/ mai 26, 2021/ 7 päeva ja 7 ööd, Inimesed & ühiskond, Loodus, Pehmed & karvased/ 0 kommentaari

Koroona kestab juba teist hooaega :( ning uskuge mind – kolmas ja viies ja hilisemad laine ei jää samuti tulemata. Viirus on teinud meile kõigile palju meelehärmi ja tekitanud erinevaid muresid ja probleeme. Õnneks sel aastal, nagu mullugi, võeti piirangud maha. Tasa ja targu, paari piirangu kaupa, kuid siiski tehti. Minule aga oli see kergendus, sest maikuu teisel poolel alanud puhkuse ajal tegin teoks pea pool aastat planeeritud reisi peamiselt Jõgevale, aga ka lapsepõlve koju Hallistesse ja tagasiteel Kuressaarde tegime Kelli-Liisaga (loe: Kelli) lühiajalise peatuse suvepealinnas Pärnus. Meie peatuspaik oli Jõgeval minu õe juures, kuid meile tutvustati ägedaid ja huvitavaid Jõgeva ja Tartu maakonna vaatamisväärsusi ja turismiobjekte. Meie teele jäid “Kevade” võttepaik, kus aastal 1969 nimetatud Eesti kultusfilm lisaks teistele võttepaikadele vändati, Emumäe maastikukaitseala ja vaatetorn, kuhu sel aastal ei õnnestunud remondiga seonduvalt sisse saada, mille tõttu jäid suurepärased kaadrid Eesti loodusest saamata, kuid fotosüüdistused Kelli silmade läbi erinevatest puudest kujudest ja ehitistest, kuhu mõnda üksikusse said lapsed sisse ronida, mis nende vanuses lastele on jällegi uus ja huvitav, sai jäädvustatud ilma tõrgeteta.

Erilist väljatoomist väärib Elistvere Loomapark, mis tõesti on külastamist väärt. Muidugi ei anna oma mõõtmetelt see välja Tallinna Loomaaeda, kus vaidlemata on erinevat liiki loomi, kuid näha oma päris silmaga karu ja hunti, põhjapõtru ja ilvest ning teisi enamuses Eesti metsades elavaid isendeid, keda kunagi reaalselt silmanud või kohanud pole, on kogemus omaette.
Igatahes Kelli, kes pole kunagi loomaaias käinud, oli ekstaasis ja ta täiega nautis kõike, mida nägi. Ta koguni tegi pilte lilledest ja üldiselt loodusest (loomadest tegin enamuse mina ja õde), mis loomapargis meie teele ette sattus.
Tüdruk oli koguni nii vaimustuses, et nõudis administraatorilt näha elevanti ja kaelkirjakut. Tema kurvastuseks suuri Aafrika lemmikuid pargis ei olnud :( .
Tõesti soovitame võimalusel seda külastada. Arvestades kõike, mida seal saab näha, pole pileti maksumus sugugi ülehinnatud.

Galerii enamuses Kelli tehtud fotodest

Jagage postitust

Kommenteeri