/ jaanuar 25, 2017/ Inimesed & ühiskond, Pehmed & karvased/ 4 kommentaari

Selle asemel, et kirjutada arvustust kahele filmile, Arnold Schwarzeneggeri “Punasele Kuumusele” ja Dustin Hoffmani “Tootsiele”, mida olen kunagi TV3 kanalilt näinud, räägin teemal, mis mind tõeliselt pahandas :angry: .
Nimelt avastasin ühel õhtul, et internetis ringleb postitus ja petitsioon kahe Türgi (täpsemalt Isparta) poisi – Hasan Kuzu ja Neset Yaman – vastu, kes väidetavalt peale koertekaklust ühel väikesel abitul koerakesel kõrvad maha lõikasid, sest too kaotas kakluse ning sellega internetis ja sotsiaalmeedias priiskama ja uhkeldama hakkasid.
Esmalt sooviksin isikliku arvamusena väita, et mitte mingi juhul ei ole see uhkeldamine! See on maailmale näitamine ennast kui loomapiinajana ja inimesena, kellel puudub igasugune normaalse inimese mõistus, sest ükski korralik ja funktsioneeriva ajuga inimene selliseid tobedusi ei tee.
Ei tea, kas poisikesed tõepoolest arvasid, et nad on tehtud mehed, kui sellist lauslollust teevad ja seda maailmaga jagavad!? Tehtud mehed nad ei ole, küll aga on nahaalid pahandanud paljusid loomasõpru, kelle meelest tuleb poistele väänata võimalikult suur karistus (ilmselt siis reaalne vangistus?). Nii algataski keegi petitsiooni , kus kokku minu mälu järgi oli vaja saada 1 miljon häält (praeguse seisuga tundub, et hääled saadi kokku või suleti petitsioon mingil mulle teadmata põhjusel, kuna lehekülg pole enam leitav/kättesaadav).
Lisaks poiste häbematusele oli postituse tegemise motivatsiooniks Facebooki grupp “Eesti koerainimesed” peaaegu 20 000 liikmega, kuhu on kogunenud ja kogunevad Eesti aktiivsemad koerainimesed. Üks liikmetest jagas petitsiooni linki, millele äsja eespool viitasin, grupi seinal, et teadvustada (inimesi ja) liikmeid sellest juhtumist ning võimalusest anda oma hääl poiste võimalikuks karistamiseks.
Lugesin paljusid kommentaare ja sain tohutu pettumuse osaliseks :( , sest paljud kommenteerijad nõudsid postituse kustutamist ja pöörduti lausa grupi administraatori poole nimetatud postituse eemaldamiseks, sest ei soovitud sellist idiootsust vaadata, kuna nende endi sõnul ei soovi nad sellist tobedust üldse vaadata ega näha. No ma ei tea! Inimesed oleksid nagu puuga pähe saanud. Kas tõepoolest ei viitsitud isegi postituse pealkirja lugeda, kus oli vihjatud petitsioonile. Lugedes kommentaare mõtlesin, et mis kuradi! koerainimesed seal grupis on, kes aitamise ja allkirja panemise asemel mõistavad hukka postitust jaganud isiku. Leiti, et inimene on vägivalla kalduvustega loomade suunas, kuna jagab sellist asja. Samuti olid paljud arvamusel, et nagunii ei saa me midagi muuta! Miks on seda vaja?! Jah, miks? Võib-olla see tõesti midagi ei aita, aga siinkohal sobiks hästi tsiteerida A-Rühma Hannibali: “Võib-olla, aga pean proovima!”
Minule isiklikult on grupist jäänud mulje, et sealsed inimesed üritavad alati aidata hätta sattunud koeri (ja arvatavasti teisi loomi), mis on igati kiiduväärt. Kuid miks ei soovitud aidata konkreetselt just seda pisikest kutsakest, kellele füüsilise valu tekitajad ilma karistuseta pääsevad? :angry: Nende hääl oleks võinund muuta palju. Põhjuseks ei saa tuua kaugust (Eesti ja Isparta vahe on enam kui 2000 kilomeetrit), kuna seal polnudki palutud kohale tulla, vaid anda oma hääl, oma panus tüüpide karistamiseks algatatud petitsioonis, mille saab vabalt teha interneti kaudu mistahes maailma otsast. Aga ei! Ka see oli nende jaoks liiga palju nõutud ja selle asemelt, et hääl anda võtsid nii mõnedki ründava seisukoha teemat jaganud isiku suunas :(
Õnneks oli seal ka mõistlikumaid inimesi, kes said jagamise põhimõttest aru ja oma hääle poiste karistamise pooldamiseks andsid. Nende seas mina.
Kuna aga olin tohutult pettunud grupi liikmetes, otsustasin koheselt grupist lahkuda. Mina ei soovi olla grupis inimestega, kes teevad vahet Eesti koertel ja välismaa koertel. Loom on loom ja iga loom on elusolend, kellel on samasugune õigus elada nagu meil kõigil, olenemata nende asukohast. Kui inimesed sellest aru ei saa, siis on midagi väga valesti.

