/ oktoober 2, 2010/ Arvutid, Internet & muu elektroonika, Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Esmalt alustaksin oma postitust rõõmuhüüdega, et jeeee, lõpuks on ka minu blogi töölaud (dashboard) ehk administreerimisliides eestikeelne. Milline hea uudis, eksju-onju?
Mitte et ma inglisekeelsest aru ei saaks… Ikka saan, natukene vähemalt, aga oma keel on ikka see kõige parem keel. Vähemalt tean nüüd, mida kuskil teha saab ja mida ei saa. Niipalju on siiski erinevust, et ei ole veel harjunud sellega. Kuid küll ma ära harjun;

Asudes nüüd aga asja juurde, otsustasin veidi kajastada oma blogis teemat, mida olen märganud Aarne ajaveebis, samuti ka gerdtarandi blogis ja teisteski blogises. Selleks teemaks on külalispostitused. Iseenesest on see ju hea mõte pakkuda postitamisvõimalust isikutele, kes seda muidu ei tee ja kellel ei ole vajadust või soovi eraldi bloggerit teha. Miks siis mitte kasutada võimalust ja kirjutada külalispostitus kellelegi teisele kuuluvas, ja miks mitte ka tuntud blogis, nagu on seda näiteks teinud Martin Mägi hostgatorestonia.com-ist.
Ka mina olen saanud sel teemal palju mõelda ja alati jõudnud välja ühe vastuseni – ma pean olema originaalne, mu blogi peab samuti olema originaalne. See on üheks põhjuseks ja teiseks põhjuseks oleks personaalsus – olen selle blogi loonud eelkõige endale, kirjutades siia kõigest, millest tahan. Isegi kui sissekanne peaks sisaldama veidikene valet ja ääretult vähe laimu. Nendest kahest ja arvestades juurde veidi teisigi põhjuseid olen mina otsustanud selles blogis külalispostitused keelata. Usun, et mõned lugejad on sellest aru saanud, kuna mu blogis ei leidu kuidagi registreerumisvormi. Selle eemaldasin päeval, mil see blogi sellel aadressil internetis avalikuks sai. Jaa, tunnistan ausalt, et mõtlemiste käigus on mu peast läbi käinud ühe variandina tasuline külalispostitus, aga siiski ei näe ma külalistesissekanneteks põhjust. Seegi õige, et erandeid on. Isegi sellel reeglil on erand, et reeglil on erand, aga minu külalispostituste teema on paika pandud reegliga, millele erandit tõenäoliselt ei tehta.
Seega üleval olev pilt külalispostituste juhtnööride kohta on illustratiivne.

Mis mind aga seda teemat kirjutades huvitama pani, on küsimus lugejatele, kui neid üldse on, kas leidub kedagi, kes üldse sooviks selles blogis külalispostituse avaldada?
Kui soovijad piisavalt jagub, annan ehk isegi võimaluse külalispostitusteks. Aga kas tasuta või tasuliselt, seda näitab ainult aeg.

Jagage postitust

Kommenteeri