/ jaanuar 10, 2017/ Mupsiku Õhtuköök/ 0 kommentaari

Ei hakka ma teile kurtma oma järjekordset kurbust ja sügavat pahameelt TV6-e suunas, jälle, mis taaskord järsult katkestas “MacGyveri” näitamise :angry3: , sest nad pole rohkem hooaegu näitamiseks ostnud (siis ostke, raisk!), ning hakkas jälle näitama “A-Rühma”, mida olen juba ma ei tea mitukümmend korda näinud; Otsustasin ja tahtsin hoopis kirjutada eilsest kokkamise tuhinast, mis eile õhtul mind suddenly tabas. Nimelt oli meil Armsakesega üks purk Salvesti põldoasuppi veiselihaga, mida Armsake kahjuks ei söö (rääkimata hernestest ja hernesupist ning ubadest ja oasuppidest :( ). Aga kuna mulle herned ja muidugi oad väga meeldivad, heameelega söön neid :ok3: , siis otsustasin üle pika aja ise veidi kokandust harrastada ning tegin ühe hea ja tõepoolest väga maitsva põldoasupi veiselihaga (ja see tõepoolest ei ole liialdus!).
Kõigest aga täpsemalt. Esmalt koorige ja peske ning seejärel tükeldage kartulid potti, kuhu eelnevalt valmis pandud kuum vesi (kuum vesi seepärast, et siis ei pea ootama vee soojenemist). Ja pange pott pliidile, kuid ärge lisage soola ega puljongikuubikut. Laske keeda seni, kuni poti siseäärtel (ja vees) on nähtavalt kartulivahtu. Järgnev osa oleneb inimesest, kes toitu teeb, kuid mina isiklikult olen alati kartulivahu tekkimisel kartulid korraks potist teise potti tõstnud/valanud, seejärel külma veega kiirelt poti siseääred puhtaks loputanud, uus kuum vesi sisse, kartulid tagasi potti ning pott pliidile. Lase kartulitel keeda ning lisa juurde pakk või pool makarone. Keeda seni, kuni kartulid on pehmed ning makaronid keskmiselt pehmed (nii, et need üksteise külge kinni ei jääks). Kindlasti ei tohiks unustada segamist!
Seejärel valage potti kogu põldoasupi purgi sisu. Jälgida tuleks, et suured lihatükid oleksid väiksemad, kuna siis jagub liha kõigile pereliikmetele. Jälle aeg-ajalt segades ja segades ja segades!
Nüüd pange potti ülejäänud komponendid: tükeldatud Valla lastevorst, praetud sibulatükid ja kõik muu, mida olete otsustanud kasutada (näiteks porgand, kaalikas, kapsas, hakkliha jms.). Olles komponendid omavahel laiali seganud lisage purustatud/peenestatud Maggi veiselihaga puljongikuubikud. Ja alles nüüd pange vastavalt maitsele ja soovile soola. Kindlasti segage, et maitseained seguneksid ühtlaselt kogu poti peale ja kõikide koostisosade vahel. Aeg-ajalt segades laske supil keeda veel 3-5 minutit. Siis võtke kuum pott, mis kuumem kui Jennifer Aniston, pliidilt ning serveerige. Kõrvaljoogiks miks mitte mahla, teed, piima või keefiri. Aga mitte limonaadi ega õlut :angry2: .

5 from 1 reviews
Põldoasupp veiselihaga
 
Ettevalmistusaeg
Küpsetusaeg
Kogu aeg
 
Peakokk:
Koostis
 • Kartuleid
 • 1 pakk Sarvekese makarone
 • 1 sibul
 • 2 kuubikut Maggi Kostilja veiselihapuljongit
 • Valla lastevorsti
 • 1 sibul
 • Soola
 • Oilio taimset õli
 • 1 purk Salvesti põldoasuppi veiselihaga
Valmistamise juhend
 1. Esmalt, nagu ikka, koorige, peske, tükeldage ja keetke kartulid
 2. Siis tükeldage sibul väikesteks tükkideks ja praadige umbes 3-5 minutit pidevalt segades Oilio taimses õlis
 3. Vahepeal, kui on tekkinud kartulivahtu vahetage välja vesi ning pange kartulid uuesti keema. Lisage makaronid
 4. Kui kartulid pehmed ning makaronid keskmiselt pehmed lisage purgist potti põldoasupp veiselihaga
 5. Segage!
 6. Lisage peenestatult 2 puljongikuubikut ja kindlasti soola
 7. Seejärel jälle segage!
 8. Nüüd lisage kõik ülejäänud komponendid (sibul, vorst ja kõik muu, mida soovite) ja segage umbes 3-5 minutit
 9. Nüüd võtke pliidilt või tulelt pott ja serveerige

Jagage postitust

Kommenteeri