/ september 23, 2010/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

"Täna sa sured"

“Täna sa sured” on legendaarse Steven Seagaliga peosas märulifilm, kus endine rallisõitja Harlan palgatakse ametlikult juhtima soomustatud veoautot. Ootamatult aga saab temast suurejoonelise kasiinoröövi kaasosaline. Peale hullumeelset põgenemist ametivõimude eest leiab mees end vaevu elusana ja mälukaotusega üksikust põiktänavast. Saamaks teada, kes ta on, kust ta tuleb ja puhastamaks oma head nime, tuleb tal leida kriminaalgeenius, kes Harlanile kogu selle jama kaela tõi.

Esmalt hakkab film pihta seifirööviga, kust Harlan (Seagal) otsustab vaeste heaks seifi tibakene tühjendada. Aga nagu kohane Chuck Norrise, Van Damme ja Steven Seagali filmidele, tuleb üsna pea ette käsivõitlust, kus Harlan otsustab vahele jäänud meestele veidi õpetust anda. Muidugi mehe külm närv ja rahulik olek on edukas vajalikud. Olles paar hammast välja löönud ja mõne mehe teise ilma saatnud, pakutakse legendile tasuvat ja korralikku tööd soomusauto juhina. Ühel hetkel aga selgub, pakutud tasuva töö tasuks on põgenemine politsei eest suure kiirusega kesklinnas, vangi minemine ja oma hea nime taastamine, ning et lubatud korralik töö ei osutugi nii korralikuks, kui lubati.
Ainus, kes mehe süütust usub, on naispolitseinik Rachel (Sarah Buxton), kes koos Harlaniga avastab, et räpasesse röövi on segatud ka naise boss.

Vaadates seda filmi pühapäeval peale “K-911-te”, avastasin, et Seagalil on tunduvalt paremaid filme, kui see. Muidugi võitslusstseenid on änksad ja nii mõnegi koha peal on tegevus päris pingeline, aga ta siiski ei ole see, mis mulle meeldiks. Minu hinnang filmile oleks 4/10

Jagage postitust

Kommenteeri