/ november 4, 2016/ Inimesed & ühiskond, Loodus/ 0 kommentaari

Allikas: Postimees/Virumaa Teataja

Ja ongi novembrikuu käes. Praegu, kui seda postitust igavusest ja unetusest kirjutama hakkasin on kell 02:37… Ma ei tea miks, aga mul lihtsalt ei ole und. Seetõttu otsustasin, et kirjutan veidi ilmast, lumest ja jääst, millest ohmu Gabros tegi omale maja, sest suveks oli lahedat elamist vaja :) Nagu olen tuttavate ja sõprade jutust aru saanud on mandril enamuselt lumi maas, samas kui Kuressaare on lumest enam vähem puutumata. Maa on sama must nagu Taavi “Maika” Rõivase musta värvi ülikond, millega ta vist tööle veel jõudnud ei ole :D . Seda aga ei saa öelda külma kohta. Igatahes auto kojamehed olid tuuleklaasi külge kinni külmunud. Enda arust püüdsin aga olla tark ning tõstsin need seekord püstisesse asendisse vältimaks uuesti külmumist. Samas maapind ei tundugi olevat libe. Järsu pidurduse peale ei libisenud auto edasi ega teinud midagi muud ohtlikku. Lund ja libedust (võib-olla ka (kiilas)jääd) juba Eesti teedel on. Selle fakti kinnituseks on uudised, kus muud uudist nagu enam ei olekski, kui ainult selle nädala jooksul toimunud liiklusõnnetused just ilmastikuolude tõttu ehk järsu lume ja libeduse tõttu. Inimesed, enamus neist on nii või teisiti autojuhid, ikka ja aina vinguvad ja kurdavad, et ei osanud seda ette näha, sellega arvestada või et see tuli nii ootamatult, et ei jõudnud silmagi pilgutada, rääkimata siis liikluses kohanemisega ja ilmastikuoludega arvestamist või et talverehvid alla panna. Ütlen ausalt, et mina sellega ei nõustu! Üldse ei nõustu nende vingujatega! Ja tegelikult on sel imelihtne põhjus – igal aastal tele- ja raadiouudised (mingil määral ka ajalehed) hoiatavad inimesi halvenevatest või parematest ilmastikuoludest. Selle nädala lume, libeduse ja külma tulek oli ette teada juba eelmisel nädalal, kuna sellest pajatasid kõik Eesti uudistesaateid tegevad telekanalid, kõik Eesti raadiod. Sünoptikud andsid vist isegi mingile telekanalile pikema intervjuu sellel teemal (vist oli TV3). Ja kindlasti sai lühikest paari-kolme lauselist ilmaülevaadet lugeda enamusest Eestis väljaantavast ajalehest. Seega on info halvenevate ilmastikuoldude kohta teada vähemalt nädal, kahjuks inimesed ikka leiavad vabandusi, et neil oleks õigus :( Võtame kasvõi eilse liiklusõnnetuse Rakvere lähedal, kus kokku panid omavahel kaubik ja sõiduauto ning milles hukkus kolm inimest. Avariisid tuleb ikka ette. Olenemata aastaajast. Aga juba oktoobrikuust tuleks hakata arvestama halvenevate ilmasikuoludega, mis ei võimalda sõita nii, nagu inimesed on harjunud seda tegema suvisel perioodil. Ei tasuks unustada sedagi, et talvisel ajal ei ole lubatud sõita sajaga ega
saja kümnega ega sellest kõrgema kiirusega seal, kus see oli lubatud suvel. Nii et sellele tuleks kindlasti pöörata tähelepanu.
Tuli praegu meelde, et Riigikogus võeti vastu roolijoodikute taltsamiseks karmistatud eelnõu, mistõtu võime eeldada, et mingil ajal järgmisest aastast on suur tõenäosus, et paharetid saavad kergitada rahakotti mitmete sadade eurode võrra (kui isegi mitmete tuhandete) ja arvan, et need kõige hullemad roolijoodikud, kes nii või naa uuesti vahele jäävad, pokri pistetakse ja pokri võti ära visatakse (iseasi kuhu ;D ).
Nüüd päeval postitust jätkates, kui seinal olev tiksuja näitab ajaks 16:31, saan täpsustada tänast ilma, siis meil siin ülemere linnas päikene paistab, aga linnukesed ei laula, linnas lund maas ei ole, see-eest oli seda maakohtades. Seega on täna olnud üsna kena päevakene. Taevas mõned tunnid varem selle lõigu kirjutamise hetkest oli enam-vähem pilvitu, praegu aga on juba tekkinud mõned pilved, aga usun, et need lähevad meilt üle.
Aga mis siin enam. Tahtsin ainult avaldada oma arvamust just ilmastikuolude teema kohta. Nüüd on see tehtud. Järgmises või ülejärgmises postituses avaldan oma isiklikku arvamust loomadega seotud teemal, seda aga kohe, kui olen saanud oma mõtted kuidagi kirja, mis siiani kuidagi õnnestuda ei taha :(

Postituse pilt pärineb postituses juttu olnud liiklusõnnetusest Postimehes/Virumaa Teatajas

Jagage postitust

Kommenteeri