, siis tekkiv või tekkinud nohu silmadesse ei löö. Rõhk on sõnal põletik. Ka palavik, nagu põletike puhul normaalne, on sellistel puhkudel kutsumata, kuid organismi tekitamise tõttu tavaline nähtus. Ilma selleta kuidagi ei saa.

Kui see igivana, kuid äärmiselt palju silmi koormav haigus siiski tekib, siis hingepeeglid on äärmiselt tundlikud mistahes valgusallikale, igasugune valgus on silmadele kui sool haavale, olgu selleks televiisori- või arvutiekraan, aknast sisse paistev päevavalgus või koguni talvel helendav lumi, kuna silmad on äärmiselt tundlik igasugusele valgusele. Aknad peavad olema kaetud tekkide või mitmekihiga linadega või millega tahes. Kogu pimeduse kestuse vältel tuleb olla pimedas. Keelatud on arvutid ja telekad. Isegi külmkapil pisikene roheline põlev tuluke on valgusallikas, mis seda tõbisena vaadates silmad nutma paneb ja kohutavalt valutavaks teha võib. Ja nii ma siis kodus passingi – vahepeal diivanil pikali, siis liigun veidi ringi, et veri ringi käiks ja kondid-luud valusaks ei jääks. Siis istun diivanil ja räägin telefoniga. Eriti suur vajadus kellegiga suhelda on sel perioodil eriti kõrge. Teleka ja kompuutri asemel töötab ööpäevaringselt raadio – hommikul Star FM hommikuprogramm ja enne kümmet krutin Elmari sagedusele, nädalavahetusel ainult härra Elmar. Selle mitte just kõige meeldivama kogemusega haiguse nimi on vasomotoorne ja allergiline riniit. Olen seda põdenud umbes 25aastat ja see lööb välja korra aastas erineval ajal. Ühel aastal viib nina ja silmadrivist välja jaanuaris või märtsis, järgmisel korral aga juba juuli- või novembrikuus. Seda ei oska ette ennustada. See on nagu Vene rulett – kunagi ei tea, kas salves on padrun või kuul või mitte. Ka on haiguse halvaks küljeks see, et seda pole võimalik ära hoida. Kui ta otsustab tulla, siis ta seda ka teeb.

Nii jäingi koju ning olin kolmapäeva õhtust alates ja terve neljapäeva ja reede sama pime nagu “Tuvikestes” Alam-Uncton. Suunati tegema COVID testi, mis minu meelest oli täiesti mõttetu, kuna juba eelpool mainitud põletikuline nohu ja palavik käivad käsikäes nagu 22aastat tagasi pööraselt armunud Jennifer Aniston ja Brad Pitt.

Aga… aga… aga… aga… Koroonatesti tulemus näitas lõppfaasis positiivset. Esmalt olin muidugi kergelt šokis, sest kuidas on see võimalik? Kust kuradi tühja ja täiesti mõttetu nurga pealt ma selle üles korjata suutsin? Küsimusi minul on rohkem kui suurriikide maailmaliidritel kokku. Päriselt ka.
Siiski olen samal seisukohal, kui aastaid varem – inimesi petetakse. Nii nagu praegu Ukraina-Venemaa sõjaga seonduvalt. Jah, räägitakse, et Venemaal on kõik uudised ja erinevad kanalid infovaesuse ja eriti propaganda suunas suletud, et Vene kodanikele näidata infot selles suunas, et Venemaa ja Putin on head ning Ukraina nn. “ründas” neid ja nemad ainult “kaitsevad” endid, siis ega Eesti ega Euroopa pole nii süütud midagi, kui lasevad sellel kodanikele välja paista. Ühesõnaga… praegune Ukraina-Venemaa sõda ei ole tähtis, kuigi see absoluutselt pole vähem oluline kui mis tahes muu teema, ent sellest mõnel teisel korral – postituses, mis keskendub just sellele temaatikale. Kas ma selle artikli ka kunagi lõpetan… noh… see on juba omaette küsimus.
Pöördudes tagasi teema juurde, siis minu seisukohast on koroona ja kogu see testide ja tulemuste olukord puhas pettus ja inimesi lollitatakse. Olen seda ka varem tuttavatega arutledes maininud ning nüüd sain sellele kinnituse.
Eelpool mainitud riniit, mida põen suurusjägus viimased 25aastat (sümptomid mainitud eelpool) ning kindlasti pole ma ainus, annab nüüd koroonatesti tulemuseks positiivse PCR testi. See on ju täiesti ajuvaba! Kus kurat olid enda meelest “eksperdid” 20aastat tagasi? Miks ei tuvastatud siis koroonaviirust? Lahendus on lihtne – koroonaviirust kui haigust pole olemas sellisel kujul, nagu on seda meedia ja muude kanalite kaudu enne UKR-RU sõda kdanikele ette söötnud. Kõik on puhas pettus!

