/ märts 23, 2022/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Allikas: koyunsalt.com


Olen enda meelest jõudnud uuringuga päris kaugele: 24h proovid on kokku kogutud, toidupäevik täidetud. Päevik, mis asus online-keskkonnas, jäi mulle väheseks ja seetõttu tegin eraldi toidupäeviku lisa Wordi, kuhu kandsin sisse kõik, nagu juhend ja nõue ette nägi, sealhulgas need, mis internetiversioonis lahtritesse kribatud sai, tarbitud söögid ja joogid. Nii et isiklikult minu arvates üsnagi põhjalik täitmine.
Täna, umbes kl. 13, oli siis see suur päev, mil võtsin ette rännaku Kuressaare haiglasse SYNLAB laborisse. Sealne laborant kaalus mind, mõõtis puusa- ja vööümbermõõtu ning võttis parema käe veresoonest proovi (ja peale selle käisin veel Kuressaares Verekeskusele verd annetamas, seega on mind täna torgitud kokku lausa kolmel korral ;D . Olen nüüd kolme augu võrra rikkam :P ), ka mõõtis pulsisagedust ja vererõhku. Kogu protsess ei kestnud kaua, ainult 15-20 minutit. Nii umbkaudu…
Ilmselt nüüd lähevad kogutud uriin ja muud minult võetud kõik proovid analüüsimisele. Kui kaua see aega võtab, ei tea.

Aga kogu seda protsessi läbi teha oli omamoodi vahva. Tuli jälgida täpseid söödud ja joodud koguseid, tarbimise kellaaegu, kuigi mitte sekundi täpsusega. Aeg-ajalt isegi lugesin juhendi veelkord üle, et midagi valesti ei teeks. Teeksin nii, nagu kirja pandud juhend kirjapildis mul teha käsib. Minule oli sobivam lähenemine minutilise täpsusega. Tegelikult oli kõik plaanis juba eelmise nädala alguses, paraku lükkas mu plaanid uppi koroona ja riniidi omavaheline võistujooksmine. Ja seepärast alustasin uuringuga nädal hiljem… Ent sellest pole katki midagi, kuna kõik sai loodetavasti sooritatud edukalt. Igatahes, minule oli sobivaim lähenemine minutilise täpsusega. Panin toidupäeviku lisasse kirja võimalikult palju infot. Kõik, mis oli mulle kättesaadav. Näiteks üks pizza, mille ühel hilisõhtul kurgust alla lasin, selle koostisosad ja pizza suuruski sai pandud arvutitekstis kirja. Ja esimesel alustatud päeval pirn, mille hommikuooteks ära sõin. Kõik soojad ja külmad toidud, joodud piim, vein, keefir jms., kõik on must-valgelt aruandes esitatud.
Mul isegi on heameel, et otsustasin uuringus osaleda. Kunagi varem pole ma sellisel kujul, nagu oli vaja teha nüüd, asju kirja pannud. Isegi pole sellele mõelnud. Kogemus, kui seda saab nii nimetada, omaette käes. Ja nüüd on see tehtud! Ja ei kahetse!
Nüüd tuleb oodata tulemusi ja vastuseid. Kindel on, et arvestades minu nn. “tarbimisstiili”, siis midagi head sealt ei tule. Õnneks Eestis selle eest vangi ei panda. Veel.
Osaleja pidi saama põhjaliku… või noh… kas just põhjaliku, aga personaalse toitumissoovituse ning tagasisidet soolatarbimise ja teiste oluliste tervist mõjutavate elementide kohta. Ma sügavalt kahtlen, et need näidud mul head on :blush: :(

Jagage postitust

Kommenteeri