Järjekordne postitus filmi- ja teleseriaali maailmast, kus omavahel on edukalt põimitud filmikunst ja muusika. Ja nende žanrite kõige säravamad tähed kõige paremas võtmes. Nii nagu näeb ette klassika
- “Mr. Bean”
Kes ei teaks üht kuulsaimat täisealist halearmast taevast alla kukkuvat ja seejärel tobedalt väljapääsu otsivat mehenässi, kes isegi kõige lootusetumas olukorras ilmutab äärmuslikku järjekindlust ja tulemuseks on alati kindel kaos. Kõike seda suutis varem ja suudab teleekraanil tänase päevani ainult Rowani Atkinsoni staariks ja hoobilt miljonäriks teinud telelegend Mr. Bean.
Samuti tegi just see sari ülemaailmselt tuntuks autotootja Mini (kusjuures seda on omanud sellised kõrgääre staarid nagu Steve McQueen ja Geri Halliwell, Enzo Ferrari ja John Lennon, Mick Jagger ja Madonna, jt. kuulsused).
C-duurile üles ehitatud tunnusloo “Ecce Homo Que Est Faba” (inglise keeles: “Behold The Man Who Is A Bean”), mida on originaalis ettekandnud alguses Southwark Cathedral ja hiljem Oxford Christ Church Cathedral, aga ka The Choir Boys, sõnade ja viisi autoriks on Inglismaal palju auhindu pälvinud Suurbritannia helilooja Howard Goodall. Muusik on lisaks nimetatud sarjale teinud muusikalist tööd paljudele teistele sarjadele, kus pea- või kõrvalrollis (näiteks “Blackadder”, “The Thin Blue Line” jt.) on olnud Rowan Atkinson. Pala on kõige enim tuntud koorilauluna.
- “Komissar Rex” (“Kommisar Rex”)
Legendaarne ja üks armastatumaid politseidraamasarju, mille peategelane erinevalt teistest selle žanri sarjadest, kus pearoll on tavaliselt inimesel, on Saksa lambakoer Reginal von Ravenhorst, lühendatult Rex. Rollides olid Santo vom Haus Zieglmayer hab ja Rhett Buttler.
Ülimalt targa politseikoera eksimatu vaist ja hämmastav intelligentsus tagavad selle, et erinevat sorti pätid ja kaabakad saavad karistatud.
Sarjas on koera partneriks olnud Richard Moser (Tobias Moretti), Alexander Brandtner (Gedeon Burkhard), Marc Hoffman (Alexander Pschill). Peale sarja kolimist Itaaliasse sai uue kodu Lorenzo Fabbri, Davide Rivera ja Marco Terzani.
Itaalia versioon mulle ei sobi. Kõnelen ikka originaalist, mille tunnusloo, “A Good Friend”, helilooja on Gerd Schuller ja sõnade autoriks ja loo esitajaks Kathy Sampson.
Rexi treeneriteks, kes panid koera tegema trikke, mida on peetud võimatuks (nt. läbi klaasi hüppamine), olid Karl Lewis Miller, kes on erinevaid loomi treeninud mitmetesse kümnetesse sarjadesse ja filmidesse, nende hulgas ka aegumatu “Beethoven”, ning tema tütar Teresa Ann Miller.
Dokumentaali Rexi treenimisest saab vaadata siit: youtube.com/watch?v=TXxT8I4tnkg&t=297s
- “Wallace & Gromit”
Kes ei oleks näinud üht kuulsaimat inglise animasarja talunik Wallace’st ja tema truust neljajalgsest sõber Gromitist, kellest on tehtud mitmeid lühifilme, üks täispikk film ja koguni teleseriaal.
Sellele omamoodi vahvale multikakangelaste duole on hääle andnud Peter Sallis ja peale vanameistri pensionile jäämist ja lahkumist meie maailmast, võttis rolli üle Ben Whitehead. Sarjas oli Gromiti tõuks inglise madalajalgne hagijas.
Tunnusmeelodia, sellise mõnusa ja kaasahaarava, catchy loo on noodivihikusse valmis meisterdanud Inglise helilooja Julian Nott, kusjuures tasuks mainimist, et sarja muusikalises loomes on kaasa teinud “Lõvikuningas Simbas”, “Vihmamehes”, “Pearl Harboris”, “Simpsonites” ja “Kariibi mere piraatides” muusikalist tööd teinud üks tuntumaid saksa heliloojaid – Hans Zimmer.
- “Kolmas kivi Päikesest” (“3rd Rock From The Sun”)
Aasta siis oli 96, kui plaanedile Maa tulid teadustööd tegema perekond Solomonid. Inimeseks olemise kunst võib võõrliigi pilgu läbi üsnagi kentsakas paista.
Tuntud komöödiasari 90-ndate teise poole algusest ja 2000-nda aasta algusest, mille rollides särasid Kristen Johnston, John Lithgow, Joseph-Gordon Levitte ja Eesti televaatajatele “Üksinda kodus” filmiseeria neljandast jaost tuntud French Steward, lisaks tegi kaasa Jane Austin dr. Mary Albright rollis.
