/ märts 20, 2014/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Kutsuge Cobra 11Kutsuge Cobra 11″, plahvatuste- ja avariiderohke tõeline actionsari Saksamaa kiirteid kontrolli all hoidvate kiirteepolitseinike igapäevaelust, mis on kõike muud kui rutiinne. Karastunud meeskonnal tuleb ööpäevaringselt seista silmitsi lokkava kuritegevuse ja piirideta kaabakatega, mis sageli toovad kaasa pingelisi olukordi, pannes sellega kaalule ka korravalvurite endi elu.
Tõepoolest väga hea põnevik. Alati hoitakse või üritatakse hoida televaatajate närvid pingul. Eriti on seda tehtud mõni nädal tagasi näidatud episoodis “Sundseis”, kus Chris (Gedeon Burkhardt) ja Semir (Erdogan Atalay) peavad leidma põgenenud vangid, kes on end sisse seadnud ühe pere majja, võttes perekonna pantvangideks. Miks aga just sellest episoodist kirjutada soovin, on seepärast, et “Kutsuge Cobra 11” on minu jaoks esimene põnevik maailmast ja Euroopast, kus politsei kasutab kurjategija kättesaamiseks taktikat, mida olen alati mõnes filmis või sarjas näha tahtnud. Uba või hernes, kuidas keegi soovib, on siis selles, et tavaliselt ja reeglina on pantvangisituatsioonis käsutaja rollis, mis iganes siis ka teha ei tuleks, lihtlabane pätt ja kaabakas (antud episoodis Meinhardt). Mis aga juhtub, kui rollid vahetuvad ning pantvang hakkab ise kontrollima kurjategijat?
Koht, mis tõepoolest muljet avaldas ja mis algab varajases staadiumis 38 minuti pealt (põhiline osa algab 39 minuti ja 10 sekundi pealt). Semir varjab end ühe auto taha, lootuses kurjategijat tulistada, paraku see ei õnnestu, sest mees on autos, pantvangiks ühe naise tütar. Ta käseb naisel uuest politseimajast, mille asemel varem oli vist kaubamaja :hmm: , välja tuua teemandid, mis ta sinna enne riigi poolt antud mugavustega korterisse saatmist peitis. Teemandid kätte saadud, on tegutsema asunud Semir ja Chris. Selleks, et Meinhardt autost välja saada, peatub naine kõnniteel ning nõuab selge, otsekohese häälega ja kindlalt, et ei saa teemante enne, kui tütar on vabastatud. Mees sellega ei nõustu, kuid naine on kange nagu pull ning ei anna järele – ta nõuab enne tütre vabastamist, vastasel juhul teemante ei saa. Mees tuleb tüdrukuga autost välja ja suundub naise juurde. Ema ja tütar panevad koos jooksu, Semir aga kasutab võimalust ja haavab meest. Nagu traditsiooniks Cobra 11 meeskonnale, järgneb äge tagaajamine, kus Meinhardt lõpuks ise kärna paneb.
Just seda olengi tahtnud televisioonis kogu aeg näha, siiamaani ei ole kusagil sellist olukorda juhtunud nägema.
Miks olen tahtnud seda situatsiooni näha? Eelkõige seepärast, et saab mängida psühholoogia ja inimeste närvidega. Kui antud loos ei oleks Meinhardt autost väljunud, ei oleks ta saanud teemante. Kui ta oleks tüdruku kasti löönud, ei oleks ta ka siis teemante saanud ja nendest ta ilma jääda mitte mingil juhul ei soovinud. Just sellised psühholoogilised vahetused võivad anda väga palju tugevaid eeliseid, kui osata neid enda kasuks pöörata. Siin osas seda tehti ja tehti väga hästi :ok:
Mis aga puudutab näitlejatööd, siis see on kombineeritud kokku suurepäraselt. Eriti avaldas muljet Gedeon Burkhardt, kel on tõepoolest annet mängida erinevaid rolle (“Komissar Rexis” ta suurt muljet ei avaldanud), samuti on tal oskus näo ilmetega anda edasi erinevaid emotsioone, mis näitlejatel vägagi kasuks tuleb. Samuti on head tööd teinud Erdogan Atalay. Suurepärane osa tõeliselt andekate näitlejatega võrratus episoodis ja väga heas meeskonnatöös.
Samuti ei saa ma jätta mainimata operaatorite head kaameratööd, eriti kohas, kus Chris vaatab autosse, kus Meinhardt ja tema pantvang istuvad ja ootavad. Lisaks näitlejate näitlemisoskusele tunnevad need mehed ja naised, kuidas üht sarja tegema peab ja kuidas filmida nii, et see ka televaatajatele mõjuks. Super :ok2: :ok:

Allpool “Kutsuge Cobra 11” epsiood “Sundseis”

Jagage postitust

Kommenteeri