/ juuli 15, 2012/ Mupsiku Õhtuköök/ 0 kommentaari

13. juulil, reedel, lasin kallil teha pannkooke maasikate ja šokolaadiga, mida töölt tulles Tooma poest ostsin.

Esmalt sai poest sügavkülmast ostetud üks pakk Bueno 400 grammine maasikapakk, seejärel kaks soodushinnaga (0.33) šokolaadi ning õli, mis meil otsa oli saanud.
Maasikad sulatasime üles, kusjuures enne nende kasutamist pannkoogi tainas kaalusin, kas maasikate kogus on õige, nagu pakendil mainitud. Peaagu oli. Kaal ütles umbkaudu 380 g. Seega on sellega asi igati tibens-tobens.
Peale maasikate sulamist lõikus Armsake maasikad väikesteks tükkideks ning jättis need seisma. Seejärel riivis ta ära šokolaadi, mille hiljem maasikatega kokku segas. Seejärel valas maasika-šoksi segu pannkoogile tainale ning segas hoolikalt. Kui tainas valmis ning šoksi-maasikasegu pannkoogi tainaga hoolikalt segatud, tuli ette võtta viimane samm pannkoogi tegemises – kuum pliit ja pann.
Saime kena taldriku täie. Sellele tegime peale määrimiseks šokolaadikreemi seda kuumal pliidil sulatades.

Koogid tulid ilusad ümmargused, nagu kord ja kohus, ka maitsvad, kuigi maa’p saan’d aru maitsevahest. Tuleval korral proovime niipidi, et sulatame šokolaadi ja lisame taina sisse. Ka šokolaadikreemi tuleval korral ei tee. Siis on mul plaanis proovida šokolaadikastet.

Jagage postitust

Kommenteeri