/ august 31, 2011/ Inimesed & ühiskond/ 0 kommentaari

Allikas: http://cancelblog.blogspot.com/2009/11/tunnen-armastust-ja-biitsepsi.html

Töökoht korda seatud homseks tööpäevaks, uksed lukustatud, suundusin rahuliku sammuga Rae poe poole, kuna kodu on toidust sama tühi nagu ülessulanud tühjendatud külmkapp. Jõudsin vaevaliselt üle autotee Rae poe teepoolele, kui mulle vaatab tüki maad kaugemalt otsa purjus neiu, kellest üks-kaks korda on juttu ka selles blogis olnud, ent kelle nime jätan siinkohal avaldamata. Ütleme, et ta nimi on… Prl. Mis Iganes :D Ei mingit teret, isegi mitte “tere õhtust” või “tere Ailar”. Selle asemel loopiti suust välja lause, kas saaksid mulle saia osta. Minu mõte oli esmalt, et ühe odava saia võib talle ju võtta, kuigi mulle ei meeldinud üldse, et ta seda küsis, rääkimata sellest, kuidas ta seda küsis. Lausest jäi mulje, et sa P E A D mulle saia ostma.
“Mis saia soovid?” oli minu esmane küsimus veidi jahmunult.
Muidugi ei saanud ma antud küsimusele vastust. Tuli siis minuga koos poodi. Ja on alles neiu – tema võtab suuna Fazeri vitriini äärde, kus müügil erinevad Fazeri tooted.
“See käib mulle üle jõu!” laususin ma, ent see lause oli kui hane selga vesi. Kui ta sellest finally aru sai, keeras plika paremale ja suundus saia kastide juurde ja pani korvi Säästu saia.
“Osta pihve ka mulle!”
“Ei, jutt oli saiast”.
Ja nii vaidlesime mitme lause jagu, kuni ta lõpuks vihastas ja oma järgmist lauset ka niimoodi väljendas, mis oli umbes taoliselt, et kui sa pihve ei osta, siis… Minul igastahes viskas kopsu üle maksa ja minagi sain pahaseks.
“Jutt oli ainult saiast! Maksan selle ära ja jutul lõpp!” laususin vihaselt leti poole sammudes.
Seegi lause oli kui vesi hane selga. Endiselt, peale saia maksmist ning selle neiu kätte andmist, käis ta mul endiselt sabas nagu koerakutsikas peremehel. Käis ning käis, nurus ja nurus, kuni lõpuks vihahoos ütlesin, et “lase jalga, jäta mind rahule!”
Suutsin temast vabaneda tänu turvamehele, kelle kätte andsin kviitungi, mille olin saia makstes müüjalt küsinud, lausudes talle kviitungit andes, et maksin saia tema eest ära ning ta võib sellega rahulikult poest välja minna. Kus sa sellega! Siis tekkis tal jama mingite teiste pihvide pärast, mis tal olevat turva sõnul põues olnud ning mille ta olevat ostnud Säästumarketist. Peale toote kontrolli selgus, et plika ei valetanud. Ta olevat selle vist tõepoolest ostnud teisest poest. Vähemalt sain mina oma tooted – Vot! Lastevorsti ja Õnne saia kohupiimaga ning Mõmmi limpsi ja kaks pakki Wall Streeti kätte, maksin müüjale, kelleks oli Merka, kauba eest ja tõmbasin ära koju. Ja nii minu viimane raha – kogu 10 euri kadus nagu vits vette.
 
Lisaks kõigele, mis plika mu mõistusega tegi, andis ta kohati märku, et ta on nii purjus, et ta oleks nõus isegi vahekorda astuma minusuguse tobuga :P Paraku ei võtnud ma vedu. Ei, ärge sellest järeldage, et ma homo olen. E I O L E! Point hoopis selles, et ma ei vaata naisi, kes tarbivad liialt alkoholi ning kes ei suuda, ei taha või ei oska ebakaines olekus mõelda. Ebakaine olek ei ole vabandus ebaviisakaks käitumiseks! Samuti ei vabanda see välja ühtegi taolist käitumist, kus välja öeldud sõnadega alavääristatakse ja solvatakse teist inimest. Vat sellised naised mulle ei meeldi! Taolised plikad saadan kõhklemata pikalt!
Õnneks alavääristamist ja solvamist antud juhtumi puhul ei olnud, küll aga võis tema käitumisest ja lausetest välja lugeda (teatud) ähvardavat olekut, mis muidugi minu elule mingisugust ohtu ei kujutanud.
Ma olen küll pisikest kasvu ja paljude meelest vist ka veidi uhuuu!, kuid kunagi ei tasuks teist inimest alahinnata. Ka mind mitte! Samuti tuleb minuga käituda nii, nagu inimene soovib, et mina temaga käitun. Lihtne ja loogiline, enam punasemaks puud teha ei saa!

Rääkides aga ka tiba positiivsematest teemadest, siis, nii kurb kui see ka ei oleks, kahjuks mul neid eriti ei ole. Muidugi üks pool-positiivne teema on, kuid sellest teinekord. Siis, kui on teine aeg ja teine päev, ja teine kuu – september. Vahelduseks aga  midagi head ja tempokat Bryan Adamsilt :ok: Soovime selle looga palju edu uuel kooliaastal kõikidele, kes ühel või teisel või kolmandal põhjusel on otsustanud ette võtta teekonna põrgu seitsmendasse taevasse :)

Jagage postitust

Kommenteeri