/ mai 2, 2013/ Arvutid, Internet & muu elektroonika, Arvutimängud, Meelelelahutus, Tehnika/ 0 kommentaari

Euro Truck Simulator 2Eestimaa ilm, mis aastaajapoolest on kevades ja ilmade poolest, mis on aprillikuu lõpust siiani üllatavalt kenad, nii et hinges oleks vaikselt suvi, kuigi nina ja silmad näikse tundvat kevadet. Praegut ilma sobiks üsna tabavalt kirjeldama sellised luuleread, mis töö juures sai kirja pandud:

päikene paistab ja katteta on teed,
puhumaks tuuled ja voolamaks veed.
Paha faktor on siiski see,
et tuul meil kõik halvaks teeb.

Jah, kahjuks nii on. Just tuul ongi kahjuks see halb faktor hetkel, mis ilmad tiba külmaks teevad. Muidu ju oleks kena soe, sest päike paistab, aga veidi on ka jahedust, sest väljas veidi tuult on.
Asudes aga vaikselt teema juurde, siis, kuna mu läpakas on juba eelmisest aastast katki, nagu suurem osa selle blogi lugejatest juba teab, ja praeguseks 30 eurtsiga ka maha parseldatud ja kuigi mul (tegelikult nüüd siis juba meil – mul ja Armsakesel) nüüdseks ajaks on juba ostetud teine masin OP-süsteemiga Windows 7, mille ise peale olin sunnitud ajama, kuna masin oli odavuse tõttu (35 eurot) veidi „rikkis“, tuli seda natukene timmida, olen novembrikuust saadik vahelduva eduga Rando arvuti abil, muidugi tema lahkel loal, aeg-ajalt välismaal „käinud“, täpsemalt Euroopas, kus sain proovida ja mängida esimest korda veoki simulatsiooni „Euro Truck Simulator 2“. Selles mängus peab mängija sõitma läbi Euroopa toimetades firmade ladudesse erinevat kaupa.
Selleks antakse mängijale võimalus luua oma ettevõte (aga ei pea looma, võib lihtsalt olla ka töövõtja), mida vaikselt töölisi ehk veokijuhte palgates, veokeid ostes, garaaže uuendades ja ise kaupa kohale viides arendada saab.
Mängija saab mängu jooksul osta ja kasutada tuntumaid veoki brände: MAN, Mercedes-Benz (Majestic), Volvo (Valiant), Daf (Dav), Scania, Renault, Iveco (Ivedo).
Võrreldes „Euro Truck Simulator 1“ mänguga, kõige esimesega sellest seeriast, siis uuem on tublisti arenenud: Inglismaale saab nüüd ka Eurotunneli kaudu, võimalik on ostetavat veokit tuunida, lisades täiendavaid tulesid, kaitseraudu, peegleid, rattaid, salongi kujundusi, vilkureid, võimsamaid mootoreid jne, ning alati saab lisa juurde panna modide (mods) abil.
Seega üsna arvestatav mäng mängudemaailma tihedas konkurentsis;
Isiklikult mulle meeldivad sellised uuendused nagu tanklas puhkamine, kus enam ei pea peatuma juhi puhkama panemiseks kindlas kohas, nagu seda pidi mängu esimeses seerias. Samuti hea mõte on rooli keerates see, et rool liigub automaatselt vaikselt tagasi selles suunas, kust alustati pööramist (rooliratta tagasi minemine võis olla ka arvutist tulenevalt).
Järjekordne teostatud idee, mis mullegi meele järele on ja mis kindlasti lisab veidi reaalsust, on pimedas sõitmine. Kui nimelt esimeses seerias oli tee, mida mööda oma piraka mitmekümne tonnise veokiga sõidad, üsna nähtav, siis enam seda pole. Äärmiselt lust on sõita, kui tee on valgustatud teatud vahemaani, sellest edasi on pime nagu karu perses. Tulede näitamiskaugus oleneb muidugi ka sellest, kas on peal lähi- või pikamaatuled ja kas udutuled on lülitatud sisse või välja.
Samuti on uues mängus suureks eeliseks, eelkõige just sõitmisel, küljepeeglid, millest nüüd on võimalik näha kõike, mis toimub taga, toomata esile eraldi küljepeegleid, mida pakkus mängu esimene seeria (mida muidugi soovi korral nähtavale saab tuua). See oleks nagu päriselt rekkaga sõitmine Saksamaalt Hamburgi või Amsterdamist Lyon’i.
Üks kohati humoorikas juhtum leidis aset Londonis sadamas, kui olin just laevalt maha sõitnud ja soovisin teha vasakpööret peateele. Aga selle tegemiseks pidin ootama vähemalt 3 reaalse elu minutit, sest liiklus oli tihedam kui Tartus kell 17.00. Muidugi selle tõttu jäin saadetise kohaletoimetamisega hiljaks, aga õnneks mitte eriti palju;
Minu meelest aga oleks mäng pidanud võimaldama ka politseid. Oleks ju vahva, kui ühel hetkel peataks mu rekka kinni reidi tegev (näiteks just veokeid kontrolliv reid) patrull, kes kontrolliks mu auto tehnilist seisukorda, dokumente, veost ja kõike muud, mida sellistel reididel tehakse. Ka piiripunkti ületades võiks olla mingi kontroll. Ja ärgem unustagem tavalist kontrolli – alkokontrolli. Ja miks mitte näidata seda mängijale videona, nagu toimuks kõik päriselt.
Nii et… vat… selline huvitav mäng välja tulnud. Sealt peaks rahulikumate mängijate austajatele, ka naisterahvastele, meeldima ja sobima. Sõidad ringi mööda ilma, kogud ja toimetad kohale veoseid, teenid raha ja arendad oma transpordiettevõtet. Ja mängimise teeb lustimaks seegi, et internet kubiseb modidest, mida mängus kasutada saab (erinevad sõidukid, treilerid, skinnid, kaardid, tuuning jne). Ka petta saab mängus, kasutades Cheat Engine’it taseme tõstmiseks või rahasumma suurendamiseks, aga see ei oleks enam nii huvitav. Või kuidas?
Ja ilma muusikata ei ole su juht samuti mitte, sest nüüd saab valida kahe raadio kuulamise vahel – kas mängija arvutis olevad laulud või internetiraadio. Sajale juba sisse lisatud raadiojaamale saab lisada ka Eesti omi. Nii et huvi peaks jätkuma. Kel ei ole huvi, ei ole midagi teha, “asi on maitses”, nagu on väitnud A. Le Coq, aga ülejäänud – soovitan proovida;
Pilte oma mängust ja oma veokist lisan tulevikus.

Praegu aga – jälle sõitmiseni!

Vaata ka:
SCS Software ametlik blogi: blog.scssoft.com
Mängu kodulehekülg: www.eurotrucksimulator2.com
K
eralis gameplay: www.youtube.com/playlist…

Jagage postitust

Kommenteeri