/ detsember 10, 2014/ 100 blogipäeva, Pildimeem/ 1 kommentaari

PildimeemÜle pika aja – tevitused, head lugejad ja tere kõikidele, kes külastavad lehekülge esimest korda lihtsalt teinekord eksivad siiakanti, Blogi tänava osasse, kus asetseb Mul ei ole blogi peakontor.
Mõtlesin siin natukene, arutledes veidi ka Crennaga, mida tema antud ideest arvab, kuid tema vahtis oma suurte armsate silmadega mulle otsa, keeras korra pead vasakule ja siis paremale, et kontrollida, kas ikka kuulis õieti, lasi kõrvad longu ja keris magama, andes märku, et teda absoluutselt ei koti minu idee ;D
Igatahes mõte on siis selles, et järgneva kümne (10) päeva jooksul postitan iga päev endast või endaga seonduvast ühe must-valge foto, kusjuures iga pilti tuleb kommenteerida, mis emotsioone ja/või mälestusi pildiga kaasneb, ja kutsun mängus iga uue postitusega osalema ka ühe teise blogija, olgu selleks mulle tuttav või lausa võhivõõras blogija.

Kuid enne, kui alustan, paneks paika mõned lihtsad “Pildimängu” (samas võib seda lugeda ka pildimeemiks) reeglid:

  1. “Pildimäng” (või “Pildimeem”) kestab kümme (10) päeva.
  2. Kutse saatja peab igas postituses ära mainima kutse saaja koos nimega (või nimega, mida saaja blogis või veebilehel kasutab) ja lingiga blogile või veebilehele.
  3. Iga blogija, kellele on saadetud ja kes on aktsepteerinud kutse, peab iga päev lisama mistahes must-valge pildi/foto (ise ei pea olema fotol nähtav ega sellel peal) avalikku blogisse või kodulehele, viidates postituses talle teatepulga andnud blogijale tagasiviitega. Samuti peab postituses ära tooma mängu (meemi) reeglid. Luues eraldi reeglite lehe, tuleb postituses viidata reeglitelehele.
  4. Iga pilti tuleb kommenteerida, mis emotsioone või mälestusi fotoga kaasneb. Soovi korral võib postitust täiendada kas muusikavideo, emotikoni või mis tahes muu väljendusesemega.
  5. Iga päev tuleb peale postituse avaldamist anda teatepulk edasi ühele blogijale lingiga vastava päeva “Pildimängu” postitusele teatepulga saaja viimase postituse kommentaariumis või saates kirja privaatselt, kui tead e-maili aadressi või muud kontakti.
  6. Kutse aktsepeerimiseks tuleb postituse avaldamine teha hiljemalt järgmine päev kell 22:00 alates kutse saamise päevast ja olenemata kellaajast (kui autorid omavahel ei ole kokku leppinud teisiti). Keeldumise korral või postituse mitte tegemisel tuleb kutsesaatjal uues postituses saata kutse ühe blogija asemel kahele. Lubatud on kutse saata meili teel ka varem kellelegi teisele (sel juhul uues postituses uut kutset esitama ei pea, kui kutse saaja nõustus), ent järgmise päeva postituses tuleb uue teatepulga saaja ja selle kutse aktsepteerija ära mainida punkti 2 alusel. Postituse tegemise tähtaja ületamisel enam osaleda ei saa.
  7. Postituse üks siltidest (ka siis, kui silte autor ei kasuta) peab olema pildimeem

“Pildimeemi” või “Pildimängu” eesmärgiks on jagada ilusaid, vahvaid või põnevaid fotosid, mis jääksid muidu ehk arvutisügavustesse tolmama.
Nii pääsevad vabaks meile endile kõige rohkem positiivseid või negatiivseid emotsioone või mälestusi tekitavad fotod vabaks arvutisügavuse tolmust ja unustusse vajumisest!:)

Esmalt annaksin teatepulga edasi Tikrile, kelle blogi/kodulehe aadress on www.tikriblogi.net.
Siin aga on minu esimene pilt kümnest oleks siis selline:

Pildimeen, 1. päev

Regulaarsetele lugejatele või lugejatele, kes on suuremalt jaolt postitusi lugenud, tõenäoliselt ei imesta, miks sai valitud pilt, mis võib-olla ei ole kõige sobivam avalikustamiseks, ajast (aasta oli siis 2007/2008), mis minu jaoks oli kõige ilusam ja armsam. Kõige väärtuslikum ja hinnatum, kõige ilusam aeg mu elus. Tol ajal, millest nüüdseks on möödunud juba peaaegu 7 aastat (kuu aja ning 9 päeva pärast saab 7-aastat), sain tunda seda, millest pea kõik räägivad ja kõik tunnevad, kuid keegi otseselt näinud ei ole – see on armastus. Kõige imelisem aeg inimese elus! See pilt on tehtud tollel ajal just selle salapärase neiu poolt, kellest on siin blogis rohkem juttu olnud kui Britney Spears’st ja Paris Hiltonist kokku. Vot see aeg oli aeg, mis on ja jääb kõige kõigemaks!

PS! Postituse tunnuspilt kirjaga “MEEM” pärineb siit: zedkhan.deviantart.com/art/Meem-Logo-247204247

Jagage postitust

1 kommentaar

  1. Ma ei ole suurem asi meeminimene ja fotomeemid jätavad mind kohe eriti külmaks, seega jätan vahele. Aga nähes, kui mitmed mu jälgitavatest blogidest on igasugu pildistamise challenge’itest osa võtnud, ei tohiks olla eriti raske leida neid, kes päriselt viitsiks seda teha. Mul on noil päevil kirjutamisegagi raskusi :)

Kommenteeri