/ oktoober 16, 2010/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Täna, 15. oktoobril 2010 on siis see päev, kui maailma eri paigust pärit blogijad panevad tööle oma viimased ajurakukesed, kirjutades kõikide elusolendite jaoks (ehk ka mitte elusolendite) ühest maailma vajalikumast osast – veest (ehk divesinikmonooksiid ehk vesinikoksiid ehk oksidiaan).

Esimest korda Blog Action Day raames korraldatud iga-aastasest üritusest võtan sel aastal esimest korda osa ka mina. Vähemalt üritan.
Rääkides aga veest, siis hinnanguliselt on maailmas 800 miljonit kuni miljard inimest, kellel mingitel põhjustel ei jätku puhast ega ohutut joogivett.
Lisaks pidavat Aafrika inimesed vee leidmise nimel käima aastas enam kui miljon tundi, et leida mingitki värskendust. On nad selle ka leinud, mina täpselt ei tea, aga usun ja loodan, et on.
Muidugi on neid probleeme tunduvalt rohkem ja vast isegi keerulisemaid kui ainuüksi eelnev kirjeldatud situatsioon, aga nendest tuleb üle saada. Mina isiklikult usun, et sellel kohapeal peab sekkuma ka valitsus… Kagjuks ei ole ma täna just kõige adekvaatsem seda teemad arendama, seega jätan selle siinkoha peal katki. Aga neile, kellel värske ja ohutu vee kättesaamisega probleeme tekib, soovin ainult edu ja jaksu – küll õnn vee leidmise ja kasutamise osas jõuab ka teieni.

Seniks sel teemal aga tadaa ja kohtume Blogi aktsioonipäeval tuleval –  2011. aastal, kui teemaks on teema, milleks on teema, millest tueb  kirjutada!

Jagage postitust

Kommenteeri