/ august 15, 2010/ Arvutid, Internet & muu elektroonika, Mupsiku katsetused/ 0 kommentaari

Surfasin siin netis ja avastasin ühe toreda inimese (vähemalt tundub tore) blogi, kelle saidi aadressi, kurat, jõudsin äää unustada. Aga point ei olegi hetkel selle inimese blogi aadressis, vaid selles, mida suutsin tema leheküljelt leida. Nimelt oli ta välja toonud pluginad, mille abil saab blogija (ja ka mitte blogija) oma lehekülje luua ja viia vastavusse nutitelefonidega. Ta viitas ühele aadressile – www.mobiready.com, kus saab kontrollida, kas veebileht nutitelefonis on heade väljavaadetega või mätte. Niisiis, ma otsustasin selle kontrolli teha lehele www.muleioleblogi.net.

Allikas: www.mobiready.com

Esmalt, olles jõudnud mobiready.com lehele, sisestame  URL lahtrisse, mille peal kiri “Enter the URL of the page you want to check”, kodulehe aadressi, mida kontrollida soovime. Minu lehe puhul on selleks aadressiks http://www.muleioleblogi.net.
Lisavõimalustena, kes soovib, saab lisavõimaluste (More options) alt valida mõnele lisafunkale ka telefonimargi, saamaks aimu, kas valitud telefonis lehekülge kuvatakse või ei. Mina ei vali midagi, samuti jätan tühjaks kõik muud lahtrid.
Aadress sisestatud, vajutan GO.
Nüüd ootame tulemusi

Nii, tulemused käes. Ja mida ma näen?
Näen, et minu lehekülge kuvatakse nutitelefonis, milleks mobyReady kuvab vaikimisi Nokia N70, halvasti. Kahju :( Põhjuseks, kui ikka tõesti õieti tõlkisin, on lehekülje suur maht. Sellest allapoole on lisatud ka raport, mis peaks aitama mul mõista, kuidas lehekülge teha mobiilidele paremini loetavamaks. Aga ühest testist sai lehekülg läbi – ma ei kasuta selles blogis ifreime (iframe). Seda ma tean juba ammusest ajast, et enamus, ehk isegi suurem jagu telefone iframe ei loe.
Tulemused pildigaleriina allpool

Lisaks, kuidas ma ka ei tahaks seda postitust juba avaldada, ei saa ma seda teha, kuna pean paari asja veel mainima, mis viimasel mindil mulle pähe torkasid.
Esiteks, eelpool mainitud toreda inimese aadress on blogopeed.com. Kahjuks seda sissekannet, kust mobyReady lingi avastasin, ma enam ülesse ei leidnud, arvestamata muidugi mu imepisikest viitsimist seda otsida. Kuidas ta enne leidsin, on juba ununenud. Aga mis ununenud, see ununenud;
Teiseks, olen avastanud, et blog.tr.ee ei soovi mitte kuidagi, no mitte mitte kuidagi kohe ei soovi mu postitusi sisse võtta (huvitav küll, miks :hmm: ), seetõttu lisan taaskord siia blogi kinnituskoodi: MWPBRRW

Praeguseks kõik. Või nagu Olaf Suuder ütleks: “Mina tänan!” :yes:

Jagage postitust

Kommenteeri