Traditsiooniline ja armastatud jõulufilm on peaaegu kogu inimkonnale kahtlemata “Üksinda kodus” filmid. Selles ei kahtlegi isegi TV3 ja kindlasti mitte Poola kodanikud.
Esimeses filmis tegi peategelane Kevin Märgadele Bandiitidele tuule alla. Kas ja kuidas ta saab sellega hakkama järjefilmis, “Üksinda kodus 2”, kus poiss kohtub New Yorki ära eksides oma vanade “sõpradega” – Marvi ja Harryga, kes peale vanglast vabanemist vajavad sulli. Ja palju sulli!
Kevinile sugugi ei meeldi tüüpide mõte varastada haiglas viibivate laste raviks mõeldud raha ning nii asubki poiss tegutsema. Juhtugu mis tahes, nende tüüpide koht on vanglas. Kui nad muidugi Kevini lõksud üle elada suudavad…
- Esmalt: see ei ole fakt, vaid soovin jagada filmi treilerit, mis mulle meeldib . Klassikalise jõululaulusõnad asendatud lüüriliste kohati humoorikate sõnadega, mis on viidud filmiga samasse harmooniasse ja sobivasse rütmi.
- Kieran Culkin, Macaulay Culkini vend päriselus, mängis mölemas kahes esimeses filmis peategelase Kevini nõbu Fullerit.
- “Üksinda kodus 2: eksinud New Yorgis” teenis 28 milljonilise eelarve juures tagasi 359 minjonit dollarit, kus juures noorhärra Culkin Kevini rollis teenis esimeses filmis umbes 100 000 dollarit ja teise filmi eest orienteeruvalt koguni üle 4 miljoni dollari (“Richie Rich” osatäitmine raskendas tema kukrut 8 miljoni dollari võrra); Daniel Stern ja Joe Pesci tasudeks on esimesel umbes 800 000 dollarit ja Pescil 2 000 000 – 3 000 000 dollarit.
- Paadunud fännidele üllatusteta oli imepisike, mõnesekundiline roll äsja USA-s taaskord presidendivalimised võitnud Donald Trumpil, kellele tollel ajal kuulus Plaza hotell.
- Sarnaselt esimese filmiga on teises jaos Kevini lõksud päriselus inimelule äärmiselt ohtlikud. Tõenäoliselt, arvestades Marvi elektrišokki, mida poisiklutt juurde ketras, ja plahvatust, mis järgnes Harry põleva pea pistmist tualettpotti, oleksid tuntud näitlejad loojakarjas.
- Plaza hotellilt on üle kolmekümne aasta klientidelt võimalik tellida “Üksinda kodus lõbustusepakett” ja kogeda peaaegu kõike Kevini meeleolukast teekonnast: limusiini, suurt juustupitsat, ringkäiku New Yorgis, s.h. võttepaiku (Empire State Building, Rockefeller Center, Central Park, Carnegie Hall, Radio City Music Hall) ning muidugi ohtralt erinevate lisanditega, mis Kevin kasutas, jäätist.
- 2001.aastal terroristide rünnaku tõttu 110 korruseline kokkuvarisenud Kaksiktornid on üks ehitis, mille katusel (vaatetornis) ta päriselt oli. Uuel ehitisel on kaheksa korrust vähem.
- Kevini külastatud Duncani Lelulaegas tegelikult polnud päriselt olemas ning poes käik oli filmitud hoopis Chicagos, kuid filmitegijad ilmselt olid poe loomiseks inspikat saanud USA menukast mänguasjapoest FAO Schwartz.
- Kevini seikluste teises filmis on pisiroll režissöör Chris Columbusel. Teda näeb, kui Kevini sisenemisel Duncani Lelulaekasse tõstab üks härrasmees tütart mänguasjade stendile lähemale.
- Basseini, milles poisiklutt veemõnusid harrastab, Plaza hotellil polnud ega pole. See spetsiifiline lõik filmiti Four Seasons Hotel’s Chicagos.
Peale mitmeid külaliste pärimisi basseini kohta lisati see suisa hotelli KKK lehele (ülevalt teine). - Lume puudumise tõttu kulutati palju krabisevat ja võib-olla ka kõlisevat kunstlume tootmiseks, kuid enne võtete algust muutis herra Ilmataat meelt ning võtted sai fililindile jäädvustatud päris lumega.
- McCallisteride pere maja Chicagos müüdi 2012.aastal 1,5 miljoni dollariga.
Loodame, et uus omanik tegi parendusi turvasüsteemis . - Peale linnutoidu viskamist meeste peale lasti toidu järele lendu 300 päris lindu. Marvi tegelaskuju kehastanud näitleja sõnul lendas üks linnuke talle suisa suhu.
- Filmi põhjal on loodud videomängud.
Näiteks see ↓
Need olid nopped 2.filmi kohta erinevatest allikatest, mis minu arvates olid väärt väljatoomist. Kindlasti on aspekte veel, kuid usun, et need on tänasesse päeva piisav kogus.
Filmi tunnusmeloodia
Kaadritaga