Tegelikult olen päris vihaselt marus. Just selle tõttu, et viimased 25aastat olen põdenud eelpool mimetatud haigust artikli alguses mainitud süptomitega ning nüüd tulevad enda meelest mingisugused proovivõtvad “eksperdid” väitma, et mul on koroona. Kas nad perse ei taha minna? Olen haigust nimetatud aastakümnete jooksul väga hästi tundma õppinud ja tean isiklikust kogemusest, et kõik sümptomid on vasomotoorsele ja allergilisele riniidile kohased. Siin tekib küsimus, et kui enda meelest suured “teadjad”, kes pole elus teinud muud kui ainult kontoritööd ega ilmselt pole seda kunagi läbi põdenud, siis mis kuradi pärast te tulete kobisema sellele mänguväljakule, millest teil aimugi pole? Siin olen silmas pidanud põhiliselt Terviseameti jobusid, kes ´kes seda artiklit lugedes kibestunult mind vandenõuteoreetikute sekka lisavad. Rääkimata asutuse ametnikest, kes ilmselgelt ei pea kinni maksikandmise kohustusest. Nagu Jaanus Tamkivi, kes kuskil kuu-kaks tagasi avalikus siseruumis maski ei kandnud. Ja nüüd, need kuradima siteapead, tulevad mulle ütlema, et minu riniit on koroonaviirus.
Ka olen varem Terviseametile andnud range isikliku soovituse oma putka kinni panna ja alustada tavaliste inimeste tööga, mille peale mulle sotsiaalmeedias nimega Facebook blokk peale pandi.
Arvestades, et põhjendasin kõiki oma seisukohti, miks nii arvan või mitte, siis on järeldus üks – kõik, kes ei mõtle nii nagu nemad, on ohtlikud neile ja tuleb nende lehelt blokeerida, sitemal juhul tuleb arvestada hukkamisega 10-liikmelise taktikalise meeskonna ees.

Aga PCR testi tulemus… kurat, pistke oma tulemused sinna, kuhu päike ei paista. Kuigi fakt on see, et te ei vääri sedagi, et Päike teile aknast sisse paistaks. Kuradi lambakari!

Ja kõige muserdavam on see, et selliste jobude tõttu pean unustama kõik praegu olevad ilusad ilmad ja passima 10 päeva toas.
Aitäh, lambakari, mitte millegi eest!

Korraks käis peast läbi lisada postitust lõpetama “7 Kivist Inglit” Mati Nuude esituses, kuid liigutava ja väga ilusa meloodia tõttu on aeglane ja põhiline lugejaskond, palju neid siis ka poleks, ei ole väärt kurva lõpuga blogipostituse stsenaarumi, seega muutsin otsuse ümber Karl-Erik Taukari “Vastupandamatu” kasuks, kuna sooviks sellise kurva alatooniga, aga ka vihase emotsioonidega postitusele panna punkti rõõmsamate toonidega.

Jagage postitust

Kommenteeri