Sarja tunnusloo, sellise tempoka ja kaasahaarava on valmis komponeerinud Ben Vaughn.
- “L.A. Heat”
Kaasahaarav põnevuskriminaaldraama, mille tegijad arvatavalt on inspiratsiooni saanud “Surmarelva” filmitriloogiast, kahest Los Angelese politseinikust (Wolf Larson ja Steven Williams), kes moodustavad kahekesi ülimalt hea tandemi ja teevad oma tööd nii suure pühendumusega, et ükski kurjategija ei pääse karistuseta.
Sari tegi omal ajal ajalugu – Saksamaal palavalt armastatud David Hasselhoff ja “Rannavalve” jäi “L.A. Heatile” alla ja sari napsas esikoha.
Kahjuks piirdus ainult kahe hooajaga, kuna seda tootnud produktsioonifirmal tekkisid majanduslikud raskused.
Tunnusloo on kirjutanud Mehhiko päritolu helilooja Louis Febre.
Lingin enda introversiooni (tutvustava video valmimise teglitagust saab lugeda postitusest “”L.A. Heati” intro promo”) järele video, milles on esindatud lisaks algustiitrile ka lõputiitrid, sest mõlemad instrumentaalpalad on lihtsalt nii head (kuid erinevalt “Homsetest Uudistest” telefonihelinaks ei sobi ). Vapustav muusikateos!
Alla on lingitud minu introversioon originaaltunnusmeloodiaga (algustiitrimuusika).
Algupärane, TV-s nähtud (originaal) intro, lõputiitrid algavad 01:00
- “Kes tahab saada miljonäriks” (“Who wants be a millionaire”)
Üks legendaarsemaid telemänge maailmas, mis veel Eesti krooni kasutuse ajal ning Jüri Piheli TV3 programmidirektoriks olemise ajal Hannes Võrno juhtimisel teleriekraani ette naelutas sadu tuhandeid mälumängu austajaid.
Tunnusloo autoriks on 2021aasta sügisel elavate hingede seast lahkunud Inglise helilooja ja laulja-laulukirjutaja Matthew Strachan. Samuti on teisene helilooja tema isa, Keith Strachan.
- “Eurovisiooni Lauluvõistlus” (“Eurovision Song Contest”)
Maailma üks suurim, vaadatuim ja fenomenaalsem muusikaüritus, mis mullu tähistas 65-ndat toimumisaastat ning tänu millele on paljud bändid ja artistid saanud tuntuse üle maailma. Kõige kuulsamaks Eurovisiooni võitjaks sai ABBA.
Lauluvõistlus on tunnuslooks valinud “Te Deumi”, mille pani noodiridadele kirja Marc-Antoine Charpentier. Kokku kirjutas ta 6 pala, kuid neist säilinud on ainult 4. Nendest neljast üks on saanud kõige kuulsamaks – ja seda tänu Eurovisiooni Lauluvõistluse tunnusloona. Alla lingin originaali, kuid siit saab kuulata orkestri live versiooni (algab 00:58).
Imeline teos. Meistriklass!
- “ALF”
Kunagi elas tulnukas ALF (Alien Life Form), kes juhuse või isegi saatuse tahtel teeb oma kosmosesõidukiga hädapeatumise Tannerite garaaži. Sealt saab alguse lõbus seiklus, millest saavad järgneva saja episoodi vältel osa kõik televaatajaid, kes mistahes platvormil seda sarja näevad.
Teemaloo on komponeerinud Alf Clausen.
- “Beethoveni kutsikad” (“Beethoven 2nd”)
Aegade üks edukaim ja armastatumaid (ja vihatuimaid) perekomöödiaid terves universumis rääkis loo bernhardiin Beethovenist, kes Newtonite peresse sattudes külvab segadust ning viib pereisa peaaegu närvivapustuse äärele.
“Beethoveni kutsikate” kõige kuulsama tunnusloo on kirjutanud Carole Bayer Sager, Clif Magness ning koos Dolly Partoniga lugu esitanud ning linti laulnud James Ingram.
Lugu sai peale filmi vaatamist mu absoluutseks lemmikuks ja on tänase päevani lisaks “Raudteejaamale” minu jaoks number 1 lugu.
- “Suurim Ameerika kangelane” (“Greatest American hero”)
Sari, mis oli eetris 80-ndate alguses, kui “Magnumi” esimene hooaeg oli läbi saamas ja pool aastat hiljem II hooaeg startimas.
Sarja tunnuslugu – “Believe It Or Not” – sai väga suureks hitiks, mis omakorda andis tugevalt tunda pala linti laulnud lauljale – Joey Scarbury’le.
Tähed sõnadeks vorpis Stephen George Geyer ja noodivihiku heliread pani täpselt paika televisiooni ajaloo üks tuntumaid autoreid – Mike Post. Alla linkisin ametliku muusikavideo, ent live versiooni saab vaadata siit.