/ oktoober 2, 2010/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Stephen J. Cannell

Tegin silmaluugid lahti, istusin paar sekki diivani äärepeal, et end veidikene üles turgutada ja suundudes seejärel arvuti taha. Nagu mul kombeks, vaatan alati peale ülesärkamist padja näoga arvuti kuvarit ja surfates postkastides, lootes näha kedagi, kes mind meeles on pidanud.
Nii ka täna. Esmalt läksin Hot.ee-sse ja seal oli kolm kirja, neist 2 rämpsu ja üks YouTubest teadaandega, et minu muudetud “Lindprii” (“Renegade”) sarja introle on lisatud uus kommentaar. Väga ehmatav kommentaar oli, kuna see sisaldas nelja sõna – R.I.P. Steven J. Cannell.
Ma hakkasin mõtlema, et mida? Härra Cannell peaks ju minule teadaolevatel andmetel olema elus. Nii saigi asja veidi uuritud, isegi CNN lehelt.
Aastate jooksul on maailmas legendidest paljud lahkunud, nende hulgas Michael Jackson, Gloria Stuart, Sally Menke, Arthut Penn, Tony Curtis ja 30. septembril 2010 lahkus Pasadenas Californias peale vaprat võitlust vähiga (melanoom ehk nahavähk) taevasesse võtteplatsile ka tuntud ja armastud produtsent, kirjanik, novellist, perioodiline näitleja (kui saab nii sõnastada), samuti hittsarjade “A-Rühm” (“The A-Team”), “Lindprii” (“Renegade”), “21 Jump Street”, “Cobra”, “Rockfordi toimikud” (“The Rockford Files”) jpt. tuntud sarjade looja Stephen Joseph Cannell (tuntud ka kui Stephen J.Cannell).

Cannell sündis mööblipoe omanike Carolyn ja Joseph Knapp Cannel pojana 5.veebruaril 1941 Los Angeleses Caliornias. Düsleksiaga võitles mees juba koolis, aga kõigest hoolimata suutis ta lõpetada Oregoni Ülikooli bakalaureuse kraadiga ajakirjanduse erialal. Peale kooli tegeles ta 4aastat perefirmaga, misjärel müüs oma esimese käsikirja.
Cannell tõi telemaastikule üle 40 sarja, nende hulgas paljud tänapäeval armastatud sarjad, nende seas aegumatu klassika “A-Rühm”, samuti ka “Rockfordi toimikud”, “Cobra”, “Lindprii” jpt. Lisaks osales ta näitlejana paljudes episoodies, nendest tuntum peaks olema korrumpeerunud politsei Dutch Dixon.

Jagage postitust

Kommenteeri