Kusjuures lisamärkusena postituse lõppu sooviksin lisada, et sattusin kunagi vaatama üht dokumentaalfilmi vangidest, kes kandsid karistust inimeste tapmise ja narkootikumite smugeldamise eest. Kuid selgus, et mitte ükski neist ei sallinud loomade piinamist ja tapmist. Nii et suur on tõenäosus, et kui tüübid tõesti samasse vanglasse viiakse, mis on ebatõenäoline, siis vanglas nad maatasa ka tehakse. Just nimetatud vangide poolt!

Kuidas suhtute sellesse Teie?

NB! Olge valmis jubeduseks! Kui te seda ei ole, ärge klikkige antud lingil!
Postituses olevad pildid pärinevad siit:
theriflebird.com/animals/punish-thugs-that-cut-dogs-ears-off-and-posed-for-photos

Jagage postitust

4 kommentaari

 1. Minu ema on selline, kes ei suuda loomade piinamist vaadata ning kui keegi talle saadaks palve selline asi allkirjastada, siis ta nutaks koera pärast silmad peast ent ei suudaks allkirja jätta, sest see on mis juhtus on lausrõvedus…

  Mina vaatan tihti nt youtubeist videosi kus loomi päästetakse, isegi kui on liiga hilja. Sest see annab jõudu ja teeb meele heaks, et on inimesi, kes selles kohutavas maailmas ka loomade peale mõtlevad. Ja ma usun südamest, et sellised avalikud loomapiinajad saavad varem või hiljem oma karistuse, loodan siiralt, et samasuguse tee läbi (kõrvad maha oleks päris hea karistus!) Kahjuks tean aga inimesi, kes ei saa selliste ja veel julmemate tegude eest karistusi…

  Ma ei teadnudki, et taoline petitsioon ringleb. Nägin küll uudist aga ei taibanud tookord süveneda. Nendes FB gruppides ei ole ka mina liige, sest enamus inimesi kargavad seal tühja tuult, vabandust väga. Facebookis ollakse aktiivsed aga in real life, ei tehta midagi.

 2. Appi! Mul läks süda pahaks ja külmavärinad käivad üle kere, kui seda vaest kutsat näen. Inimesed on ikka elajad, kui seesuguseid asju suudavad teha. :(

 3. kas seda petitsiooni ei oleks saanud ilma piltideta jagada? Sest tõesti, normaalsetel inimestel hakkab füüsiliselt paha seda vaadata – ma lausa imestan, kuidas sa need postitada suutsid. Ma arvan, et oleks saanud ka “kõrvalisi” inimesi traumeerimata nendelt “kõrvalistelt” inimestelt allkirjad kätte

 4. Aitäh, Grete, kommentaari eest!

  Paraku ei, Facebookis ei saa jagada (vähemalt mina ei tea, kuidas) pildita. FB automaatselt lisab kaasa ka pildi.

  Kui aga pidasid silmas piltide lisamist sellesse postitusse, siis tõepoolest see polnud lihtne. Ma kirjutasin seda postitust kolm päeva (ja ikkagi pole sellega päris rahul :( ), kusjuures algselt pilte plaanis lisada ei olnud. See tuli hiljem.
  Siiski olen rahul, et sain seda jagada ja oma arvamust avaldada. Kellele meeldib, kellele mitte. Kes nõustub, kes mitte.

Kommenteeri