/ detsember 1, 2010/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 1 kommentaari

Knight Rider 2008 | Allikas: www.poptimal.com

Milline ilus päev täna blogi rikastamiseks järjekordse artikliga, mis seekord räägiks samuti filmiarvustusest ja sedagi filmi kohta, mis vändatud maailmas varem laineid löönud sarja põhjal. Nii nagu on juttu olnud “A-Rühmast”, mille põhjal vändati film ning mis mulle sugugi ei meeldinud, siis see artikkel räägib “A-Rühmaga” samadel aastatel laineid löönud kultussarja “Knight Rider” uusversiooni täispikast filmist ehk nagu kinomaastikul öeldakse – pilootosast.

Tõmbasin selle suvel BitCometiga Isohunt.com-ist alla, konverteerisin WMV formaati ning vaatasin filmi ära. Maailma esimene Kitt, kellele andis hääle William Daniels, oli Pontiac Firebird Trans Am.  Uusversioonis on Kittiks, kellele annab hääle Val Kilmer, Ford Mustang GT500KR, kellega 20. sajandi kaasaja rüütli Michael Knight’i (David Hasselhoff) võõrdunud poeg Mike Tracer (Justin Bruening) alustab seadusest kõrgemal olevate kurjageijatega võitlust, et jätkata oma isa teekonda.

Kõik saab alguse inimröövist, kui röövitakse esimese Kitti looja, Charles Graiman, kes on andnud Kittile käsu päästa ta tütar, Sarah Graiman, kurjategijate käest, kes on asunud teda jahtima. Kitt suudab teda telefoni teel hoiatada ja minuteid hiljem ka päästa. Seejärel asuvad imeauto ja Sarah otsima Mike Tracer’it, kelle nad leiavad kasiinost pokkerit mängimas. Mike lõpuks nõustub neiut aitama, et uurida välja, mis juhtus naise isaga. Ühel hetkel avastab FBI agent Carrie Rivai, et röövitud (või maha koksatud) on vale mees, ning õige Charles, keda tegelikult leida sooviti, on põgenenud metsa. Muidugi, nagu enamus filmidele kohane, lõppeb seegi õnnelikult. Peaaegu õnnelikult. Kurjategija kuuli läbi saab surma Michael Knight’i naine ja Mike Tracer’i ema, Jennifer, kes enne kuuli ette jäämist jõuab pojale öelda, et tema isa juhtis esimest Kitti.
Kui pahad poisid kinni peetud ja tõenäoliselt türmi saadetud, kohtub Mike surnuaial oma isa Michael’iga (Hasselhoff), kes lausub pojale kuldse lause, mida kunagi mainis Wilton Knight oma surivoodil temale – et üks mees võib muuta palju.

Sai see siis suvel ära vaadatud ning leidsin, et mulle ei meeldi see film, kuigi siiski plaanin seda teisipäeval Kanal2-st kell 20:30 uuesti vaadata. Aga jättes selle Kanal2-e hetkel arvamuse avaldamise koha pealt välja, siis põnevust filmis jagus. Ei saaks just öelda, et kogu aeg… Piisavalt. Veel häiris mind Kitti uus hääl, mis pärines Val Kilmerilt. Leian, et klassikaline, aegumatu ja kena hääl oli maailma esimesel Kittil, mis pärines praegu juba 83aastaselt veterannäitlejalt William Daniels’ilt, kes tol ajal oli viie- ja kuuekümne aasta vahepeal.
Üldiselt oli pilootosa jama, igav. Siiski meeldis mulle filmist koht, kus Mike saab teada tõe oma isa kohta, samuti kuuleb esmakordselt esimese Kitti olemasolust (video allpool).
Uuel Kittil nii mõningaidk iseärasusi ja uuendusi, millest esimene Kitt võis und näha (neid lihtsalt ei lisatud temala). Näiteks saab kolmanda põlvkonna masin ennast muuta. Siiamaani on mul kahju ühest vaaamisväärsusest, mida originaal Knight Rider ei ole näidanud – kaadri taga. Väga sooviksin näha, kuidas sarja tehti, mis läks valesti, palju seal nalja sai jne.
Filmi väga halvasti ma hinnata ei saaks, see ei oleks päris aus, aga ma ei saa seda hinnata ka 10-ga, kuna see minu arust ei ole seda väärt. Paneksin hindeks kümnest pool ehk 5/10. Kes soovib hinnata paremini või halvemini, need peaks pilootosa ise ära vaatama.

Knight Rider (2008) episood

Teised sarjast:
Jagage postitust

1 kommentaar

  1. minu arust norm sari, parem kui vanem se 80 sari, uus kitt on rohkem inimene kui vanem ja üha rohkem inimese sarnaseks muutub, vana oli programeeritud aga uus kitt on AI=tehis intelekt, se tähendab ka et ta õppib, vana kitt oli rohkem kombuuter ja uus rohkem inimene, mina Paneksin hindeks 8/10 vb 9/10, endale tahaks toda uut kitti :P XD LOL

Kommenteeri