/ august 3, 2014/ Inimesed & ühiskond, Meelelelahutus/ 0 kommentaari

Malaysia Airlines Flight MH17

Malaysia Airlines MH17

Mõelda vaid, kui kaua on möödunud viimasest postitusest. Lausa 2 nädalat! Niipalju siis igapäevasest postitusest blogipäevadel. 18. juulil sai käidud Star FM-i vabaõhukontserdil “Star FM Suvetuur 2014”, kus raju kontserdi pidasid maha Koit Toome enda ja Code One’i repertuaarist pärit hittidega, superstaarisaatest ja Eurovisiooni lavalt Eestit esindades tuntuks saanud Getter Jaani inimeste südametesse laulnud lauludega ning aegumatu superstaar Smilers oma igihaljaste hittidega.
Koidult sai kuulda 1998.aasta eurolugu “Mere Lapsed”, äärmiselt hea lugu, samuti tuli esitusele 1995.aastal Mikk Targo poolt loodud kultusbänd Code One’i lood “Sellest Saab Meie Suvi” ja “On Küll Hilja” ning paar lugu TV 3 paroodiasaatest “Su Nägu Kõlab Tuttavalt”, nende seas David Hasselhoffi Berliini müüri lagunemisele palju kaasa aidanud superhitt “Looking For Freedom”, mida ta muideks esitas saates vapustavalt, Hoffi stiil sobib talle sama filigraarselt nagu titele lutt. Vaimustav esitus!
Seevastu Getter Jaani oli minu jaoks pettumus. Ainuksed lood, mis mulle esitustest meeldisid, olid eurolugu “Rockefeller Streets” ja “Me Kõik Jääme Vanaks”. Ülejäänud lood – nii kurb, kui see ka ei oleks, täielik out :(
Smilers aga oli rokkiv, nagu alati. Bänd esitas oma vanu hitte – “Tantsin Sinuga Taevas”, “Nii Sind Ootan” ja edasi ei suuda kuidagi meenutada :( :blush:
Kontsert kestis kuskil 3 tundi. Aga sellest lähitulevikus eraldi postituses lähemalt nii videos kui pildis;
Üle-eelmine nädalavahetus sai käidud ka mandril, muidugi mulle ja Armsakesele sobivamalt, palju vahvamalt reisides, nagu ikka. Ent sellestki veidi aega hiljem eraldi postituses;

Rääkides aga veidi juttu tõsistematel teemadel, siis kahjuks ja suureks kurvastuseks maailmale on mõni nädal tagasi juhtunud traagiline ja saatuslik juhtum 298 inimesele, kui Ida-Ukraina õhuruumis lasti maa-õhk tüüpi raketiga alla Malaysia Airlines MH17, mis suundus Hollandi pealinnast Amsterdamist Schipholi lennujaamast Malaysia pealinna Kuala Lumpurisse.
Hukkunute seas oli USA ja Austraalia, Malaisia ja Indoneesia, Saksa ja Belgia, Kanada ja Uus-Meremaa ning Suurbritannia kodanikke, kõige enam oli reisijaid Hollandist. Eestlasi saatuslikus lennukis ei olnud.
On äärmiselt kurb, et selline traagiline õnnetus üldse juhtus ja et sellel üldse juhtuda lasti. See on andeks andmatu tegu, olenemata sellest, kas lennuki lasid alla Ukrainaga seotud isikud või Venemaa separatistid.
Samuti arvan mina sellest loost üht: mõlemad, nii Venemaa kui Ukraina on selle kohutava vahejuhtumiga mingil määral seotud, mõlemad riigid peaks teatud määral vastust andma, kuigi jah Venemaa on see riik, kes on asitõendite, olgu need siis missugused tahes, põhjal mõistetud maailma, eriti just Hollandi ja Austraalia ning tundub, et ka Saksamaa ja teiste, eriti õnnetuses osalenud riikide kodanike poolt süüdi mõistetud.
Kuid tõepoolest pean nendega nõustuma, sest selline tegu on andeks andmatu, kusjuures ei oma mitte mitte üks raas tähtsust, missuguse Ukraina lennukiga suur reisilennuk segi aeti. Arvestades tänapäeva tehnika arengut, siis eeldan ka paremat ja väga tähelepanelikku luure- ja jälgimistööd. Seda aga minu arvates ei tehtud. Samuti ei saa mitte mingil võimalikul moel põhjendada meedia väidetud hauarüüstamist, kus väidetavalt olevat kasutatud surma saanute pangakaarte ja mobiiltelefone…

Vat sellised ongi olnud viimased paar nädalat. Paraku enamasti kurvad ja traagilised.

Jagage postitust

Kommenteeri