/ august 24, 2013/ Filmid & sarjad, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Palgasõdurid 2

“Palgasõdurid 2”

Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Jet Li, Jason Statham, Chuck Norris, Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren, Bruce Willis, Terry Crews, Randy Couture, Liam Hemsworth ja  “Palgasõdurid 2” (“The Expendables 2”).
Hollywoodi märuliikoonidest kubisev plahvatuslik põnevik maailma kangematest palgasõduritest, kes seekord on aetud nii vihale, et missioon muutub isiklikuks kättemaksusõjaks. Halastust ei tunta ja seda ei anta!
Rühm palgasõdureid, nende seas ka paar uut liiget, saavad kokku, kui salapärane Mr. Church (Willis) palkab nad näiliselt lihtsa operatsiooni läbiviimiseks.
Ent kui missioon ebaõnnestub ning üks nende rühma liikmetest tapetakse julmalt nende endi silme ees, hakkab rühm missiooni võtma vägagi isiklikuna. Tiim peab võimalust kättemaksuks võõral maal ning võitluses ülekaaluka vaenlasega (Van Damme). Lisaks sellele peavad nad kätte saama suurema koguse plutooniumi, mis võib ohustada valedes kätes jõudude tasakaalu kogu maailmas. See pole aga midagi, võrreldes nende põhilise eesmärgiga: karistada julma vastast, kes mõrvas ühe nende vennaskonna liikme. Õiglus plaanitakse jalule seada nii nagu vaid need mehed seda suudavad…

Sai ka siis võetud natukene aega ja film sai vaadatud. Oli plahvatusi, tapmisi, tulistamisi, põgenimisi, kaklusi, huumorit… vist… Kuid siiski on film nõrk ja igav. Taolisi kättemaksu taotlevaid filme on tehtud ennegi ja tunduvalt paremini. Samas ei saa ma midagi halba öelda näitlejate kohta. Nad on teinud ära hea töö. Otseselt miski mind näitemängu juures ei härinud, pigem oli vahva näha, kuidas tuuakse välja mõni Norrise faktidest (kui see oli fakt :hmm: ) ja pilatakse veidi peategelaste filmides välja öeldut.
Nii näiteks arutavad Stallone ja Norris omavahel, mis juhtub, kui Chuck Norrist peaks salvama Kuning Kobra. Lisaks sellele on hea klipp ka see, kus Lundgren mainib Norrisele, et teda kutsutakse Üksikuks Hundiks. Norris vastab, et on leebemaks muutunud. Stallone vaatab maha lastud meestekarja ja lausub siis vastu, et mitte just väga. Kolmandas muhedas klipis hakkavad Schwarzenegger ja Willis arutlema selle üle, kes peaks tulema tagasi. Need allpool ka videos. Vaadake ja muiake.
Kui nüüd asuda hindamise juurde, siis 10-palli skaalas ei saa ma kuidagi anda ühte, sest film on tehtud. Ega see just kõige kergemate killast ole. Samas leian, et kohe kindlasti ei saa ma hinnata seda 10-ga. Ta ei vääriks seda. Minu hinnang oleks seega 3/10.

Jagage postitust

Kommenteeri