/ mai 28, 2021/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari


Mina ja mu üks suurimaid lemmiktegevusi – filmi või teleseriaali algustiitri ehk intro pikendamine või muutmine – on üle pika aja tagasi pildis :dancing: . Olen “A-Rühma” kolmandat introt kaalunud ja plaaninud mitmeid kuid, kuid lihtsalt viitsimisest pole sellega söandanud tegeleda. Kuu aega tagasi võtsin end kokku, au ja kiitus mulle :clapping: :ok: , ja tegin selle ära.
Esmalt, nagu ikka, tuli alustada klippide otsimise ja kogumisega. Kuidas muidu introt teha, kui pole midagi, millest teha?
Nii surfasin internetis videosaitidel ja otsisin klippe. Ja neid leidsin palju, nagu on näha selle artikli kohal oleval pildil. Kasutatud materjalide maht oli nata üle saja minuti. See on väga suur maht, arvestades saavutatavat aega – poolteist minutit. Seega oli palju katsetamist ja surkimist, mis klipp sobib, mis aga mitte. Peale soovitud klippide leidmist tuli need panna omavahel kokku. Proovisin üht järjestust, siis teist ja kolmandat, aga ka kuuendat ja kümnendat, kuniks leidsin endale sobiva. Kusjuures tasuks eraldi ära märkimist, et mõned üksikud klipid, mida kindlasti kasutada soovisin, olid mul teada juba varasemalt. Üks põhilisemaid oli kolmanda hooaja “Terase” jagu, kus tiimi buss, Murdock külje uksest automaadiga välja sirutamas, kahe sõiduki vahele pressis (klippi vaatamiseks klikka, klipp algab 05:10),. See on üks kuradima hästi filmitud lõik ja seda välja jätta oleks olnud patt. Lisaks kasutasin erinevate toredate autode klippe veel;
Olen lõpptulemusega rahul. Tunnusmuusika on hoogne, kusjuures V hooaja tunnusmeloodia meeldib mulle isegi rohkem, kui esimese nelja oma. See aga eeldas juba eos, et kasutatavad klipid ja nende järjestused, mis minu meelest on paigutatud igati õigetele kohtadele, peavad samuti olema tempokad. Kuna tegemist on action-stiilis sarjaga, siis ka sarja sissejuhatav lühivideo, kus kuvatakse vaatajatele peategelasi kehastavate näitlejate nimed, peab olema kooskõlas sarja žanriga.
Ja muideks – Windows Movie Maker pole sugugi halb videotöötlusprogramm. Jah, erinevalt tasulistest programmidest ei paku ta ulmelisi miksimise võimalusi, samas olen internetist väga palju tasuta lisasi juurde otsinud. Mina seda küll ei oska, aga oskajad võivad teha imelisi lisasid. Ja päriselt ka olen saanud need puhta niisama.

Ja endiselt väljakutse kõikidele, kes huvi tunnevad, julgelt soovitage sarju, mille intro võiksin ümber seadistada või pikendada. Jälgige ainult seda, et sarjal poleks väga palju osi. Näiteks “Vaprad ja ilusad” ja “Kodus ja võõrsil” on osi nii-nii palju, et ma elades ei jõua kõiki jagusid järele vaadata.

Aga nüüd – nautige :plaks: :music:

Jagage postitust

Kommenteeri