/ märts 19, 2022/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Allikas: koyunsalt.com

Veebruari lõpus potsatas mu e-postile isiklikult mulle, nimeliselt, Tervise Arengu Instituudist kutse osalemaks nende poolt korraldatavas soolatarbimise uuringus. Esmalt lugedes olin alguses sõna otseses mõttes jahmunud, sest kolmekümne kuue ja poole elatud aasta jooksul pole ühtegi sellist kutset saanud (välistada muidugi ei saa, võib-olla ma lihtsalt mäleta :blush: ). Lisaks on uuring vajalike toimingute tegemise tõttu üsnagi mahukas. Printisin enda jaoks paberil vajalikud juhised välja ning neid lehti on enam kui 10. Tuleb täita toitumispäevikut, anda uriiniproove ja viia need laborisse. Samuti võetakse minult vereproov, mõõdetakse pikkust, vöö- ja puusaümbermõõtu, kehakaalu, vererõhku ja pulsisagedust. Ja 25 minti enne finišit täita küsimustik. Kõik nimetatud protsessid peaks mahtuma 48h tnni sisse.
Terve nädala pidasin oma ajuga läbirääkimisi keeldumise või aktsepteerimise osas… Ja kaheksa päeva hiljem, 5.märtsil, otsustasime ajuga eduka koostöö tulemusel selle pika teekonna läbida ning saatsin kutse saatjale omapoolse vastuse nõusolekuga uuringus osaleda.
Positiivne on see, et mulle antakse tagasisidet minu soolatarbimise ja teiste oluliste tervist mõjutavate elementide kohta (näiteks seleen, mis muuhulgas mõjutab organismi immuunsust, kaalium, fluoriid, jood), samuti toidupäeviku alusel personaalsed soovitused tervislikuks ja tasakaalustatud toitumiseks.

Juba eelmisel nädalal sain TAI-lt uuringus osalemiseks vajalikud… tarbeesemed, ütleme nii, kätte ning seonduvalt väidetava positiivse koroonatulemuse (ja pange tähele – olen vaktsineeritud!) ja riniidi põdemise tõttu lükkusid tehtud plaanid edasi, otsustasin, et homme. pühapäeval, kui kalendrist vahib vastu 20.märts, mis ajal, muideks, ametlikult saabub kevad kl. 17:33, on õige aeg alustamiseks.
Nii siis alustangi. Olen plaaninud teha sellest eraldi blogipostitusteseeria, mis tõenäoliselt tuleb kolme- või neljaosaline.
Nüüd tuleb aga alustada. Kõigepealt, nagu ütleb juhend, tuleb 24h enne esimest uriiniproovi, mida pean andma järjest 24h, täita toitumispäevik. Homsest, nii nagu täna hommikul otsuse vastu võtsin, alustan põhilisega – toitumispäeviku pidamise ja täitmisega. Ning seejärel suundume sammu nr. 2 juurde.

Jagage postitust

Kommenteeri