/ september 24, 2011/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Ja ongi käes. Suvest on saanud sügis, miniseelikud on tänavatelt kadunud, kenad bikiinides blondiinid ja brünetid on mere äärest leelet teinud, päevad on lühemad, ööd pikemad, ja ilmad on sama muutlikud kui vastassugupoole meeleolud.
Ent olenemata aastaajast on rahvusvahelised uuringud sama püsivad kui kellades kasutatavad ja töötavad patareid. Nimelt vahendas Neiu K üht tulemust rahvusvahelisest uuringust, mis näitas, et 57% naistest eelistab šokolaadi seksile, mille peale neiu ütles “Fu guys, hello Kalev”.
Olen igasugustest uuringutest, millest enamus on just rahvusvahelised uuringud, lugenud erinevaid teste ühest ja teisest ja kolmandast teemast, kuid suurem osa neist on seotud suhetega, meeste-naiste vaheliste suhetega. Ja alati pannakse tulemused tõenäoliselt ka aruannetesse kirja umbes taolise sõnastusega, et 10% arvas nii, 15% protsenti naa, 25% hoopis nii, 5% küsitletutest arvas esimesest kolmest midagi kümnendat ja ülejäänud  45% … noh, nemad võib-olla ei arvanudki midagi :).
Jutu uba on aga selles, et mina ei nõustu uuringu tulemustega 100%, sest nendes tavaliselt vihjatakse kõikidele, ka nendele, kes uuringutes ei osalenud. Võtame kas või Neiu K seinateate, kus mainitakse, et šokolaadi seksile eelistab 5 7 % naistest. Ei ole öeldud, et 57% U U R I N G U S  O S A L E N U D naistest, mis peaks aga olema just nii kirja pandud.
Või võttes järgmise näite, siis suhteportaal YourTango olevat küsitlenud enam kui 2000 meest, et saada teada, milliseid jooni nad oma partneris kõige rohkem hindavad. Küsitlus selgitas välja esmased omadused, mis M E H I köidavad, ning omadused, mida M E H E D peavad oluliseks pikaajalisemas suhtes, vahendab Buduaar.ee

Ja vastus on taaskord sõnastatud üldistavalt:

TOP 10 –  Esmased omadused, mis avaldavad M E H E L E muljet:
1. seksuaalne keemia
2. naeratus*
3. lahkus*
4. huumorimeel*
5. keha
6. silmad*
7. intelligentsus*
8. suhtlemisoskus*
9. hambad
10. juuksed*

(Esmased omadused, mida ma naiste juures hindan, märgistasin tärniga);

Ent mina, vaat’ mina ei ole antud sõnastusega päri. Ma ei ole nõus, et uuringu läbiviijad peale uuringu lõppu sõnavad, et meestele/naistele meeldib see ja ei meeldi see, sest nad ei tea ega tunne kõiki maailma inimesi. See on sama hea, kui teen ise uuringu 100 naisega, kus ei osale Neiu K, küsides neilt, kas mehed on sead, ja 100 mehega, kus ei osale… näiteks mina, küsides neilt, kas naised on tissidega ussid …
Kui sajast naisest 25 ütlevad, et mehed on sead, ja 50 meest arvavad, et naised on tissidega ussid, siis on need mõlemate osapoolte arvamused. Ma ei saa väita, et Neiu K arvab, et mehed on sead, ja ma ei saa väita, et mina ütlesin, et naised on tissidega ussid, sest kumbki meist ju uuringus ei osalenud. Minu arvamus on hoopiski, et maailmas on piisavalt tissidega usse, ja piisavalt meessigu, kuid kõik maailma mehed ei ole sead ega kõik maailma naised tissidega ussid. Samuti olen kindel, et Neiu K jagab mu arvamust, suuremal või vähemal määral. Aga näete, juba minu poolt tuli välja, et mina oleksin uuringus osaledes andnud mõlema vastuse – on ja ei ole. “Jah” ja “ei” ole minu jaoks selle koha peal piisavad vastused.
Mina leian, et uuringu lõppedes tuleks kirja panna mitte üldistav sõnastus, vaid sõnastus ainult uuringus osalenud inimeste arvamuse kohta. See on umbes taolisega sõnastusega, et “57% uuringus osalenud naistest eelistab šokolaadi seksile”, mitte “57% naistest eelistab šokolaadi seksile”.
Nüüd teen tagasi ja väidan uuringu korraldajatele, et mina, Ailar, mitte meessiga, väidan, et peale uuringute lõppu väidavad korraldajad, et nende uuringute tulemused on need kõige õigemad, ja kõik maailma mehed ja naised arvavad nii, nagu nende uuringus osalenud mehed ja naised.
Kes on mu väitega nõus?

Mina lähen nüüd Rae poodi Mõmmi limonaadi ostma, sest kui ma kohe juua ei saa, olen kutu, sest mul on suur joogijanu, mille vastu aitab ainult limonaad (uskuge mind, ma tean, juba proovisin veega, ei mõjunud. Ei mingi pauku ega mingit efekti, ei settimist ega lagunemist, ei segunemist ega lõhustumist :P !), vett juues jooksin seda rohkem kui kaamel ja eesel kokku, ja kui ma kohe juua ei saa, siis järgmist postitust, kus annaksin veidi näpunäiteid introde muutmiseks ja pikendamiseks, lihtsalt ei tule :friendsdrinking: :wink:

Jagage postitust

Kommenteeri