/ mai 28, 2021/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Peaaegu 10aastat on on möödunud Austraalia ajakirjaniku Charlotte Willise artiklist, kus ta kirjutas teleseriaalide teemalauludest, mida keegi unustada ei suuda. Seda omal ajal vahendas Õhtuleht.
Ja ega’s ma siis kehvem vend olla ei saanud ja nii tegin minagi eraldi postituse tunnusmeloodiatest.
Aga nüüd, kus möödunud 8aastat otsustasin teha esimesele postitusele järje. Siin on paremuse või halvemuse järgi järjestamata palad, mis mulle meeldivad:

  • “Homsed Uudised” (“Early Edition”)

Telesari, kus peategelast Gary Hobsonit kehastanud Kyle Chandler hakkas ühel ilusal päikesepaistelisel päeval teadmata põhjusel saama järgmise päeva ajalehte. Omakasupüüdmatult, erinevalt tema sõber Chuckist, kellel lõi lambikese põlema rahateenimise eesmärk, hakkas ta ajalehe abil päästma inimesi erinevate ohtude eest, mis oleks saanud nendele saatuslikuks.
Tunnusmeloodia on tänaseni minu absoluutne lemmik. See on isegi minu telefonihelinaks :yes: :wink: :) .
Loo autoriks on William Garrett Walden, tuntud ka kui W. G. Snuffy Walden.

  • “Bonanza”

Telesari, kus üht peaosalist kehastas “Väike maja preeriast” tuntud Michael Landon ja Lorne Greene, kes Jay Livingston ja Raymond Evans kirjutatud loo linti laulnud on. Sarja tootmise ajal oli Greene üle 70aasta vana.
“Bonanza” on üks nendest teleseriaalidest, mis mulle ei meeldi, aga muusika on vägagi vastuvõetav.

  • “Knight Rider”*

Üks kultuslikumaid teleseriaale maailmas üldse, mis hoobilt tegi maailmakuulsaks Saksamaal palavalt armastatud David Hasselhoffi.
Sari rääkis mehest, kes oma kõrgtehnoloogise imeauto Kittiga moodustasid uskumatult tõhusa tandemi, kelle ees vandusid alla ka kõige hullemad pätid ja kaabakad.
Loost on tehtud palju erinevaid remixeid ja paljud on tõesti head, aga näiteks see on üliäge versioon. Tunnusloo helilooja oli Stu Phillips.

  • “Sõbrad” (“Friends”)*

Maailma üks edukaim ja hinnatuim komöödiasari, mis tõstis Hollywoodi säravate tähtede hulka Jennifer Anistoni, Matt LeBlanci, Matthew Perry, Courteney Cox’i, Lisa Kudrow ja David Schwimmeri.
Ma ei salga, et “Sõbrad” on ka minu üks lemmikutest. Olen kõiki osasid näinud mitmeid ja mitmeid kordi, kuid endiselt vaatan.
Me kõik teame sarja tunnuslugu, mida esitas The Rembrandts. Pala pealkiri on “I’ll Be There For You” ja autoriteks Michael Skloff ja Allee Willis.
Selles blogis olen varemgi kirjutanud “Sõpradest”, nendest üks paeluv postitus: 25 fakti “Sõprade” kohta;
Muideks, lugu kuulates valige esituskiiruseks 1.25. Päris cool on :music:

  • “Cobra”

Ei, see ei ole Sylvester Stallone palju kassatulu teeninud “Cobra”, vaid hoopis “Sõpradega” samal ajal eetris olnud põnevussari, mida tõenäoliselt paljud isegi ei tea või ei mäleta. Aga mina mäletan. Sai seda kunagi vaadatud, kui seda näitas minu mälu järgi Kanal2.
Osi oli tal vähe. Mingi 20 äkki?; Tunnuslugu on instrumentaalpala. Lühike, aga tempokas. Peaosas mängis Michael Dudikoff. Muusika autoriteks Larry Brown & Gerald O’Brien.

  • “Nightman” (ka “Night Man”)

90-ndate põnevussari mehest, kelle elu muutub kardinaalselt hetkel, mil ta saab äikesetabamuse. Peale seda on ta häälestunud “kurjuse sagedusele”, tänu millele on ta võimeline “kuulma” kurje mõtteid. Nii algabki mehe elus etapp, kus ta alustab halastamatut võitlust kurjusega.
Sarja autoriks ja loojaks on “Knight Rider’i” võtmeisik Glen A. Larson ja heliloojaks Marc Bonilla. Sari põhineb Marveli koomiksil.

  • “A-Rühm” (“The A-Team”)*

Nii nagu teatakse “Knight Riderit” ja “MacGyverit”, kindlasti pole kellelegi võõras 80-ndate sari rühmast, kes peale valesüüdistust range reziimiga vanglast põgenevad ja seadusesilmade eest põgenedes aitavad endast nõrgemaid ja kaitsetuid, abituid ja jõuetuid, keda terroriseerivad kaabakad, kes vajaksid korralikku nüpeldamist. Ja seda viimast oskavad kõige paremini 4 meest, keda kutsutakse A-Rühmaks.
Tunnusloo autoriteks on Mike Post ja Pete Carpenter.

  • “Väike maja preerias” (“Little House on the Prairie”)

Telesari, mis jooksis teleekraanil 1974-1983 204 episoodiga. Eestis väntas sari ETV televusseris. Muusika autor on David Rose.

  • “Seitsmes taevas” (“7th heaven”)

TV3-s jooksnud peresari, mis jälgis Camdenite pere igapäevaseid tegemisi ja toimetusi.
Sari, mida ma ei vaadanud igapäevaselt. Mõnd üksikut osa olen ainult näinud, kuid siit jäi silma Jessica Biel.
Tunnusmuusika on ilus ja rahulik, aeglane. Laulja hääl mulle meeldib.
Muusika autoriteks Johnny Rivers, Jack Tempchin ja Steve Plunkett.

  • “Herakles” (“Hercules – the legendary journeys”)

Jumalate kuninga Zeusi ja Alcmene poeg Herakles (Kevin Sorbo) oli hea südamega mees, kes ei kartnud vastu hakata kurjusele, mida maailm polnud varem näinud. Kaitses endast nõrgemaid ja abituid, kuid pidas ka pikka ja karmi võitlust võõrasema Heraga, kelle südamesooviks oli mistahes hinnaga mees hävitada. Sellest sarjast sai alguse Lucy Lawlessi suurejooneline roll sõjaprintsess Xenana, kes oma varasemate pattude lunastuseks teeb kannapöörde heade poolele.
Ma igal pühapäeval oli naelutatud televiisori ette, kui TV3 seda sarja 20 või isegi enam aastaid tagasi näitas. Heameelega vaataksin uuesti. Ka Xenat.
“Heraklese” ja “Sõjaprintsess Xena” muusika autoriks on Joseph LoDuca.

Tärniga märgitud: nendest sarjadest olen teinud introd. Neid saab vaadata Introd & mixid lehelt.

Sellised vahvad lood ja sarjad seekord.
Üritan omakeskis edasi sõuata ja kindlasti teen tulevikus veel kolmandagi postituse.

Mis nendest teile meeldivad? Kas oli mõni sari, mida te pole näinud? Julgelt avaldage oma seisukohti kommentaariumis

Jagage postitust

Kommenteeri