/ veebruar 5, 2017/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Nüüd, kus oleme looduse üldist tervist hoidnud taaratagastamise näol Moya taarapunkti, poes vorsti ja piima järel käidud ning vorstisaia süües ja juues kõrvale Coca-Colat, mida me tegelikult joome väga harva, ning Armsake köögis toidutoimkonnas askeldamas otsustasin mina parendada ja muuta arvamuspostitust 1988 aasta põnevusfilmile “Punane Kuumus” (“Red Heat”), mille peaosades James “K-9 Suur Koerasõber” Belushi ning USA action-staar Arnold “Alati Ja Igavesti Terminaator” Schwarzenegger.
Filmi keskmes on Vene külma närvi ja karmi imidžiga miilits (alates 2011.aastast politsei) Ivan Drago (Schwarzenegger), kes ülimalt ohtlikkule kurjategijale Ameerikasse järele läheb.
Seal kohtub mees uurija Art Ridzikuga (Belushi), kes ei taha Vene politseiga koostööst midagi kuulda, rääkimata koos töötamisest.
Kuid peale politseiametnike ründamist, mille käigus lasti maha Ridziku paarimees ning vigastada sai ka Ivan, ei jää kahel kangekaelsel võmmil üle muud, kui pead ja seljad kokku panna ning leida kurjategija mistahes vahendeid valimata ja mees igaveseks luku taha panna.
Minu meelest on Ivan Drago Schwarzeneggeri üks naljakamatest karakteritest, keda mees on mänginud. On mitmeid naljakaid kohti, mis mulle väga meeldisid. Arnie tööga olen rahul.
Kuid James Belushi jäi kuidagi nõrgaks. Nagu ma stsenaariumi järgi aru sain oleks just Belushi tegelane pidanud rohkem lolli mängima, enam kilde viskama, olema nagu tüütu pinisev mesilane kellegi kõrva ääres, kuid ikkagi jäi veidi väheks. Leian, et mehe osatäitmine oleks olnud nauditavam ja naljakam, kui too oleks veidi vinti juurde pannud. Umbes nii, nagu 1989.aastal täitis oma rolli Kurt Russell filmis “Tango ja Cash”, kus tema ekraanipartneriks oli Sylvester Stallone. Vot see oli igati nauditav roll, sest Kurt oskas mängida närvidele käivat politseinikku, mis omakorda viis kaks vastandlikku uurijat erinevat sorti nääklemiste ja tülide maile. Vat see oli näitemäng!
Just sellist tegelast ootasin mina. Oleksin tahtnud näha, kuidas Art oma mõtlematu käitumisega, lollide naljade ja pideva loraga Ivani lihtsalt ära tüütaks. See oleks vahva olnud :ok3:
Kuid üldiselt võttes ei saa filmi kohta midagi halba öelda. Ära see tehti! Film on täitsa normaalne ja vaadatav. On tulistamisi ja kaklusi, tagajamisi ja plahvatusi ning muidugi äärmiselt ohtlikke olukordi, millega politseinikud oma igapäeva töös kokku peavad puutuma.
Aga film on vaadatav. On põnevust. On natukene huumorit. On peaaegu kõike. Ent hinnangut tõmbab meeletult alla näitlejatetöö, mis oleks võinud olla mõlemal peategelasel parem. 5/10.

Jagage postitust

Kommenteeri